StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Плажният сезон
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nikolai kamburov

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 11:16 am    Post subject:    Reply with quote

http://strgrace.blogspot.com/2013/07/blog-post_10.html?m=1
Една от многото статии по темата. Има някои много по- научно доказани. Тази е на разбираем език.
Аз се чудя, древните гърци и египтяни, които очевидно са прекарвали изключително много време на слънце, как не са умирали масово от рак? Flourish
View user's profile Send private message AIM Address
ASENOV

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:08 pm    Post subject:    Reply with quote

Аз от 1 годинa ползвам женска козметика за лице и тяло и нямам отхвърляне от кожата. За лицето ползвам скъпи кремове с хилуоронова киселина и кожата на лицето ми става гладка и мека като на 18 годишен. Естествено, че има и кремчета с фон дьо тен, които са отлични за заличаване на всякакви белези, петна или пъпки, но още ми е рано за тях. Тоест не виждам разлика с тях и без тях, значи съм добре.
Back to top
View user's profile Send private message
weather_master

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:16 pm    Post subject:    Reply with quote

Асенов да не би случайно да си минал на левият бряг? Shocked
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:18 pm    Post subject:    Reply with quote

Stringmeteo wrote:
wilkosz wrote:
... Изгарянето състарява кожата. Но младите не го осъзнават, последствията ще дойдат след години.

Да, моята кожа на определени места (около раменете), където имах едно или две брутални изгаряния (до рани) още на 14-15 години, изглежда супер състарена (буквално, видимо, по структура) практически още от тогава. За щастие веднага след тези изгаряния започнах да се пазя много повече, с повече или по-малко добър успех. Но пораженията са си нанесени. И не съм сигурен дали могат да се намалят реално (това за козметиката ще се въздържа да го коментирам повече Laughing ) с някакви процедури, подобни на лифтинга (казвали са ми за такива, но и в тяхната реална, здравословна полза, отделно от чисто козметичната, не съм особено убеден). Отделно от видимо състарената и грозна кожа, още от времето на изгарянията (преди 30 години) си виси със страшна сила и силно повишеният риск за поява на рак на кожата точно на тези места. И да, той нараства с годините, не само защото минава нужното време за "узряването" му, но и защото, повече или по-малко, "дозите" слънце продължават да се трупат година след година, макар и в доста умерени размери Dont know ...

Стринг, ти говориш за изгаряния. Но ако се печеш с необходимата защита и кожата ти става красива и кафява без изгаряне, не виждам причина кожата да се състарява. Изгарянето става предимно в детството поради незнание, а на по-стари години поради немърливост. Но това не е причина Слънцето да се зачерква и да не ходи човек на плаж.
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:19 pm    Post subject:    Reply with quote

weather_master wrote:

Не, разбира се. Посто обичам да се поддържам. И занапред все повече ще обръщам внимание на външния си вид. Вече минавам 30-те. Flourish
Back to top
nakata_georgiev

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:21 pm    Post subject:    Reply with quote

weather_master wrote:

че човека се поддържа какво лошо има ,че ползвал повечко козметика Laughing
Аз не ползвам никакви такива мазила ,пия колаген и се мажа с кокосово масло и поне едно 5-6 години по млад изглеждам и ми казват много хора
Против химията съм Laughing ,но за излагане на слънце си вземам спрейове понеже няма друг начин ,дори и да е малко вредно
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:28 pm    Post subject:    Reply with quote

ASENOV, разбира се, изгарянията са краен вариант, но за съжаление изследванията показват, че даже и умерените дози състаряват кожата, макар и по несравнимо по-"здравословен" начин Laughing . И да, умереният тен е полезен и даже задължитен, пак по здравословни съображения. И също да, това е пореден пример как ползите и вредите от нещо се състезават помежду си и обикновено е почти невъзможно да се нацели идеалният баланс между тях Dont know ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
weather_master

PostPosted: Sat Jun 22, 2019 12:37 pm    Post subject:    Reply with quote

Има един начин и се казва чадър. Laughing Аз като малък правих по много бани. Едно лято стигнах до близо 130. И въпреки това рядко изгарях макар че съм доста бял. Просто ходих рано към 09:30. До 11:00 си правех плуването и после с тениска и шапка цъках волейбол или швепс на плажа. Мазила не ползвах макар че го отчитам като грешка, защото към края на лятото кожата ми ставаше сухичка. Но макс до 13:00 стоях. Като цяло Бг е ок, защото УВ индекса рядко стига до над 10-11. В тропичните и екваториални области озона е по-малко и в комбинация с високото слънце индекса стига до екстремни стойности до 16-18 и нагоре. Тогава изгаряш за 10-15 Мин, ама яко. И въпреки това ходят и там на плаж и използват мазила. Малко драматизирате. И все пак човек е хубаво да внимава. Стига по най-силното слънце да си под чадъра си ок. И нещо друго - пилотите на самолети особено на дългите полети поемат бая радиация повече от тази УВ и са си добре. Същото важи и за пътниците. И там кремове не помагат. Laughing
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе