StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2013-...)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Sat Apr 13, 2019 12:41 pm    Post subject:    Reply with quote

Забележете как с възрастта предпочитанията се изместват от зимата и лятото към преходните сезони. Exclamation Нормално за техния климат. Зимата и лятото в Северна Америка са брутални спрямо нашите.
Back to top
View user's profile Send private message
lancelot

PostPosted: Sat Apr 13, 2019 1:13 pm    Post subject:    Reply with quote

Ами то има доста логични и нормални неща, като изключим и вече индивидуалните особености.
Като цяло най-добре е да ти е хем топло, хем прохладно и да не се потиш.
Да можеш да си излезеш по къс ръкав, без да ти е хладно или твърде жега, че да не можеш да дишаш.
Тоест температури от диапазона на 22-25 градуса, до 27-28 при определни хора.
Добър пример може да бъде Барселона с 2524 слънчеви часа средно годишно, средна максимална от 21.2, минимална от 15.1. Не вали много и има моренце. Лос Анджелес също е много приятно, по-слъчево и по-сухо.
И в двата града съм бил, в Барса средата на юни, в ЛА началото на август.
На усещане беше страхотно, 27-28 градуса, лек ветрец и сухо време.
Back to top
itmpm

PostPosted: Fri May 03, 2019 9:16 pm    Post subject:    Reply with quote

Само да спомена, че това майско време много ме кефи тези дни. Обичам май месец! Много добре се чувствам - слънце преди обед, топличко, птички, зеленина, свежест. Красота! Cool
Back to top
wilkosz

PostPosted: Mon Jun 17, 2019 10:56 pm    Post subject:    Reply with quote

Толкова е готино времето през юни в България. Това е най-приятният месец. Зелен, топъл и със силни бури. Най-готино съм се чувствал именно през юни в България.
quittr

PostPosted: Tue Jun 18, 2019 12:03 am    Post subject:    Reply with quote

Във всеки месец човек може да намери чар, стига да има подходяща нагласа и сетива. Very Happy Още в детската градина госпожата ни повтаряше какви късметлии сме, че имаме 4 разнообразни сезона. От летните месеци мен по ме кефи август, защото нощите са по-дълги и прохладни, а комари почти няма. Сега са безпощадни гадините.
Иначе днес ни нацели буря в Русе. Не беше кой знае какво но освежи и свали Т на 20гр. и така и досега.
CeckoCec

PostPosted: Tue Jun 18, 2019 1:26 pm    Post subject:    Reply with quote

Няма нищо по - хубаво от суха гръмотевична буря по залез със чести светкавици....само за снимки. Grin smile
Back to top
weather_master

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 11:22 pm    Post subject:    Reply with quote

wilkosz wrote:
... А и архива на сателита е с наковални с епицентър Шумен в продължение на много часове. Clap Bow down

Човече, ти наистина не си наред. 45 годишен човек рови из архивите и се радва, че в Шумен валяло? Dont know Laughing За какво ти е толкова да вали в този Шумен? Да нямате нива с ориз там наоколо? Laughing Значи разбирам да си там, да виждаш бурята и да се кефиш, ама ти си на 2000км от там и за какво ти е само и непрекъснато да вали? Laughing Въобще не мога да те разбера...
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Jun 23, 2019 12:08 am    Post subject:    Reply with quote

Хахахахахахахахахахахахахаххаххаххахахахахахахаххааххах Laughing
View user's profile Send private message AIM Address
quittr

PostPosted: Fri Jul 05, 2019 10:33 pm    Post subject:    Reply with quote

Windy wrote:
Никакъв смисъл няма от захлаждания лятото. Нека цялото лято Сахара бълва над нас, а Арктика да събира. Зимата му е времето на артическия пренос Wink

Напротив, няма нищо по-хубаво от прохладни летни нощи и приятно топли дни около 25 градуса, каквито се очакват. Е, валежите и на мен не ми трябват, ама никой не ме пита. Smile
Не знам какъв толкова ви е зора за горещо време, освен ако няма да сте на морето. Много са тегави горещите следобеди в Русе - пусто, всеки скрит някъде, в апартамента също жега. Вечерта тъкмо да захладнее и излзиат кръвожданите зверове наречени комари...
Та голям късмет изкарваме, че точно при най-силното слънце и най-късните залези ще е това захлаждане. Август нека си е жега, тогава и без това са масовите отпуски и морета.
Very Happy
blue

PostPosted: Fri Jul 05, 2019 10:45 pm    Post subject:    Reply with quote

Е +25 градуса е ниска температура за плаж. Да не говорим, че през нощта се губи смисъла на хубавото лято ако е хладно.
Впрочем като оставим Дунав настрана, нямате ли хубави басейни в това Русе да се насладите в жегавото време на един хубав плаж?
П.С: Ще го видим това прословуто захлаждане до какво ще доведе защото аз започвам да ставам от обновление на обновление на моделите по-голям оптимист! Buble-gum
quittr

PostPosted: Sat Jul 06, 2019 12:09 am    Post subject:    Reply with quote

Има, аз си ходя от време на време ама все пак ходим и на работа. Smile
Норда е точно до Дунава, вижда се и реката и е 6лв, не е скъпо.
Но за басейн и 25 са супер при сълнчево време без вятър.
nakata_georgiev

PostPosted: Sat Jul 06, 2019 1:47 am    Post subject:    Reply with quote

blue wrote:
Е +25 градуса е ниска температура за плаж.

Докога ще пишеш само глупости тук и все на мен правят забележки
Колко беше вчера на плажа около 25 градуса и беше пълен плажа и то с бриз и понеже долу на плажа влагата е винаги по-висока тези 25 градуса си усещат като 27 ,било му хладно.Въобще не e хладно ,ето заради такива тролове като теб получавам бан винаги, които пишат само небивалици и искат да им е +40, отивай в Дубай ! Или в някоя бургаска сауна Laughing Наистина не се сдържам вече от простотията ,май аз съм най-нормалния тук а ми се лепваха какви ли не етикети .То и доста станции окапаха от Бургас нито една , от Сандански също
Хората ,които сме собственици на станции ни се правят забележки ,а хора които пишат само небивалици са с приоритет.Ей тва ако не е дискриминация Laughing и пак казвам никой не проявил интерес към моята станция да я качим тук ,дори и да завишава малко може да се качи дори и като не представителна
А , да не съм я купил от спонсора на сайта Laughing Bowling
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sat Jul 06, 2019 7:42 am    Post subject:    Reply with quote

На мен ми стигат +18 за плаж. Без вятът е приказно. Иначе мрънкала много. Който много мрънка си стои у тях. Laughing
Back to top
weather_master

PostPosted: Sat Jul 06, 2019 8:59 am    Post subject:    Reply with quote

Асенов, ти нали беше нудист? Няма ли да е много студен пясъка на 18С? Dont know
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sat Jul 06, 2019 5:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Ако живеех във Варна бих се къпал и зимата. Нямам проблеми с температурите, чувствам се напълно комфортно. Very Happy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Next
Page 45 of 46

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе