StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;)) (2018-...)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
misacho

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:25 am    Post subject:    Reply with quote

Радвайте се,че има мухи и комари.Значи е екологично чисто.Не е пръскано с химии.Мани майтапа,ама едно време като живях в Страсбург нямаше никакви насекоми лятото,дори мравки.А реки и езера отвсякъде.Ама може и от пиенето да не сме ги усещали.Нямахме и комарници по прозорците Laughing Тук миризмата на лятна природа е 100 пъти по-яка от Западна Европа.
Back to top
View user's profile Send private message
nikolai kamburov

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:30 am    Post subject:    Reply with quote

Всеки, който не се поставя на място на русенци ще каже..."радвайте се..."
Ела една вечер, 15мин навън са достатъчни да намразиш всичко живо. Освен това нивото на Дунав и Лом си остават високи, тревите са огромни почти навсякъде и даааа...идилия юнска.
View user's profile Send private message AIM Address
blue

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:31 am    Post subject:    Reply with quote

Незнам за комари, но последно като бях в Трявна ми направи впечатление колко светулки видях нощем. Докато тук не виждам изобщо в Бургас. Dont know
misacho

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:33 am    Post subject:    Reply with quote

Разбира се,че е гадно с комарите.Общината да пръска с отрова.Кво чака?
Back to top
nakata_georgiev

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:34 am    Post subject:    Reply with quote

Ооо наистина е много зле положението в Русе.
Тук до момента само долу около Солниците има повече иначе при мен във Възраждане тук таме някой единична бройка Laughing
Помня преди години като ходих в Милано лятото ,хванах някаква ядска жега беше 36 градуса през деня и вечерта излизахме на пицария и седнахме до един от каналите им
Голямо нашествие на комари имаше ,братовчедка ми стана на едно големи пъпки и много я сърбеше и бяха от едрите.
Камбуров сложи на терасата си някви растения които отблъскват комарите ,прочети в нета Laughing
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera
Back to top
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 11:37 am    Post subject:    Reply with quote

Да им се радват любителите на тропическия климат във форума. Имат рядката възможност да му се насладят на родна земя. Поне до края на юни влажността трябва да е на ниво за почивка на палатка в Русе.
Back to top
quittr

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 2:28 pm    Post subject:    Reply with quote

Да, последните дни (по-скоро вечери и нощи) е направо страшно. Бяха окупирали болницата. Като отврих вратата на терасата - по мражата бяха кацнали + кръжащи - стотици. Без да преувеличавам. И това на 10-ти етаж. В коридора на отделението имаше няколко десетки и за разнообразие избих 15-20. Поне са доста тъпи тия и лесни за убиване. Smile Иначе в парка е окосено, в моя квартал също. Пръскаха няколко пъти, днес и утре уж пак ще пръскат. Ама явно има е некачествена химията, а и трябва да е съвместно с румънците, а тая година не е..
Към 18:00 часа бях седнал в парка - е всяка секунда имаше поне по 3 кацнали върху мен и хапят, не си играят. Е, как да се радва човек на лятото при такова положение...
lancelot

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 2:52 pm    Post subject:    Reply with quote

Вчера бях в южния парк в София и тук не е много по-различно.
Бая валя в тоя район следобед и след това стана много тежко и влажно, по залез даже имаше и ниска видимост от изпаренията.
А комари - много. Усещането беше почти като за субтропичен и влажен климат. Иска ми се малко да последва сух период, но това едва ли ще стане преди средата/края на юли.
Back to top
Leberkez

Location: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 9:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Комарите са истинска досада, особено когато си легнал да спиш. На мен са ми помагали с доста добър ефект някакви произволни анти-москито спрейове, които типично вървят 4-8 лева във всяка аптека. Ползвал съм ги за язовири, Гърция, палатки и т.н, изобщо всяко едно място, където потенциално има гадини с големина на люта чушка.
Back to top
stratega

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 9:54 pm    Post subject:    Reply with quote

RAID-убива ги на място, изтребва ги до крак Laughing Тея изпарители, дето се включват в контакта, работеха добре в Студентски едно време, но там се борехме с единични бройки. Срещу 20-30 комара в стаята не знам дали ще е реално да се очаква да има особен ефект.
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 10:04 pm    Post subject:    Reply with quote

В СФ като цяло избощо няма толкова комари, засичам само по няколко на сезон, рай си е. Във Варна си има, поне аз където живея, но защото съм близо до гората и е нормално, но не е нещо кой знае какво. Но в Русе е Меката на комарите, там и изобщо по Дунава е страшно, но все пак такова нещо като на клипчето на Ники на живо никога не съм виждал. Shocked
Back to top
quittr

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 10:14 pm    Post subject:    Reply with quote

Интересно е, че като бях в Студентски доста комари влизаха в стаята. Дали заради дървото отпред не знам, ама някои вечери и над 10 е имало.
Leberkez

Location: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

PostPosted: Thu Jun 20, 2019 10:36 pm    Post subject:    Reply with quote

strateg,

аз конкретно визирах тези спрейове, с които си пръскаш тялото, ако си някъде на теферич, т.е най-вече откритите части на ръцете и краката. Наистина помагат и държат без проблем поне 12 чАса.

Оф, хора, комарите са дразнещи, но почти е невъзможно да ни причинят някакъв сериозен дискомфорт, извън малко да се дръгнем или да ни лишат от няколко часа сън.

Вчера през деня чичо ми бил излязъл на двора да си върши някаква работа и изведнъж...баааммм - някакъв стършел го копнал във врата....днеска го погребвахме.. Sad Sad Стринка вика, че е издъхнал за 3-4 минути.
Back to top
zaples14

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 2:38 pm    Post subject:    Reply with quote

quittr wrote:
... Така че може да се поздравим с това, че юни мина без екстремни жеги. Да се надяваме и юли да е така. Август месеж и да има 40 определено не са така страшни. Wink

Понасяла се била августовската жега ли? Хората са се пренаситили и вече им писва. Юни и юли все някак се издържа, ама август без климатик не се издържа.
Back to top
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Wed Jun 26, 2019 2:42 pm    Post subject:    Reply with quote

Август и според мен е най-тегав от към жега, да не говорим, че и тогава вечерите са най-топли и не може да се спи.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Next
Page 14 of 22

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе