StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

ЛЮБИТЕЛСКИ НАБЛЮДЕНИЯ НА ВРЕМЕТО (проблеми)
Иди на страница 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Любителски метеорологични наблюдения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
simovremeto

Местожителство: София, Орландовци 526,7 мнв

МнениеПуснато на: Съб Яну 20, 2007 4:00 pm    Заглавие: ЛЮБИТЕЛСКИ НАБЛЮДЕНИЯ НА ВРЕМЕТО (про    Отговорете с цитат

Не знам дали от ръба на фунията също няма да пръска, но все пак ако е по-тънка от ръба на кутията става.
Иначе снощи в Орландовци количеството на валежа е 6 литра, а на Симеоново 11. В Младост е 10.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wilkosz

МнениеПуснато на: Съб Яну 20, 2007 6:22 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Моят дъждомер вчера измери само 2.3 мм. дъжд.
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 11:50 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

ЗА 24 януари в Орландовци 8 литра. Доста по-малко от Младост - 14. Всъщност вчера добре е поваляло. Дори в Русе и Силистра е гръмнало, което не е изненада пре такъв циклон. Дори очаквах и в София да гръмне.

Yogimax, ще бъде интересно да научаваме какво става в Шумен от извора така да се каже.

Ако някой също прави измервания, нека да ги споделя с нас.
Върнете се в началото
wilkosz

МнениеПуснато на: Пет Яну 26, 2007 8:43 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

simovremeto,
Цитат:

Yogimax, ще бъде интересно да научаваме какво става в Шумен от извора така да се каже.

В Шумен също валя много добре. Smile На 24 януари 9.2 мм, На 25 януари от 17 ч. до днес 14 ч. без прекъсване още 14.7 мм. Общо за последните 2 денонощия става 23.9 мм. Можеш да се включваш и във форум Климатология, линк към който е даден на първа страница на сайта stringmeteo.
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Съб Яну 27, 2007 1:32 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Благодаря ти, yogimax.

То аз също съм доста свързан с климатологията. Просто не бях обърнал внимание на линка.

В Шумен на 24 гръмна ли, както в Русе и Силистра.
Предполагам, че до днес се е натрупало поне 30 литра, което се около 80- 90% от месечната норма.

В Орландовци за трите дни 24-26 общо 21,5, В Младост 26 литра.
Върнете се в началото
wilkosz

МнениеПуснато на: Вто Май 22, 2007 6:24 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Днес бях на посещение в метеостанцията на НИМХ в Шумен Wink Вчера и днес са дни на отворени врати на станцията, всеки може да я посети и да разпитва каквото иска. Разбрах, че от миналото лято нашата станция е отново възстановена в синоптична, което ще рече че на всеки 3 часа се правят всички подробни измервания, както и в станциите, които идват в интернет. Остава само да се надяваме да я включат и нея. А дали пък вече не се изпраща в архивите? Трябва да проверим архива-майка. Wink Казаха ми колко е валежа в тези дни, почти колкото в моя дъждомер, според тях 31 мм, според моя 32 мм. Вчера на север от града не е валяло, което потвърждава верността на радара.
Имат проект за визуализация на метеонаблюденията на всеки три часа плюс щормови предупреждения. За целта трябва да се изградят две табла в центъра и пред парка на града, по които да тече тази актуална информация от техните тричасови измервания. Общината обаче трябва да отпусне по 3000 лв на табло, иначе няма да стане. Sad
Върнете се в началото
alexander

Местожителство: Благоевград, Рилци

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 11:01 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Добре, благодаря ти, Стринг!
Между другото Краси, който сега сигурно е зает писа, че през изтеклата нощ в Костенец са паднали 13 мм
Има ли представа някой какъв е валежа от началото на годината там?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Сря Юни 13, 2007 11:06 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

alexander написа:
Добре, благодаря ти, Стринг!
Между другото Краси, който сега сигурно е зает писа, че през изтеклата нощ в Костенец са паднали 13 мм
Има ли представа някой какъв е валежа от началото на годината там?

Ами вчера Краси даде данни:
http://www.stringmeteo.com/forum/viewtopic.php?p=6491#6491
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
weather_master

Местожителство: Chicago, USA

МнениеПуснато на: Сря Авг 15, 2007 2:49 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Тук облачността е 3/8 купестта, температурата е 29.5 С, макс е 31.1 С. Навън захладня. Много е приятно за разлика от вчера, когато беше доста задушно... Wink
Върнете се в началото
Killerbeast

Местожителство: Norman (Oklahoma) / Burgas

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 12:19 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Облачността е 0/8. Laughing Температурата е 28,5 Wink
Върнете се в началото
weather_master

МнениеПуснато на: Пет Авг 17, 2007 1:28 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

В 13 и 15 мин. в Бургас темп. беше точно 32.0 С/макс 32.1 С. За облачност и дума не може да става. Днес едвам успях да стана в 08 и 45 за замерване след снощи. Въпреки главоболието утчетох мом. темп 22.3С / мин 20.3 С... Laughing
В 14:45 мом темп за Бургас беше 33.1 С / макс 33.2 С. Предполагам че НИМХ ще са регистрирали по-ниска мом темп. заради слабият бриз, но макс. Т трябва да е близка... Wink
Върнете се в началото
weather_master

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 9:00 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

В момента в Бургас е слънчево, облачност 0/8. По мои данни мом Т е 22.1 С/мин Т- 19.8 С.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:29 am    Заглавие: МОМЕНТНИ ДАННИ ЗА ВРЕМЕТО ПО ЛЮБИТЕЛС    Отговорете с цитат

Предлагам тук да се слагат постове, свързани с данни (КОНКРЕТНИ СТОЙНОСТИ!) от текущи любителските измервания, както по-нестандартни (термометър на прозореца), така и почти стандартни такива (повече или по-малко стандартно разположена клетка). Също така, може да се добавя и сравнение между собствените измервания и тези от друг източник (НИМХ) - това няма да бъде нарушение на темата...

А иначе, в другата тема, намираща се във форума "Текущи данни за времето" остават постовете и обсъжданията, базирани основно на данни от "официални" източници (НИМХ, ИАППРД и т.н.), т.е. не лични измервания, както и такива, представляващи чисто визуална преценка на времето в момента...

Последната промяна е направена от Stringmeteo на Пон Авг 20, 2007 5:56 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Killerbeast

Местожителство: Norman (Oklahoma) / Burgas

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:36 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

10:34-25,7гр.
Върнете се в началото
quittr

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Авг 18, 2007 10:49 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Тука би трябвало да е около 28гр. и 2-3десети.Лятото ми е малко сложно, поради разположението на терасата, но все пак за 2-3 години горе-долу съм свикнал.Сега термометърът на терасата ми показва 25,9гр.Едната причнита да ми е по-трудно лятото е, че слънцето променя пътя си и за разлика от зимата сутринта термометърът ми е на сянка, а в късния следобед слънцето започва да нагрява терасата ми, но лъчите не достигат термометъра и е трудно да се измисли зависимост, защото е различно.Зимата е доста по-лесно и тогава може и почти с десети, особено, ако е облачно.Тазм съм открил зависимост, която е почти постоянна.Ако имах възможеност бих го сложил, както трябва, и дъждомер бих сложил, но като живея в блок без асенсьор на 5ия етаж...Можена блока, ама малко ме е страх от височина...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Любителски метеорологични наблюдения Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 61, 62, 63  Следваща
Страница 1 от 63

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе