StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

Статии/АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 76, 77, 78  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
doncho

Местожителство: кв.Левски, София; с.Златар, обл. Шумен

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2019 8:21 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

"Фрийдъм хаус": България е сред държавите с висока медийна свобода

Явно от Фрийдъм хаус са герберасти или са купени от Боко. Който има повече пари от Путин, щото Путин не е успял да купи продажниците от Фрийдъм хаус и те са сложили Русия в дъното по медийна свобода. Grin smile

А ако говорим сериозно, че има висока медийна свобода е видно за всеки, който само хвърли едно око на българските вестници и телевизии. Само разни заблудени дисибари и дайбългаристи повтарят в несвяст каква цензура и диктатура е тук. Като ПАК правят услуга ан БСП с тия тъпотии. При наличието на полезните идиоти от ДБ на БСП не им се налага сами да говорят глупости, има кой да го прави вместо тях. Стринг искам сега един ферман какви лешпери са тия от Фрийдъм Хаус Laughing

https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/06/05/3917682_friidum_haus_bulgariia_e_sred_durjavite_s_visoka/?ref=home_main_news
Victus

Местожителство: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2019 8:27 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Те не останаха независими медии в страната. Собствениците решават какви ще са новините. Каква медийна свобода? Dont know
Само изданията на Икономедия държат някакво ниво все още.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Сря Юни 05, 2019 10:17 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

doncho, истината е, че аз не вярвам на никого, а вярвам основнпо на себе си Wink . Защо трябва "Репортери без граници" или "Фрийдъм хаус" да ми казват какво става в собствената ми страна, все едно не мога сам да видя и усетя това?! Dont know

А специално този пасаж все едно е писан специално за България, на 100% се припокрива с положението тук Grin smile :
Цитат:
...
Организацията предупреждава, че свободата на медиите се влошава по света в последното десетилетие. Тя отбелязва изрично, че ерозия има дори в най-влиятелните демокрации, макар и не чрез хвърляне на журналисти в затвора, а чрез политически и икономически натиск над медиите.

"Сред обичайните методи са подкрепяни от правителството смени на собствеността, регулаторен и финансов натиск и публично охулване на почтените журналисти. Правителствата също така предлагат активна подкрепа на приятелски настроените медии чрез изгодни държавни договори, благоприятни регулаторни решения и преференциален достъп до държавна информация. Целта е пресата да служи на властимащите, а не на обществото", гласи докладът.
...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
doncho

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2019 9:59 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Stringmeteo написа:
doncho, истината е, че аз не вярвам на никого, а вярвам основнпо на себе си Wink . Защо трябва "Репортери без граници" или "Фрийдъм хаус" да ми казват какво става в собствената ми страна, все едно не мога сам да видя и усетя това?! Dont know

А специално този пасаж все едно е писан специално за България, на 100% се припокрива с положението тук Grin smile :

Е да де, ама не е писан специално за България, колкото и странно да ти се струва. Странното е друго, ако Репортери без граници напишат, че тук няма свобода им вярваш. Пък Фрийдъм хаус като напишат че има свобода изведнъж не вярваш на никого. Много избирателно вярване според това дали съвпада с мнението на Гъза или не. Ти усещаш че нямало свобода, това си лично твое усещане. Аз пък усещам, че всеки си пише каквото си иска и не усещам никакви ограничения.
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 06, 2019 11:44 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ама там е грешката ти, ако случайно мериш по това, дали аз и ти можем да напишем каквото си искаме. Всъщност става дума за неща като: концентрация на медии в нещо като олигархичен клъстър около правителството, овладяване или разбиване на неудобни/важни медии (справка - вестниците от групата "Свин", Канал 3, Европа ТВ (+ радио), BiT, Нова ТВ, Радио K2...); откровена цензура над журналистите в медиите, според това дали шефът на съответната медия е в про-правителствения "клъстър"; автоцензура при журналистите - поради скрит или явен натиск от ръководството на медията за спазване на някаква "правилна" или "целесъобразна" линия на поведение или поради липса на защита от ръководството (например пред щенията на някой развихрил се властимащ след евентуална компрометираща пубикация или въпрос, справки - много... Анна Цолова, Милен Цветков......); заобиколен, но доста ефективен натиск на управляващите над медиите през (не)отпускане на европейско и правителствено финансиране (във време на силно отънял рекламен пазар/приходи за телевизите например); концентрация на голяма част от разпространението на печатните издания в един разпространител (и възможност за неявен, но ефективен натиск и/или цензура по този начин - справка - "Прас прес") и т.н. и т.н. Dont know ...

Остави Холандия, тя очевидно е проядена от корупция Grin smile , поне според единствената (безсмислена Grin smile ) опорна точка на шефовете ти в ГЕРБ. А да кажеш нещо по излезлия успоредно доклад на ЕК, може би и там ги е подгонила корупцията? Hmm
Stringmeteo написа:
България получи два европейски шамара едновременно заради корупцията

Холандия ясно ни отказа прием в Шенген, а Брюксел отново отчете, че чака резултати от борбата с подкупите по високите етажи на властта

Цитат:
...
Холандия е най-големият източник на преки чуждестранни инвестиции в България (извън еврофондовете), които за периода 1996-2018 г. възлизат на 7.8 млрд. евро. През миналата година обаче нейни предприемачи са инвестирали едва 80 млн. евро у нас, което е показател за сериозно отдръпване. Какво пречи на инвеститорите в България пише ясно в доклада на ЕК за семестъра: "Институционалните недостатъци, регулаторната несигурност, корупцията и недостатъчното предлагане на работна ръка продължават да са сред основните пречки пред инвестициите".

Експертите в Брюксел са забелязали социално-икономически слабости, които пречат на България за сближаване с другите държави в ЕС, и отправят четири препоръки.
...
В специфичните си препоръки към България за икономическата политика в следващите 12 месеца ЕК за първи път обръща внимание на слабите инвестиции у нас. "Инфраструктурата страда от сериозен недостиг на инвестиции. Обхватът и качеството на транспортната инфраструктура остават под средното за ЕС равнище. Трансевропейската транспортна мрежа в България все още не е завършена, а емисиите на парникови газове от автомобилния транспорт са се увеличили значително през последните 5 години", се казва в документа. Затова Брюксел посочва, че има необходимост от допълнително развиване на жп и пътни участъци, както и на интелигентни транспортни системи.

- Според Брюксел реформите в публичната администрация и електронното управление продължават да бъдат бавни и не водят до достатъчни подобрения, а бизнес средата остава слаба. Слабостта на институциите, регулаторната несигурност, корупцията и недостатъчното предлагане на работна ръка продължават да са сред основните пречки пред инвестициите.
...

Deal

Последната промяна е направена от Stringmeteo на Пет Юни 07, 2019 2:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
doncho

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2019 10:40 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Какви шефове имам в ГЕРБ бе, ти идиот ли си.
bismarck

Местожителство: София, Видин

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2019 11:32 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Моите шефове съвсем, ама СЪВСЕМ определено (по-определено няма как да бъде Grin smile Buble-gum ) не са от ГЕРБ.
НО ми е любопитно невероятното до алогичност фенство на Стринг по отношение на Рамадан Smile

Сталин да беше, а Стринг - обикновен партиен секретар, нямаше да го обожествява толкова! Smile

А Раданчо си е всичко друго не не и чаровен, харизматичен и ...абе кАжи му Бай Хуй и е ясен. Пардон, няма нужда да му го казваме, той сам си го каза. Grin smile Buble-gum
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2019 12:16 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Само дето това "Бай Хуй" се отнасяше за една друга... ъъъ... харизматична почти до припадък, персона Grin smile Deal ...

Съмнявам се, че не съм го казвал поне десетина пъти Deal , но ще го повторя, щом се налага. Аз не мога да бъда фен (в смисъла, който вероятно влагаш ти в случая Wink ) на никой (грешен по презумпция Laughing ) човек, бил той Боко, Ра(ма)дан или... ъъъ... митичния герой на епоса Иван Лостов Wink . Омерзен съм от целия политически живот у нас и в частност - от неговите "знакови" "герои". Обаче поне за момента още не съм решил да възприема лузърската (поне в някаква перспектива) позиция "аз предпочитам да си се оправям сам, след като съм намерил някакъв начин и не ми пука за блатото около мен и как се гърчат в него по-неоправните (от мен)". (Е, в други перспективи (някои от които даже много положителни) това може и да е доста смислена позиция.) Та, в този ред на мисли, от всичките грешни пионки на тепиха, в последните няколко години и за момента аз преценявам ДСБ и "Да, България" (които за момента по щастливо стечение са заедно Smile ) като пионките, които биха могли (ако им се даде възможност, разбира се) да свършат най-положителната и правилна работа, поне в краткосрочен план, но почти сигурно - не само. Също така идеите, които те изповядват, в над 90% съвпадат с моите предпочитания и виждане за нещата. Присъствието на зелена нотка ("Зелените" в същата коалиция, при това повечето от по-известните лица там изглеждат почтени, поне на фона на останалото разложение в политиката) в случая ми е просто допълнителен бонус. Това е, толкова ли е трудно да се възприеме? Dont know

А, да, те били "един файтон хора", казват големите "прагматици", и "не могат да направят нищо". Добре бе, ама като тези, които са много файтони (тор Laughing ) така и така не правят почти нищо полезно в дългосрочен план, освен да се грижат потока на европарите към олигарсите да не би случайно нещо да намалее и да не би нещо да застраши благодентствието на олигархично-корупционното бунище във всички власти и области на обществения живот (тоест да не би случайно да се направи някоя смислена реформа), как да припозная торното им мнозинство?! Dont know В края на краищата е въпрос на лични предпочитания, мироглед и... морал. Грам не разбирам маниакалната "отдаденост" на Дончо към ГЕРБ и няма как само фактът, че има и твърде много други, "отдадени" като него, да промени предпочитанията и морала ми. Толкова ли е трудно да се разбере, че може да се мисли и различно от тълпата, ако ще и съмишлениците да са "само един файтон хора"? Не е важно количеството, а качеството - почти универсален принцип. Също така, почти безспорен факт е, че развитието (особено това важи в смисъла на прогрес) се води или поне подбужда изначално от малцинства, превъзхождащи мнозинството ("тълпата" Grin smile ) по интелект, визия, морал и т.н... Трябва ли да се обяснявам още?!
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2019 4:15 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

А иначе, ето И това имам предвид, когато говоря за тотално прецаканата (медийна) среда у нас:
Stringmeteo написа:
„Канал 3“ с принос в журналистиката – кучета, пуснати от господаря да гонят дивеч
Иван Бакалов | 6 юни 2019
„Канал 3”, прочута като телевизията на Делян Пеевски, показа нагледно, че журналистиката може да се превърне в преследване на дивеч от глутница кучета, а журналистите – в помияри на каишка, които чорбаджията им може да насъска срещу когото поиска.

Постиженията на Беновска в тази телевизия са слаба ракия, в сравнение с репортажите от Видин тия дни.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 11:14 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Голямото баламосване: три примера от България
11.06.2019
Това е елементарен рефлекс: понеже никой не обича да плаща, всеки ще се заслуша, ако му обещаеш да го поразтовариш от това бреме. Нищо, че го лъжеш. Ето три примера от България. И то само от последните дни.

Последната промяна е направена от Stringmeteo на Чет Юни 13, 2019 12:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
bismarck

Местожителство: София, Видин

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 12:44 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

В случая няма значение за кого, а от кой е казано Smile

В казармата имахме един фазан в Плевен, към всички ни се обръщаше с "Путка майна".
Познай какъв му беше прякорът.
Затуй, аз си позволявам да се обръщам по този начин само с моите кокошки. Просто не ме интересува как ме наричат помежду си. Buble-gum
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 12:49 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Dont know Едно време май не беше чак такъв безпринципен, краен фен на аргументите ad hominem, но може и да съм бил заблуден. Hmm Или пък ти доста си се променил? Dont know
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 13, 2019 5:56 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Евгений Дайнов в "ДЕНЯТ с В.Дремджиев" 11.6.19, TV+ и TV1

Проф. Евгений Дайнов: годината започна с тежки удари от властта срещу природата, Нинова вече е заминала, в някои общини на вота е имало "братска помощ" от ДПС към ГЕРБ, в големите градове покрай ремонтите хората прозряха модела на кражбите от властта, пирамидалната властова структура не е приемана от българите и рано или късно се срива
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Юни 15, 2019 11:15 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Безвремието ГЕРБ – БСП
Борис Попиванов / 07 June 2019 08:50
Измерител за успешния изход от кризата в двете основни политически сили е има ли надежда и посока за мнозинството от хората
Върнете се в началото
doncho

МнениеПуснато на: Сря Юли 10, 2019 12:18 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Анализ на Иван Костов: "Алфа Рисърч" е най-достоверната за последните 10 години

Цитат:
Алфа рисърч" стабилно присъства като най-достоверна социологическа агенция за последните 10 години. Тренд я следва с 94.4% от нейната точност, безпристрастност и коректност. С добра достоверност са Екзакта и Маркет Линкс. Галъп отново води групата на по-недостоверните, следвана от Медиана, Афис и Сова Харис, ...

В предишния си доклад установихме, че тези четири агенции са с категорично лява ориентация. Ако Алфа рисърч и в седемте избора е била политически безпристрастна, Галъп и Медиана са били 6 пъти леви и само 1 път безпристрастни, Сова Харис - 5 от 7 пъти и Афис - 5 от 6 пъти, Барометър България, бившата Барометър Инфо, е с 2 леви пристрастия и 2 пъти е била безпристрастна

Както много пъти сме коментирали (при всички избори досега се правят подобно коментари и анализи) агенциите на Райчевци, Кънчовци и Стойчовци са направени еднинствено с цел манипулация и облъчване на обществото. Винаги така леееко завишават процента на БСП и занижават на ГЕРБ. Утре ако ГЕРБ изчезне пак леееко ще завишават процента на БСП и леееко ще занижават процента на основния противник.

https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/07/09/3936150_analiz_na_ivan_kostov_alfa_risurch_e_nai-dostovernata/?ref=id&_ga=2.37769891.1879869374.1562572949-1774589728.1484833911#comment-3
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 76, 77, 78  Следваща
Страница 77 от 78

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе