StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

СПОНСОРСТВО/ПОМОЩ ЗА (нови/съществуващи) АВТОМАТИЧНИ СТАНЦИИ на интересни места
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Автоматични станции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
angilari

Местожителство: Лозенец; Нови Искър - северния полюс на София

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 12:54 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Здравейте.
За повечето от вас станциите да работят и да ни визуализират данни е нещо нормално, но за хората от поддръжката си е иситнско изпитание. В последните дни и месеци обичайните заподозрени (Сашо, Аз, Цецо и т.н.) сме се зали с профилактика и ъпгреид на същесвтуващи и нови станции. Пример: Скайдайв, Тетевен, Ботев и т.н. Къде решаваме проблемите трайно, къде не, къде срещаме съдействие от домакините къде нее...
Та да не задалбавам в обяснения...подръжката на станциите си е труд, време и не на последно място - пари. Когато последните не са кой знае колко си ги вадим от джобовете и никой не разбира за това, но сега ви моля да помогнете за сезоната профилактика на Ботев, където се изисква по-сериозна сума. С Цецо ще се качваме в петък, като ще минем и през Тетевен да сменим ветромера, защото не винаги е в обхват и не винаги дава акуратни стойности (проблем с триенето най-вероятно на чашките и перото). За там предимно Сашо поема разноските, от нас труда и горивото. Там също ще преместим и дъждомера и още няколко други подобрения с цел напълната представителност на станцията. След това, както вече казах, се качваме на Ботев. Там обаче в сезона на буриите спирането на тока е почти ежедневие, което скапва бързо техниката, настолня комп вече взе да се бъгясва и да дава грешки и да иска ръчно приемане на грешките. Затова решихме да сложим лаптоп. Лаптоп, защото при често спиране на тока батерията ще играе ролята на буфер. Намерихме евтин двуядрен на 2GHz и 2GB рам. Същия идва за 80 лв с доставката днес. Намерихме и нова батерия, която струва 70 лв. Имаме и други разноски за крепежи, стоики и т.н. Труда и горивото от нас, от вас ще помоля да съберем едни 200 лв за горните неща. Надявам се да откликнат едни 10-тина човека с по 20 лв. Който е готов да помогне да ми пише на лична да му кажа как в подробности.
БЛАГОДАРИМ ВИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
simovremeto

Местожителство: София, Орландовци 526,7 мнв

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 1:57 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Dont know Аз давам дежурните от мен 30 лв. Ще ги дам на Цецо. Само нз от къде се надяваш на 10 човека.
Върнете се в началото
Бял облак

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 2:24 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Е, на лична - нека пишат хората открито. Тъкмо да се види кой помага. Разбира се, който иска да пише и на лична.
Според мен най-лесно е по Еконт (някви стотинки се плаща за трансфера).

Тук искам да спомена, че новата метална стойка за клетката на Ботев (старата, както знаете, се счупи зимата от натрупан скреж) е на разноските на Сашо (alexander). Новата стойката вече е на върха и ни чака.

Миналата година също имаше дискусия дали лаптоп или стационарен. Решихме стационарен, защото се опасявахме, че ако спре зимата тока няма да има кой да пусне лаптопа. Оказва се обаче, че зимата тока спира много рядко и е до голяма степен постоянен. Но ето сега с бурите през лятото също не е оферта, дори по-зле. А пари за аварийно захранване едва ли ще се съберат - 4-500лв за инвертор и акумулатор. Така че, засега най-удачния вариант е лаптоп с усилена батерия държаща към 4ч.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
simovremeto

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 2:30 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Разбрахме се, с Цецо да се видим след половин час на Плиска да му дам парите и да полафим малко. Ако някой има желание може да дойде, точно пред входа на хотела сме се разбрали.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 2:59 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Не мо'ем сега. Аз съм на работа, близо до Плиска, но едва ли ще имате път насам, да дам малко лепта Grin smile ... Всъщност, не мога и да излизам за много, че играем едно учение...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
angilari

Местожителство: Лозенец; Нови Искър - северния полюс на София

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 3:32 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Бял облак написа:
Е, на лична - нека пишат хората открито. Тъкмо да се види кой помага. Разбира се, който иска да пише и на лична.
Според мен най-лесно е по Еконт (някви стотинки се плаща за трансфера).

Имах предвид на лична за да му кажа как да плати , иначе разбира се че всеки който дари реално пари ще го споменем тук, стига същия изрично да не иска дарението му да става публично достояние. Wink
Да, по еконт е най-лесно, който иска да ми пише и ще му дам данните си за превод през еконт или банкова сметка.
Върнете се в началото
ivog_68

Местожителство: Панагюрище 535м н.в.

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 6:43 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ейй, много навалица тук ... едва се вредих да пиша Laughing . Само Симо е откликнал с ясен финансов ангажимент ... може би в момента трескаво текат анализи на семейни Argue и ергенски месечни разчети Grin smile .

Хора, метеоманияци Exclamation Dont know ... за АМС Тетевен и АМС Ботев сме инвестирали близо 2000 лв . Бъдете отговорни и добри стопани на тези наши общи проекти Exclamation ...

От мен 50лв , които пращам в петък .
Geogri Zahariev

Местожителство: Враца (Vratsa), ж.к. Дъбника, 340 м.н.в.

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 7:18 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

И аз ще се вкюча с 30 лева Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PETAR_YANKOV

Местожителство: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2019 11:42 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Мисля че е разбираемо защо не учавствам във всички други проекти извън моите начинания..!? Neutral
http://www.stringmeteo.com/stations/dolishte/
Върнете се в началото
schnapps

Местожителство: Стара Загора кв."Самара 1"-203м. н.в; кв."Дъбрава"-532м. н.в

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 3:12 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

И от мен 30,дайте банкова сметка,с онлайн банкиране е най-бързо и лесно.

Станция Стара Загора ; кв.Самара 1 - 203 м. н.в
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 7:29 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Има хора, които не участват форумно активно, но не пропускат да дадат своя принос към почти всеки проект изискващ финансиране. И сега проф. Рачев ще удари едно рамо.

Прави впечатление доста голяма активност по тъпотии в темите - основно топломанско/зимоманско, но активност в тази тема липсва. Dont know Айде покажете малко топки и тук.
Върнете се в началото
stratega

Местожителство: София, ж.к. Борово

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 6:41 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Имате и от мен 40.
simovremeto

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 7:59 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Agree / Thumb up Браво, Стратег!!! Bow down
Върнете се в началото
ncuxap

Местожителство: София, ж.к. Гоце Делчев/пл. Македония

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 9:50 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Симо, постът ти е в десетката. Много празни приказки по безмислени теми, ама като трябва да се дават пари за станции - няма никой Laughing
От мен 50, ще ги връча лично на Веско.
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 10:19 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Еееее, добре, едвам ме убедихте Rolling laugh . И аз ще дам 50 лв., въпреки че преди се въздържах, просто имах (и може би още имам Hmm ) доста резерви около тази станция и... всъщност реалността доказа правотата ми в някакъв смисъл Grin smile . ОК, да не ставам хейтър Embarassed , виждам, че към момента все пак има доста перспективи за осигуряване на безпроблемната... почти безпроблемната да кажем Smile работа на тази станция, така че станах доста по-склонен да се включа. Wink Макар че пак си имам някои опасения, доста хора тук са наясно колко брутални моменти около времето се случват там, така че не знам доколко що-годе безпроблемна работа за повече от няколко месеца изобщо е осъществима идея Dont know , чисто теоретично... Но ОК, ще пробваме явно пак Smile ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Автоматични станции Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Следваща
Страница 44 от 45

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе