StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФОРУМЦИТЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 52, 53, 54

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geogri Zahariev

PostPosted: Sun Jan 20, 2019 5:00 pm    Post subject:    Reply with quote

elenaRudolf wrote:
Браво, чудесно е, че има такива хора във форума. Иначе, не е ли малко тегава тази специалност? Не е ли по-леко например УНГ или ако искаш да богатееш - пластична хирургия?

Ха, ха, той душевно богат! Clap
А, иначе специалността не е ли такава, че да е свърана със всичко, което се случва в организма ни?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
quittr

PostPosted: Sun Jan 20, 2019 5:40 pm    Post subject:    Reply with quote

Благодаря ви. Истината е, че в България, както е с повечето неща, така е и с медицината - никак не е лесно да специлизираш където искаш и каквото искаш. И особено в София. Няма НИКАКВИ критерии за да те вземат да специализираш. Просто разговаряш Smile И естествено за по-желаните специалности трябват връзки/пари/секс. Или да си някакъв супер талант може би. Но последното пак не е сигурно дали ще ти стигне.
Мит е, че в България няма лекари, истината е, че завършват твърде много лекари и за много голям процент от тях просто няма място и трябва или да емигрират или да се преориентират да работят друго, примерно нещо свързано с фармация и т.н. Болниците не искат специализанти, защото трябва да им се плаща заплата, а все още не са специалисти. Същевременно университети продължават да вдигат местата за медицина (за да им текат ей така едни пари), баловете падат, завършват още повече, които още повече се чудят после как да се реализират... и т.н. Един порочен кръг. Щом премиерът ни каза в едно интеревю: "Много е хубаво, че изнасяме лекари за чужбина" - значи наистина нещо е тотално сбъркано. Smile
Аз лично си харесвам тази специалност отдавна, много е обемна, но логична и интересна. Хирургичните специалности изобщо не ми допадат, макар че наистина са по-добре платени.
lancelot

PostPosted: Sun Jan 20, 2019 6:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Успех, здраве и най-вече воля ! Flourish
Back to top
View user's profile Send private message
ASENOV

PostPosted: Sun Jan 20, 2019 7:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Да си лекар е много сериозна професия, която изисква много специфични качества и умения, от този който я практикува извън сериозните теоретични знания. Аз съм сигурен, че заплащането няма да е никак ниско идните години и ще върви с бързи темпове нагоре. Но не заплащането е най-важното, ако работиш това което искаш. Това е осъзнат избор. Докато другии профеии могат да се изучат на крак.
Респект само към такива хора.
Back to top
mnn

PostPosted: Wed Apr 10, 2019 12:49 pm    Post subject:    Reply with quote

misacho wrote:
Единствената,която трябва да се засегне е Заплес14.За нея не важи поздрава.... Agree / Thumb up

Аз ли съм във виртуална заблуда и отделно това, че човекът не се е представил предизвиква такива коментари ? Смятам, че той е мъж и ходи на разходки с жена си, която е на снимките му, които пуска през почивните дни. Та, може да се представи, ако реши поне да знаем от какъв пол и да не се получават конфузни ситуации.
zaples14

PostPosted: Wed Apr 10, 2019 2:26 pm    Post subject:    Reply with quote

mnn, не си в заблуда.
Казвам се Иван Христов, роден съм през 1966 г. в София, но веднага съм заведен при баба и дядо в селото на майка ми Лесура, врачанско. От 1972 г. съм в София, най-напред в кв. Западен парк, а от 1975 г. в Младост.
Седемдесетте години много често пътувахме до с. Лесура и най-голямото ми хоби бяха влаковете. С нетърпение чаках да стигнем Мездра, защото там сменяха дизеловия локомотив с парен. Пътуването ни на пара беше кратко, но много вълнуващо за мен. Помня пуф-пафкането и големия пушек от локомотива по баира към Враца. Не исках и да си представя друго, освен като порасна да карам влак, на което родителите ми хич не гледаха одобрително. Така и така през 1980 г. спряха парните локомотиви и мечтите ми за машинист приключиха.
Back to top
wilkosz

PostPosted: Wed Apr 10, 2019 9:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Знаех, че си мъж. Имах точно това чувство през цялото време. Very Happy
Ейй за малко съм изтървал да хвана парните влакове в действие. Започнах да си спомням неща точно от 1980 г., роден съм 1975 г. Помня, че през 1982 г. гледах червените големи дизелови локомотиви на гарата в Шумен, и помня специфичния им звук. Бяха наистина много. Но нямаше парни вече.
misacho

PostPosted: Wed Apr 10, 2019 11:56 pm    Post subject:    Reply with quote

zaples14 wrote:
mnn, не си в заблуда.
Казвам се Иван Христов, роден съм през 1966 г. в София, но веднага съм заведен при баба и дядо в селото на майка ми Лесура, врачанско. От 1972 г. съм в София, най-напред в кв. Западен парк, а от 1975 г. в Младост.
Седемдесетте години много често пътувахме до с. Лесура и най-голямото ми хоби бяха влаковете. С нетърпение чаках да стигнем Мездра, защото там сменяха дизеловия локомотив с парен. Пътуването ни на пара беше кратко, но много вълнуващо за мен. Помня пуф-пафкането и големия пушек от локомотива по баира към Враца. Не исках и да си представя друго, освен като порасна да карам влак, на което родителите ми хич не гледаха одобрително. Така и така през 1980 г. спряха парните локомотиви и мечтите ми за машинист приключиха.

Ааа,сори.Не знаех.Значи няма нито една жена за цвят във форума. Bowling
Back to top
Geogri Zahariev

PostPosted: Thu Apr 11, 2019 12:39 am    Post subject:    Reply with quote

Е, сега, нещо да кажете за представянето на северозапада във форума, а? Clap Flourish
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pulipet

PostPosted: Sat Jun 08, 2019 7:52 pm    Post subject:    Reply with quote

аз съм ulipet
Flourish
Back to top
stratega

PostPosted: Sat Jun 08, 2019 7:58 pm    Post subject:    Reply with quote

He's back! Bow down

Само ЦСКА Bg flag .
pulipet

PostPosted: Sat Jun 08, 2019 8:20 pm    Post subject:    Reply with quote

ЦСКААА Bow down Bow down Bow down
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Jun 08, 2019 10:11 pm    Post subject:    Reply with quote

Stringmeteo wrote:
Само за протокола да кажа, че нямам намерение даването на втори шансове на потребители, получили съвсем заслужен вечен бан, да ми става навик. Отбелязвам това във връзка с новорегистрирания потребител pulipet Hmmm ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pulipet

PostPosted: Sat Jun 08, 2019 11:47 pm    Post subject:    Reply with quote

написах в гугъл /прост човек/...не ми хареса особено ,но съм такъв

Простият човек често е нагъл, агресивен, безцеремонен и безскрупулен. Когато иска да ви облъчва с малоумните си съждения за живота, можете просто да го игнорирате. Но ако реши, че желае да ви налага своята простотия, да ви се пречка, да ви задава посока и да ви кара да си заобикаляте принципите, смело трябва да се опълчите. Иначе злото ще победи. А ние не бива да му позволяваме.
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Jun 09, 2019 12:07 am    Post subject:    Reply with quote

Някой може ли да ми преведе какво точно и по какъв повод искаше да ни каже колегата?
View user's profile Send private message AIM Address
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 52, 53, 54
Page 54 of 54

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе