StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

Текущи данни за времето в САЩ и КАНАДА: 01.2019-...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Фактически данни за времето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
weather_master

Местожителство: Chicago, USA

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2019 10:17 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

При мен не съм сигурен дали ги има 20см, но 15см със сигурност. В момента вали слаб сняг. Наблизо има и умерени снеговалежи. Духа силно! -12С е сега и пада. С този вятър усещането сигурно е за поне -20С. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
weather_master

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2019 10:51 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Не повече от 1см наваля снощи. После се е изяснило и вятърът най-после е стигнал. Сутринта беше към -16С. Слънчево е сега и е -10С. На усещане е много приятно, едно пролетно такова. Laughing Отивам да се разходя в гората, да нахраня сърните и да поснимам. После ще кача малко снимки.
Върнете се в началото
Geogri Zahariev

Местожителство: Враца (Vratsa), ж.к. Дъбника, 340 м.н.в.

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 12:16 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

weather_master написа:
Не повече от 1см наваля снощи. После се е изяснило и вятърът най-после е стигнал. Сутринта беше към -16С. Слънчево е сега и е -10С. На усещане е много приятно, едно пролетно такова. Laughing Отивам да се разходя в гората, да нахраня сърните и да поснимам. После ще кача малко снимки.

Е, хайде, сполай ти на "пролетното" усещане на -10С и нахрани сърничките. Rolling laugh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nikolai kamburov

Местожителство: Русе, жк. Здравец-север / Варна, кв. Левски

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 12:20 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Утре сигурно яко ще има поледица. Земята ви в яко изстинала и с този дъжд ...ще докладваш.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
weather_master

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 12:58 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Въобще не беше пролетно, ами направо си измръзнах. Имаше си и вятър. Иначе евентуалният дъжд ще е чак вторник следобед.
Имаше доста сърни и само като ме видяха тръгнаха към мен. Имаше няколко малки, които най-много ме доближиха и бяха най-гладни. Ето затова не обичам зимата. Всички страдат. В нормални условия тези сърни не можеш да ги доближиш на повече от 3-4 метра, а сега направо от ръката ми щяха да ядат. Днес отивам до супермаркета и ще им взема храна и започвам всеки ден да ги храна. Те мисля че и други хора правят това. Отделно има и организации, които с това се занимават.
Като бях ученик години наред храних врабчета зимата и в най-студените месеци ставаха много над 40 може би. Бях им сковал една хранилка и закрепил за парапета на терасата. Просто зимата всичко оцелява...
Ето малко снимки от гората и сърните:

Върнете се в началото
yavor_zhekov

Местожителство: Район Оборище - София

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 1:04 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Как оцеляват на този студ ? Иначе са много яки Agree / Thumb up Buble-gum
weather_master

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 1:07 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ами с дебел кожух и подкожна мазлина мисля. Laughing Иначе големият студ тепърва идва към петък, когато ще е под -20С с умерен до силен вятър при това.
Върнете се в началото
Radoslav Petkov

Местожителство: ДУПНИЦА 551 м.н.в. // София "Толстой" 532 м.н.в.

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 1:07 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Никакъв шанс тези сърни да те доближат в България. Никакъв. Тази разлика съм я виждал и при катерици. Страшно племе сме. Животните бягат надалеч, само кати усетят човек тук Confused

Адмирации за това, което правиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
weather_master

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 1:22 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз наистина не мога да си представя що за човек трябва да си да убиваш толкова безобидно животно. Те само като те погледнат с тези големи черни очи, цялото животно излъчва доброта и невинност.
Иначе да - страшно племе сме. В Бургас имаме някакъв съссед, който периодично трови котките в двора. Имаше един голям котарак, който се мъчи 3 седмици, докато органите му отказаха и издъхна. Нашите няколко пъти го водиха на ветеринар още от самото начало, правиха му промивки, но не успяха да го спасят. Не знам що за хора правят това. Аз казвам на нашите да сложат една камера, да го видим кой е този, скоро се прибирам, ще го причакам някъде и ще му начупя канчето. Такъв бой ще му тегля, че повече няма и да посмее да прави такива неща. Ама на нашите не им се занимавало...
Върнете се в началото
Victus

Местожителство: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 1:26 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Сърни съм срещал из храсталаците по Витоша и Люлин планина. Изскачат като снаряд и не поглеждат назад. Котките също бягат, само кучетата са по-малко плашливи у нас. Американските сърни са като българските кучета. Grin smile
Върнете се в началото
Leberkez

Местожителство: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 2:09 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ето очакваният акумулиран снеговалеж до края на неделния ден в Среден Запад и СИ. Ери, Бъфало, Сиракуза, Бърлингтън влизат в диапазона 12-24 инча тотална СП, докато най-тъмно синият участък, който е "обкрачил" границата с Канада е в диапазона 24-46 инча СП, т.е 60-90 см СП.

Мастър, защо не казваш за International Falls, дето е в Северна Минесота, на границата с Канада? Това се води хладилникът на lower 48 и зимата праскат някакви сибирски минимуми много редовно. Днес например са измерили -37.8°C. Дулут, дето им е другият хладилник, точно на езерото, са със скромните -28.9°C. Laughing
Върнете се в началото
maniac

Местожителство: Разград 210м.н.в.

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 4:53 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

В моят регион е около -14 сега, край езерото -10, -11, а в западните квартали -17, -18. Все още гьола оказва значително влияние както и другите езера, понеже не са замръзнали. Преноса остава ССИ тук, гледам на СЗ в Медисън е -23 сега. Laughing Бостън и Ню Йорк се предадоха и те -12 в момента дъни вятъра от СЗ там вече. Субтропика Вашингтон в момента е -10 с вятър. А Сандански не бил щото станало -10 Laughing
weather_master

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 6:49 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

В Северна Минесота сега е -27F. Shocked В Чикаго около езерото е 10F. При мен е 7F. Към Рокфорд в СЗ Илинойс сега е -6F, което мисля е -21 или -22С. Средната температура за целият щат сега е 8F, което е главно заради юга, където сега е около 20F. Laughing Баси студа! А и навън си духа порядъчно. От езерото идват и валежи. Не знам какво ще вали при този студ. Може би сух лед. Laughing Laughing
Върнете се в началото
nikolai kamburov

Местожителство: Русе, жк. Здравец-север / Варна, кв. Левски

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 9:47 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

weather_master написа:
Аз наистина не мога да си представя що за човек трябва да си да убиваш толкова безобидно животно. Те само като те погледнат с тези големи черни очи, цялото животно излъчва доброта и невинност.
Иначе да - страшно племе сме. В Бургас имаме някакъв съссед, който периодично трови котките в двора. Имаше един голям котарак, който се мъчи 3 седмици, докато органите му отказаха и издъхна. Нашите няколко пъти го водиха на ветеринар още от самото начало, правиха му промивки, но не успяха да го спасят. Не знам що за хора правят това. Аз казвам на нашите да сложат една камера, да го видим кой е този, скоро се прибирам, ще го причакам някъде и ще му начупя канчето. Такъв бой ще му тегля, че повече няма и да посмее да прави такива неща. Ама на нашите не им се занимавало...

Браво! И на мен ми е много болна тема това. Не знам какво заслужават тия изроди?. Яки мъчения. В квартала ми в Русе имаше един, който одираше котките в района. И на когото съм казал получавах насреща..."хахага бахти лудия', "хаха, баси кефа", "ае тоз мн готин"... не ставаме нито като държава, нито като народ. Изключително жалко е...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
BuriaStorm

Местожителство: Бърнли, СЗ Англия/ Сандански

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2019 10:58 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Е в това американско градче прекарах една незабравима зима с -20 градуса и еднометрови снегове като сега. Красота:

https://worldcams.tv/united-states/burlington/church-street-marketplace
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Фактически данни за времето Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 3 от 16

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе