StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Значими ФУТБОЛНИ събития, (златни) спомени...
Goto page 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Футбол, спорт изобщо
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:02 pm    Post subject: Значими ФУТБОЛНИ събития, (златни) спомени...    Reply with quote

quittr wrote:
Видяхте ли какво направиха Тотнъм с Уигън? Shocked Такъв резултат по телевизията мисля, че не съм виждал. Помня един мач Литекс-ЦСКА 8:0, но повече не помня. Иначе на живо съм виждал - Дунав-Острица 10:1. Laughing

Не си ли гледал мега-мача от шампионската лига Монако - Депортиво Лакоруня 8:3? Тогава и двата отбора не бяха слаби, Депортиво отстрани Милан след загуба в Милано с 1:4 а в Испания с 4:0. Монако стигна финала, но загуби от Порто на Моуриньо. Годината май бе 2004 или 2005. Пак някъде тези години (може и 2006г.) в шампионската лига Ювентус смаза Динамо /Киев/ с 7:1 в Торино.

Last edited by Radoslav Petkov on Tue Nov 29, 2011 9:47 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
quittr

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:34 pm    Post subject:    Reply with quote

Всъщност Депотиво-Монако го помня, но съм гледал само репортажи, самия мач не съм го гледал. Wink Монако бяха много добри тогава и през цялата година водеха, но Лион ги изпревари накрая. Скоро в шампионската лига Манчестър Юнайтед победиха Рома със 7:1 също, но все пак не е 9:1.
Back to top
View user's profile Send private message
wolfie

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:44 pm    Post subject:    Reply with quote

Radoslav Petkov wrote:
quittr wrote:
Видяхте ли какво направиха Тотнъм с Уигън? Shocked Такъв резултат по телевизията мисля, че не съм виждал. Помня един мач Литекс-ЦСКА 8:0, но повече не помня. Иначе на живо съм виждал - Дунав-Острица 10:1. Laughing

Не си ли гледал мега-мача от шампионската лига Монако - Депортиво Лакоруня 8:3? Тогава и двата отбора не бяха слаби, Депортиво отстрани Милан след загуба в Милано с 1:4 а в Испания с 4:0. Монако стигна финала, но загуби от Порто на Моуриньо. Годината май бе 2004 или 2005. Пак някъде тези години (може и 2006г.) в шампионската лига Ювентус смаза Динамо /Киев/ с 7:1 в Торино.

През март 1987 Левски-Спартак Варна 7:3 два хеттрика на Наско Сираков и Божидар Искренов и един гол на Ники Илиев.
Същия ден цска- Черноморец 10:1 ако не се лъжа 22 март
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:52 pm    Post subject:    Reply with quote

Помня наскоро (близките 6-7 години) Хебър /Пз/ бе влезнал в "А" група. ЦСКА май тогава им тресна 9: на 2 или на 3... Confused

За Монако - Лакоруня : Наистина вълшебен мач с непрестанни атаки и контра атаки, адска динамика и много голове и то на ниво ШЛ. В този мач падна и гол почти от центъра, а онзи Дадо Пършо вкара мисля че 4 гола. Резултата респектира 8:3 - 11 гола, класика в жанра... Shocked
Back to top
wilkosz

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Quote:
През март 1987 Левски-Спартак Варна 7:3 два хеттрика на Наско Сираков и Божидар Искренов и един гол на Ники Илиев.

Отлична памет имаш! И аз помня точно този кръг от тази далечна 1987 г.!
quittr

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 6:57 pm    Post subject:    Reply with quote

Като сме тръгнали със спомените съм запомнил един мач Литекс-Септември 6:4, но коя година е било Confused Може би преди 7-8. Rolling Eyes
Back to top
wolfie

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 7:06 pm    Post subject:    Reply with quote

yogimax wrote:
Quote:

Отлична памет имаш! И аз помня точно този кръг от тази далечна 1987 г.!

Smile Мерси, сигурно съм го запомнил не само заради резултата обаче. Бях на мача на Герена под непрекъснат дъжд и студено време, а поглеждайки нагоре в сивото небе се виждаха и снежинки стотина метра над стадиона. Сещам се и още нещо смешно от тоя мач... Smile Гибона изпълнява тъч пред А сектор и някой му викна: "Ей Гибооон" и той се обърна да види кой му вика Rofl
Back to top
ASENOV

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 7:08 pm    Post subject:    Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?v=zECVrdFqG5M

Луд мач, гледах репортажа по БТВ! В крайна сметка същите тези 2 отбора продължиха напред, а Депортиво на една от елиминациите след загуба от Милан с 4-1 в Италия, ги смаза 4-0 и продължи напред!
http://www.youtube.com/watch?v=2hLfr3kCZ90
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 7:17 pm    Post subject:    Reply with quote

Е явно гола не е бил почти от центъра... Laughing , но от далеч и без подготовка.
Back to top
wolfie

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 8:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Сещам се за един друг впечатляващ мач в зората на Шампионската лига през 1993 година, свързан с тогавашния шампион на Германия Вердер. Та след като във втория кръг отстраниха трудно Левски след 2:2 и 1:0 Вердер се паднаха в една група с Андерлехт, Милан и Порто. Втория мач в групите беше Вердер-Андерлехт. През първото полувреме гостите от Белгия разпиляха немците и водеха с 0:3. Второто започна по същия начин с натиск на Андерлехт, греди и т.н. Обаче от 65-тата минута натам Вердер вкара 5 гола и биха с 5:3 пред куфеещия им треньор Ото Рехагел Smile. След това направиха 2 равни с Милан, но загубиха от Порто (на Костадинов) с 0:5 като домакини и не се класираха. Тогава лигата се състоше само от 2 групи и първите 2 отбора отиваха направо на полуфинал, като финалиста се определяше само от 1 мач. На финала Милан размаза Барса със Стоичков с 4:0 с невероятен гол на Деян Савичевич, подобен на гола на Ван Бастен от финала не Евро'88. Два месеца по-късно обаче Стоичков стана голмайстор на едно световно първенство, което всички ние никога няма да забравим!!! Smile
Back to top
wilkosz

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 11:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Волфи, и този героичен обрат на Вердер Бремен го помня, гледах го и даже го записвах на видеокасета през онзи декември на 1993 г., когато под непрестанния дъжд в Бремен, в който се примесваха и снежинки! Вердер губейки с 0 на 3 на почивката сътвори чудото 5 на 3 ! Ето репортаж от второто полувреме, всички голове на Вердер. http://www.youtube.com/watch?v=Z7ivZJJFTTY
simovremeto

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 11:17 pm    Post subject:    Reply with quote

Да ви кажа и аз го гледах тоя мач и немците доказаха, защо са най-добри в почти всичко.
Back to top
wilkosz

PostPosted: Mon Nov 23, 2009 11:43 pm    Post subject:    Reply with quote

Да, не е ли чудо?! Гледах този мач на запис после десетки пъти едва 18-годишен, дори и не мечтаейки, че някой ден ще попадна в този град Бремен... И ето след 16 години Бог ме прати там. Преди седмица се запознах с един немец, който е учител в училище и се оказа, че те правят проект международен свързан със запознаване на учениците с климата и големи пари идват за училището и за него от този проект. А ние, ние къде сме в България, човека е само учител и има 4 деца? Може с учителската си заплата да храни толкова многолюдно семейство. А българските учители, а докъде ги докара държавата ни?...
FENIX

PostPosted: Wed Dec 09, 2009 1:28 am    Post subject:    Reply with quote

yogimax wrote:
Волфи, и този героичен обрат на Вердер Бремен го помня, гледах го и даже го записвах на видеокасета през онзи декември на 1993 г., когато под непрестанния дъжд в Бремен, в който се примесваха и снежинки! Вердер губейки с 0 на 3 на почивката сътвори чудото 5 на 3 ! Ето репортаж от второто полувреме, всички голове на Вердер. http://www.youtube.com/watch?v=Z7ivZJJFTTY

А точно на мача на Левски в Германия тогава, на стадиона в Бремен бе и баща ми! Имам албум със снимки от Бремен и стадиона! Левски игра много силно! Преди мача с Левски на стадиона е имало пъстър карнавал! Баща ми каза, че е изумен как стадиона се е напълнил за броени минутки! На снимките от Бремен се виждат много колоездачи, старинни сгради и една красива катедрала, както и някъкав канал или река и много зеленина!
Back to top
wilkosz

PostPosted: Wed Dec 09, 2009 5:49 pm    Post subject:    Reply with quote

Да, Левски тогава игра достойно и загуби само с 1 на нула в 70-та минута, когато Марио Баслер отдалеч простреля вратаря неспасяемо. Центърът е целият в катедрали, и е стар, средновековен. Там е и Ратхаус, строен още през 1440 г. Сред колоездачите съм сега и аз. Навсякъде из града има алеи за велосипедисти. Каналът, който си видял е всъщност защитен вал от езера, който опасва целият център, така наречен вътрешен град. Това е било със защитна цел срещу вражески нападения. Реката е голяма, плавателна и се казва Везер. По крайбрежната алея има много кафенета с хубав изглед към реката и плуващите корабчета по нея и е много приятно, когато е топло.
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Футбол, спорт изобщо All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Next
Page 1 of 36

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе