StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 03-07.2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 36, 37, 38  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Прогнози за времето
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nikolai kamburov

PostPosted: Tue Jun 25, 2019 2:53 pm    Post subject:    Reply with quote

В четвъртък ще имаме кратко сгряване. Почти 20гр на 850хпа над страната и едно 34-35гр ще си направи. Рязко сухо захлаждане след това и в неделя сутринта много места ще осъмнат с около 10гр мин, което е доста солидно постижение като цяло. И веднага след 1ви юли започва якото сгряване...мисля, че то вече е сигурно. А по ГФС има потенциал за 40гр долу. Изгледите са за сравнително сухо време след днес.
View user's profile Send private message AIM Address
geoge

PostPosted: Tue Jun 25, 2019 3:33 pm    Post subject:    Reply with quote

nikolai kamburov wrote:
Рязко сухо захлаждане след това и в неделя сутринта много места ще осъмнат с около 10гр мин, което е доста солидно постижение като цяло.

Ще посрещаме July Morning по анцузи и спални чували Crazy Цял месец досега си ги мъкнех по плажовете и съм се ядосвал на тъпата ми глава, ама сега ще са задължителни, да! Face palm
zaples14

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 9:08 am    Post subject:    Reply with quote

Дъждовната прогноза за днес. Те такава изродщина не исках да гледам
Back to top
View user's profile Send private message
FENIX

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 9:16 am    Post subject:    Reply with quote

Демирхисарското и Серското полета в съседство са с жълт код за днес за гръмотевични бури, а нащо НИМХ решило санданско-петричкото да е без, защо? Според мен шансът да има бури/буря днес хич не е малък. Та даже и на картата са ни дали без валеж.
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo-kamera-melnishki-piramidi-webcam
Back to top
mnn

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 10:50 am    Post subject:    Reply with quote

По-скоро облаците ще са за гледане днес. Като се разкъсат някоя следобедна конвекция, но не повсеместно и това ще е от валежите. В никакъв случай цял ден дъжд. Едвам се напълни нормата и мина малко отгоре, а 6 месечната валежна такава още не е пълна средно за страната. Всяка година, ако се кара на оплаквания и то за най-валежните месеци. Поне да имахме с 50% отгоре валежи, че да е оправдано оплакването.
Много добре се получава с оглед на следващата гореща вълна след началото на месеца. Спиране на валежите и последващо сухо застудяване. Ще паднем на 7-8°C на 850 хпа и до 6°C в СИ-ят край за неделя сутринта. Изсушаване на атмосферата т.е. най-после борба с дневната влага и бързо затопляне след понеделник. Преносът няма да е силен от морето и високите температури вече би трябвало да са с по-нормална дневна влага във вътрешността на страната. Още утре на север ще духне от СЗ и ниските места ще стигнат 34-35°C, като постепенно след това ще навлиза хладен въздух в следващите дни. Заради изстиванията ще има 20-22°C амплитуди в познатите места, че си дадоха почивка след пролетта.
bismarck

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 11:25 am    Post subject:    Reply with quote

Да го кажем така: Валежите за днес са силно надценени. Ще има, разбира се, ама, както и предните дни - 1-2-3 журналистически репортажа за "БИБЛЕЙСКИ ПОРОИ" Grin smile , а жената като се прибере вечерта от Северозападна в Югозападна София пак ще пита: "А!! Ама тук да не е валяло???" Buble-gum
Back to top
FENIX

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 12:21 pm    Post subject:    Reply with quote

Никой не е казал цял ден дъжд, но според мен за тук иконката трябваше да бъде слънце, облак, дъжд и гръмотевици. А не без валежи.
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo-kamera-melnishki-piramidi-webcam
Back to top
mnn

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 3:42 pm    Post subject:    Reply with quote

Територията е под всякаква критика на горепосочената карта. В централната част на Дунава почти няма облаци. Толкова масова зона със силни валежи има, че почти има повсеместност. Оттук-нататък все по-локални валежни включвания ще има.
bismarck

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:02 am    Post subject:    Reply with quote

В крайна сметка, след "супервалежния" юни имаме наднормени суми за месеца, но в рамките на едни умерени норма-плюс, средно 110-115 на сто от нормата (10-15 над нея).
Не е кой знае какво, сравнено с някои предни години, при това съвсееем скорошни. Предвид, че до неделя, освен някои локални късметлии (съвсем умряла работа, като вчерашните "повсеместни" Grin smile ) сериоани валежи като цяло няма да има.

Какво предстои. Освен днешните френски жеги и неделния сух хлад, другата седмица мощна антарктическа пенетрация очаква Аржентина и дори част от Южна Бразилия Wink Сао Паоло, пай сееее! Bow down
Разбира се, чак там до сняг няма да се стигне, но Буенос Айрес може да побелее.
Back to top
lancelot

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:27 am    Post subject:    Reply with quote

Данните за валежите са много компроментирани, липсват данни и със сигурност не е достоверно да се правят глобални заключения за месеца. Не че ми пречи на мен, но е важно да се каже.
Иначе много се радвам на сухото време, което се задава. Дано избегнем големите жеги, но по всичко личи, че след западна и централна Европа ще дойдат и насам в някаква степен.
Back to top
mnn

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:31 am    Post subject:    Reply with quote

Аз следя нещата и данните от основните станции са наред. Когато има грешка, реагираме в съответната тема. По-скоро при второкласните и третокласните станции има повече грешки, но те не присъстват. Спокойно могат да се правят обобщения при положение, че виждаме всички синопи от основните станции.
Нещо понамаля застудяването. Явно няма да е чак така, както съм посочил по-горе на 850 хпа, но крайният СИ-ен ъгъл ще се охлади с едноцифрена температура на 850 хпа с пик неделя сутрин.
bismarck

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:54 am    Post subject:    Reply with quote

lancelot wrote:
Данните за валежите са много компроментирани, липсват данни и със сигурност не е достоверно да се правят глобални заключения за месеца. Не че ми пречи на мен, но е важно да се каже.
Иначе много се радвам на сухото време, което се задава. Дано избегнем големите жеги, но по всичко личи, че след западна и централна Европа ще дойдат и насам в някаква степен.

РДУ - равни други условия. Ако са, са, колкото и миналогодишните. Търсене под вола теле.
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 12:23 pm    Post subject:    Reply with quote

Вторник и сряда другата седмица ще се сгорещи, но пак не ми се виждат някви кой знае какви жеги. Засега не бих дал интервал...тия дни ще си проличи.
Също ГФС дава силна нестабилност и антициклон над Англия за сряда и четвъртък другата седмица. Това в съчетание с жегата и сблъсъкът между гребена на антициклона и малоазийското ниско налягане...може да очакваме поредните гръмотевични фронтове. Все още е далеч обаче .
Утре в ЦБГ може да паднат никак не лоши валежи бтв...има хубави условия за 20-30л на места.
View user's profile Send private message AIM Address
quittr

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 12:33 pm    Post subject:    Reply with quote

На мен ми се вижда 32/37, 38-39 не са съвсем изключени, ама чак 40 не виждам как ще станат. Dont know
Хубавото е, че е само за 2 дни и то след много добро уикендно освежаване, така че няма да го усетим толкова. Послед се очертава ново приятно освежаване под 30 градуса. Всеки ден под 30 гр. през юли си е благодат в 21-в век. Smile
Напоследък сякаш Западна Европа става все по-континентална, яки студове, яки жеги. Hmm Сякаш при нас вече са по-малко екстремностите от към температури - след 2012г.
yavor_zhekov

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 12:50 pm    Post subject:    Reply with quote

quittr wrote:

Напоследък сякаш Западна Европа става все по-континентална, яки студове, яки жеги. Hmm Сякаш при нас вече са по-малко екстремностите от към температури - след 2012г.

Къса ти е паметта, припомни си лято 2017.
Иначе в момента ГФС е доста по-хладен от ЕС, който е доста по-горещ и сух от 3-ти нататък. Това доста рядко се вижда, обикновено винаги е обратното. Някой ако може да ми даде линк към ансамбъла на ЕС ще съм му много благодарен.
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Прогнози за времето All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 36, 37, 38  Next
Page 26 of 38

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе