StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

РАБОТА (и живот) НА ЗАПАД?...
Goto page 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Икономика
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ASENOV

PostPosted: Fri May 18, 2007 3:40 pm    Post subject: РАБОТА (и живот) НА ЗАПАД?...    Reply with quote

това не е заработа онлайн,но не можах да и да намеря темичка свързана с БЕзнес
http://www.dalavera.net/list.php?33 този сайт предоставя великолепни оферти за работа в чужбина с много доброп заплащане в Англия,Шотландия предимно по около 2500-3500лв на месец,,и съм зарибен да опитам Cool
Back to top
View user's profile Send private message
wilkosz

PostPosted: Fri May 18, 2007 3:51 pm    Post subject:    Reply with quote

Гладиатор, ами науката? Ами климатологията, която искаше да учиш? Какво става с тях? И ти ли ще ходиш да живееш на палатка в Испания, само и само за да изкараш пари? Един мой съгражданин от години работи в Испания, но понеже парите не му стигат за жилище, си купил една палатка, разпъва я в храстите край пътя и там живее, днес на едно място, утре на друго, според мястото, където работи-ей така да му е по-близо. Това живот ли е? Само заради някакви финикийски знаци да се подложиш на такъв скитнически живот. Нека да съм беден тук с мизерния си хонорар, но поне работата ми е престижна и имам покрив който да ме защити...от идващия майски дъжд. Wink
Back to top
ASENOV

PostPosted: Fri May 18, 2007 4:01 pm    Post subject:    Reply with quote

мисля да пропусна тази година,ако се уредя за работа в Англия или Шотландия,където за доста проста работа плащат минимум 2500,за 3 месеца ще позабогатея,квартирата ти е безплатна ,имам познати,които наскоро се върнаха от бригада и сега спат по хотелите в София и карат мотори , Cool ..но незнам ще видим Rolling Eyes ...парите ме изкушават Razz ,1 загубена година няма да навреди
Back to top
wilkosz

PostPosted: Fri May 18, 2007 4:15 pm    Post subject:    Reply with quote

В известна степен си прав. Защото родната ни държава не й пука как изнемогваме. И в университета го виждам, всички са като вълци-да завладеят за себе си каквото могат, за другите-кучета ги яли...Изпитах го на гърба си. Ако можеш-отивай. Smile
Back to top
Weatherman

PostPosted: Fri May 18, 2007 5:11 pm    Post subject:    Reply with quote

Tctctc, ne taka de ! Ot 17 godini neshtata sa razlichni i produljavat da se promenqt. Durjavata vse poveche shte se otdrupva ot jivota na horata. Veche trqbva da se otuchim ot tozi navik vse nqkoi da misli za nas. V tova vreme horata trqbvashe veche da sa se nauchili, che trqbva da se razvivat samostoqtelno, a ne nqkoi da im podnasq nagotovo.
Istinski uspql chovek moje da se nareche tozi, koito e uspql v Bulgariq, zashtoto tuk se iziskvat mnogo poveche usiliq, za da se postigne nqkakva cel. Mnogo e lesno da kajesh : "Ne moga da se opravqm tuk ! Zaminavam ! "
Eto tova izrechenie e mnogo podhodqshto za razmisul :
Quote:
Защото родната ни държава не й пука как изнемогваме.

Po-skoro na nas ne ni puka za durjavata ! Nikoi ne se interesuva ot nishto, vseki psuva i se oplakva kolko e zle. V drugite durjavi ima strahotni mehanizmi za "obshtestven kontrol" nad politicite i politicheskite partii. Sindikalnite i mnogo drugi organizacii imat mnogo golqm broi chlenuvashti. Te pregovarqt predi vsichki izbori s kandidatite za zakonite, koito chlenuvashtite v dadenata organizaciq jelaqt, a ako postignat sporazumenie organizaciqta prizovava chlenovete si da glasuvat za opredelen kandidat/partiq. I taka vseki politik e zainteresovan da izpulnqva maksimalno iskaniqta na horata. No tam ima hora, koito se interesuvat ot tezi neshta, a tuk nikoi ne se interesuva ot politika i nikoi ne si pravi truda da glasuva. Nqma nikoi da ni podnese nagotovo, a trqbva nie sami da deistvame. Tova e prekrasen primer kak naroda upravlqva durjavata. A na nas ne ni puka za durjavata, ostavena e na proizvola na negolqm broi upravnici, a v tehen e interes horata da sa nezainteresovani, za da mogat po-lesno da si vurshat nqkoi neshtica... I tochno tova se sluchva.
Back to top
ASENOV

PostPosted: Fri May 18, 2007 5:21 pm    Post subject:    Reply with quote

така е,но единак да си в този живот не става Crazy
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Fri May 18, 2007 5:29 pm    Post subject:    Reply with quote

Weatherman wrote:
...

Мда, с доста от нещата съм съгласен. Въпреки че аз съм бил възпитаван сравнително много време с точно тези идеи за майката-закрилница, за вредата от които ти говориш. Все пак бях на цели 17 години на 10.11.1989г...
Иначе, относно политиката, не знам. И на запад много от хората смятат, че голяма част (да не кажа всичките) от политиците са задници, които мислят само за своя интерес (и до голяма степен наистина е така, а "механизмите", за които говориш, са чиста проба лицемерие...) и съответно, и там голяма част от хората не гласуват и не се интересуват от политика. И там също така си имат доста корупция... Абе, като се замисля, не знам дали ИЗОБЩО има някаква принципна разлика между нас и "запада", доста, доста се колебая по отговора на този въпрос за себе си. Може би разликите са само количествени (като все пак си е доста обяснимо, че ги има), а не качествени... Rolling Eyes
Тази тема ще я отделя може би довечера, но вие си пишете засега Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Weatherman

PostPosted: Fri May 18, 2007 7:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Az sum jivql mnogo, mnogo malko v tova vreme i nqma nikakvo otrajenie vurhu men. Vsushtnost, to nqma i kak, zashtoto nqmam spomeni. Laughing
Dam, kolichestvenata razlika e po-golqmata razlika, no prosto davah primer za nqkoi neshta, koito moje da se promenqt i po nachin, koito zavisi samo ot horata, misleneto im... a ne prazni ochakvaniq.
Back to top
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 1:51 am    Post subject:    Reply with quote

Аз ще съм - Работа и Обучение на Изток,дай боже
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 1:53 am    Post subject:    Reply with quote

yogimax wrote:
Гладиатор, ами науката? Ами климатологията, която искаше да учиш? Какво става с тях? И ти ли ще ходиш да живееш на палатка в Испания, само и само за да изкараш пари? Един мой съгражданин от години работи в Испания, но понеже парите не му стигат за жилище, си купил една палатка, разпъва я в храстите край пътя и там живее, днес на едно място, утре на друго, според мястото, където работи-ей така да му е по-близо. Това живот ли е? Само заради някакви финикийски знаци да се подложиш на такъв скитнически живот. Нека да съм беден тук с мизерния си хонорар, но поне работата ми е престижна и имам покрив който да ме защити...от идващия майски дъжд. Wink

Чак сега се загледах по този пост.Много си прав.Жалко за това,но знаеш,тези,които ни "държат" са виновни! Evil or Very Mad Rolling Eyes
ASENOV

PostPosted: Sat Apr 26, 2008 2:20 pm    Post subject:    Reply with quote

Средно на час в Германия плащат по 30 евро,в Дания 34,България на последно място 1,9 евро Laughing Laughing
Back to top
ehh

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 2:20 pm    Post subject:    Reply with quote

yogimax wrote:
Хм, доста подходящ момент уцели. След седмица пътувам за Германия и се установявам трайно там...

Какво ще рече това, Макс?
Вече в Германия ли ще живееш?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Radoslav Petkov

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 3:14 pm    Post subject:    Reply with quote

Жалко, ако изчезне шуменския ни кореспондент...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
FENIX

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 3:35 pm    Post subject:    Reply with quote

Radoslav Petkov wrote:
Жалко, ако изчезне шуменския ни кореспондент...

мда, няма да е същото като дава данни за града в Германия, в който ще бъде! Емоцията е друга, когато това бе за Шумен!
Back to top
Voivodata
Guest

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 6:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Наистина,след като си живял 30г. в един град като Шумен и сега да се отделиш от своите ежедневни и ежеминутни наблюдения на климата...хмм,вероятно няма да му е лесно! Crying or Very sad
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Икономика All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Next
Page 1 of 35

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе