StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Кратко-/средносрочни прогнози - ОФИЦИАЛНА ТЕМА!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Прогнози за времето
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bismarck

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 8:55 am    Post subject:    Reply with quote

Засега изчезнаха 37 и 38, да видим кога ще ги последват закономерно и 36 Grin smile
Back to top
View user's profile Send private message
meteo fen

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 10:25 am    Post subject:    Reply with quote

Да постнем още една карта с прогноза вероятно доста близо до истината....

https://www.wxcharts.com/charts/gfs/greece/charts/tmax_20190621_00_066.jpg?

Last edited by meteo fen on Fri Jun 21, 2019 12:34 pm; edited 1 time in total
Back to top
geoge

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 12:24 pm    Post subject:    Reply with quote

Току-що в прогнозата за времето по БНТ се свиха между 30-35°C, като в Горнотракийската низина според тях може да стигнат 37°C.
meteo fen

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 12:44 pm    Post subject:    Reply with quote

Абе взеха да влизат в час като ги гледам какво говорят ама може и още малко по-точно, но да приемем, че вече са значително по-добре.

http://www.wetterzentrale.de/maps/GFSOPIT00_66_17.png
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 12:51 pm    Post subject:    Reply with quote

Това е пълна подигравка. Вече 4ти ден се повтаря едно и също нещо. Наистина съм шокиран.
В неделя единствените места с 20гр на 850хпа ще бъдат части от ЮзБг и измъчено, с голяма клизма, в Тракия. Вятърът в почти всички региони ще е слаб, от неправилната посока и тн.
Освен това, от запад ще натиска топлия фронт. Съчетано с топлото във височина, със сигурност още от сутринта ще има доста региони с висока или средна облачност. Която ще стопира реализирането на теоретичните максове, които така или иначе няма как да бъдат 37-38гр.
Да нв говорим, че следобед над СЗБг и над Родопите вече ще има бури. Тия наковални ще се застелят над СЗБг и Тракия и каквото напекло до 15-16ч, това ще бъде.
Аз залагам на едни ранни максове към 14-15ч в порядъка на макс, ама макс 34-35гр в Русенско, Тракия и към Сандански.
И Стринг, как да не се вдига шум? След като залъгват обществото. Това е разлика с 3-4гр. Не е ей така. Баба ми вече разтревожена и ми пише..." Ники, какво ще правим, в неделя го дават до 38гр, сигурно в Русе и 40 ще стане, кажи бабо така ли ще е, за да отиваме да се запасим с храна, да не излизаме в топлото "
Това е показателно, особено възрастните, колко сляпо вярват и се тревожат допълнително. Защото мене 38гр не ме ебат и да станат, но за тях е наистина тежко, особено както повечето са болни от различни неща. И не, не е нормално предвид толкова многото метео информация вече, те 4ти ден подред да ми говорят, че ще е много горещо. И по БТВ и те едни филмари..."пазете се от жегите, ще стане много горещо, до 38гр".
Айде сега да видим дали един супер незначителен лаик, като мене, няма да се справи много по- добре в прогнозата пред "велики" метеоролози, учили години наред, разполагащи с техника и опит. Срам и позор, наистина.
Ако някъде стане официално 38гр, искрено ще се извиня и ще призная, че нищо не струвам. Ще бъде по- скоро емоционален удар за мене. Wink
View user's profile Send private message AIM Address
bismarck

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 2:15 pm    Post subject:    Reply with quote

geoge wrote:
Току-що в прогнозата за времето по БНТ се свиха между 30-35°C, като в Горнотракийската низина според тях може да стигнат 37°C.

Ще стигнат, с извинение, кора ми.
Резил, но по-големият резил е, че е необясним резил.
Вариант 1: "тайни модели" (аха, да бе, сто про!)
Вариант две: Некомпетентност, НЕКАДЪРНОСТ и безхаберие, все едно в каква пропорция. Тва е положението!
От понеделник повтарям, без никакво съмнение, че това е неадекватна прогноза и няма да стане.
Back to top
bismarck

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 2:17 pm    Post subject:    Reply with quote

ПС Снощи случайно хванах и изключително точният, деликатен и добър професионалист Симо по бг он еър.
30-35 даде човекът и това ще е, беше ясно още от вторник с достатъчна достоверност. Дори мнението ми е, че вече 29-34 или 30-34 е по-вероятно, но за един градус наистина не си струва спорът, още повече, че около 35 с достатъчна вероятност може и да има, някъде, на 1-2 места, но не е изкл.
Back to top
meteo fen

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 4:09 pm    Post subject:    Reply with quote

meteo fen wrote:
Абе взеха да влизат в час като ги гледам какво говорят ама може и още малко по-точно, но да приемем, че вече са значително по-добре.

http://www.wetterzentrale.de/maps/GFSOPIT00_66_17.png

Както се казва ще стане, ама друг път....

http://www.wetterzentrale.de/maps/GFSOPIT06_54_5.png
Back to top
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Fri Jun 21, 2019 8:44 pm    Post subject:    Reply with quote

nikolai kamburov wrote:

И Стринг, как да не се вдига шум? След като залъгват обществото. Това е разлика с 3-4гр. Не е ей така. Баба ми вече разтревожена и ми пише..." Ники, какво ще правим, в неделя го дават до 38гр, сигурно в Русе и 40 ще стане, кажи бабо така ли ще е, за да отиваме да се запасим с храна, да не излизаме в топлото "
Това е показателно, особено възрастните, колко сляпо вярват и се тревожат допълнително. Защото мене 38гр не ме ебат и да станат, но за тях е наистина тежко, особено както повечето са болни от различни неща. И не, не е нормално предвид толкова многото метео информация вече, те 4ти ден подред да ми говорят, че ще е много горещо. И по БТВ и те едни филмари..."пазете се от жегите, ще стане много горещо, до 38гр".

Вчера във влака дочух разговор за въпросните жеги. 37-38 градуса щяло да става. Следващите дни ще има доста изненадани хора. Laughing
Back to top
meteo fen

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:30 am    Post subject:    Reply with quote

Температури до 39 градуса в началото на Юли, след това захлаждане
Back to top
bismarck

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 10:57 am    Post subject:    Reply with quote

Пловдив 41-42. За жалост, Петър Янков....
Не знам, защо един уж профи си плюе на сурата заради мимолетен лъч медийна светлина.

Пишманжурналюгите са ясни, ама тоя.....
Естествено, никакви 40 няма да има.
Back to top
yavor_zhekov

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 11:32 am    Post subject:    Reply with quote

bismarck wrote:
Пловдив 41-42. За жалост, Петър Янков....
Не знам, защо един уж профи си плюе на сурата заради мимолетен лъч медийна светлина.

Пишманжурналюгите са ясни, ама тоя.....
Естествено, никакви 40 няма да има.

Bow down Bow down Bow down Bow down Нали трябва да им се плаща на такива да правят сензации и да плашат населението. Grin smile
bismarck

PostPosted: Thu Jun 27, 2019 1:18 pm    Post subject:    Reply with quote

В интерес на истината, за разлика от прословутите 38 в прогнозата на НИМХ за миналия уикенд, които нямаше как да станат по НИКАКЪВ начин (затова се впрегнах толкова на тая не изгъзица, а направо изгъзица с отделяне на съответния ароматен продукт), тия 40 МОЖЕ да станат теоретично, с едни десетина на сто вероятност, примерно.
Защо? Защото ще имаме като най-вероятна стойност на 850 около 21-22...с късмет, градуса.
На картата на спреда на ЕС (не е стационарна, демек е валидна за тоя срок до довечера)

имаме спред от кАжи го 2 градуса за Тракия и Дунавската. В превод, ще рече...може и 24 да стане (по-скоро 23, 24 с мноого клизма...но нали обсъщаме гранични вероятности...в полза на изцепката). Вярно, в краищата на камбанката на чичото, но с едни 15 на сто вероятност без пренапрягане, може да се случи.
А при 24 във височина и зсз вятър, както Пловдив, така и Видин, отнасят 40 с резерв....

Но да заложиш на подобна вероятност? Аз не бих. Все пак, поне е разбираемо (а може и да е цитиран неправилно от ония букоглавци и да го е споменал като мен тук, като възможност с не особено голяма вероятност да се реализира). За разлика от 38-те на НИМХ при 17-18 във височина, съмнителни приземни слоеве и над 5/8 облачност..... Grin smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Прогнози за времето All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Page 12 of 12

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе