StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

(Олигархична) КОРУПЦИЯ ПО ЕТАЖИТЕ НА ВЛАСТТА
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 78, 79, 80  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Политика
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Tue Mar 12, 2019 5:28 pm    Post subject:    Reply with quote

САЩ върнаха България на поправителен

Американците зарязаха дипломатичния тон и отново пратиха надзорник по корупцията у нас

Quote:
В България скандалите са толкова много и толкова често, че понякога съществените новини минават почти незабелязано. Преди две седмици американският посланик Ерик Рубин направи многозначителен рейд в няколко знакови български институции, които управляващите се опитаха да омаловажат, преиначат и премълчат. В рамките само на няколко дни той отиде в кабинета на премиера Бойко Борисов, посети ръководството на БНБ и накрая даде интервю във възстановената поради недостиг на демокрация "Свободна Европа", където обяви, че заради проблемите с върховенството на закона и заради корупцията в посолството в София отново пристига специалист по въпросите на правосъдието.

Именно последната новина е от съществено значение за България - това е ясен сигнал, че

положението в страната драматично се е влошило
...

Deal
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 10:34 am    Post subject:    Reply with quote

Лаф Игнатиев

Back to top
simovremeto

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 11:44 am    Post subject:    Reply with quote

Много е добро. Grin smile Дано нормалните десни измислят някакъв читав кандидат кмет, че иначе трябва да не глсувам, понеже Фандъка съмсе зарекъл да не го правя още преди две години.
Back to top
View user's profile Send private message
doncho

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 12:12 pm    Post subject:    Reply with quote

Нормални десни, читав кандидат. Ъхъ-ъхъ...
simovremeto

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 12:22 pm    Post subject:    Reply with quote

А, бе ти нали си доволен от учителката, кво те боли? Само, че аз не съм и ще видя какво ще има на пазара, пък като не ми хареса живи и здрави, но за този тип управление на София, не мерси....
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 1:53 pm    Post subject:    Reply with quote

Фандъкова нарича „фалшива новина“ всичко, което не й отърва

Столична община е имала намерение да предостави безлихвен заем на двете фирми изпълняващи ремонта на ул. ”Граф Игнатиев” и пред ”Кристал”, но това вече не е необходимо, защото междувременно са верифицирани разходите, заради които е бил необходим заема. Кметът на София обаче заяви: „Излезе новина, че ще даваме заем на фирмата изпълнител на ремонта на улица „Граф Игнатиев“. Това категорично, разбира се, не е вярно“.

Dont know
Back to top
simovremeto

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 3:23 pm    Post subject:    Reply with quote

И според Дончо е така Grin smile Grin smile Grin smile
Back to top
doncho

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 5:35 pm    Post subject:    Reply with quote

simovremeto wrote:
А, бе ти нали си доволен от учителката, кво те боли? Само, че аз не съм и ще видя какво ще има на пазара, пък като не ми хареса живи и здрави, но за този тип управление на София, не мерси....

Големи хора пък още вярват в приказки. Аз знам едно "никой не може да ти даде това, което мога да ти обещая". Вресльовците отстрани винаги ще дават акъл и ще критикуват, пък на приказки ехеее колко по-добре щяха да се справят. Само дето съм убеден, че всеки друг ще се справи по-зле, колкото и да подскача и да вряка сега. Пък ти ходи по пазара и си чакай "читавите десни", да съм те спрял?

ПП. Нещо против учителките ли имаш?
stratega

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 5:42 pm    Post subject:    Reply with quote

Фандъчката е мега некадърна и корумпирана и си заминава Deal .

Не че я боли п*тката нея за това нещо де, тя си е всъщност доста кадърна, ама за себе си.
simovremeto

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 6:22 pm    Post subject:    Reply with quote

doncho wrote:

ПП. Нещо против учителките ли имаш?

Ха, ха, аз съм бил учител, жена ми също беше учител, дядо ми е бил учител, баба ми е била учителка, така че, към свестните учители няма какво да имам против, както и към кмет, който си върши работата. Имам против, обаче сегашния кмет, по много причини. В началото на мандата и, бях що годе доволен, нямаше много издънки или поне не излизаха наяве. Направи неща, които до сега никой не беше направил, въпреки че, можеше да са още по-хубави, ако гепеха по-малко. Но много ме издразни, когато вдигна цената на билета, защото нито веднъж не обясни кое налага 60 % увеличение, без да има подобно подобрение на услугата. Нямаше никаква икономическа обосновка. Ясно, беше че, трябва да се повиши, но защо точно с толкова. И от тогава чашата само прелива, ли прелива. Сори, търпението на хората е изчерпано, а имаха възможност наистина да работят здраво и за хората, но последните години го обърнаха яко на далавери и кражби, че не се и усещат, колко са нагли. Не искам и аз да идват комундетата, но Боко и сие, сами ги докарват. Сори.
А, че повечето десни, не са десни е ясно, но меже да се отсее.
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Fri Mar 15, 2019 6:35 pm    Post subject:    Reply with quote

Свинемедиите презрително грухтят за Доклада на Държавния департамент на САЩ

Свинските медии – всички нормални хора така ги наричат отдавна, - за пореден път доказаха, че заслужават точно това име. Новините при тях преминават през центрофугата на свинската пропаганда и пред читатели и зрители биват представени в осакатен вид.

Quote:
Последният пример. Излезе годишният Доклад на Държавния департамент на САЩ. Нас, разбира се, ни интересува най-много частта за България. Тя изобилства от критики, тази година дори по-остри отпреди.

Някои от свинередакциите обаче си направиха оглушки за тази новина.

За да е информационното затъмнение още по-пълно, в нито един сутрешен блок на телевизиите не стана дума по темата.

Все пак някои от т.н. медии отбелязват пренебрежително, че има такъв доклад. „Труд“: US Държавният департамент ни хока за затворите

„24 часа“: Докладът на Държавния департамент на САЩ: Малтретирате затворници, мигранти. Краварите, видите ли, понаписали нещичко за нас. Много важно. Това е като да си си играл с дясната ръка, а след това да се хвалиш, че си правил секс с холивудска звезда. Това е нивото.

Всъщност точно на тези медии е заслугата да няма у нас свободно слово, а журналист и медия да се превърнат в синоним за нещо лошо. Пеевските антимедии са причина в новия Доклад на Държавния департамент да пише: „Налице е засилващ се политически и икономически натиск върху четвъртата власт, както и наличие на корумпирани редактори и издатели, които изпълняват политически поръчки за омаскаряване и за разводняване.
...
Защо толкова упорито и последователно пеевските медии се опитват да прикрият истината за критики като тези в доклада на Държавния департамент? Отговорът е очевиден: защото се отнасят за тях и за техните владелци – Пеевски и още неколцина олигарси, забъркани в тъмни отношения с политици, прокуратура, НАП, ДАНС, КПКОНПИ, МВР и пр. И най-вече, защото са част от тумора, който разяжда страната и живеещите в нея. Знаят го и се гордеят се с това.
...
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Mon Mar 18, 2019 7:00 pm    Post subject:    Reply with quote

“Трейс” срещу Иво Божков

Публикуваме цялото обръщение на софийския общински съветник, журналист и блогър Иво Божков, публикувано в неговия сайт, и изказваме безапелационната си подкрепа за него.

Quote:
Terminal 3:
3 hrs

Фронталната ми борба срещу корупцията и разхищението на данъците ни нямаше как да мине без последствия. Свободното ми изразяване на мнение и критики, както и конкретни действия свързани с качеството на изпълнение на обекти на фирма Трейс, ми доведоха показно дело с иск за 117 000 лева. Абсурдният претекст е, че съм им бил свалил акциите с 1.4 милиона лева чрез мой фейсбук статус.

Качествената защита за съжаление не е безплатна, затова се обръщам към всички свободни граждани, за да потърся символична малка финансова подкрепа от максимален брой хора. След като спечеля това абсурдно дело и задължа разходите по него да ми бъдат върнати, ще даря обратно всички получени от вас пари, за важна кауза свързана с бъдещето на България – децата.

Как можете да го направите? Като дарите. Сметките ще намерите в статията. Ако нямате тази възможност, то моралната подкрепа е също толкова важна – просто споделете този апел!

Публикуваме цялото обръщение на софийския общински съветник, журналист и блогър Иво Божков, публикувано в неговия сайт и изказваме безапелационната си подкрепа за него.
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Mar 23, 2019 5:29 am    Post subject:    Reply with quote

В спешен режим КЗК позволи на Кирил Домусчиев да купи „Нова ТВ“

В ускорен режим за по-малко от три седмици Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) е проверила искането на близките до управлението на ГЕРБ бизнесмени Кирил и Георги Домусчиеви да придобият „Нова телевизия“ и одобрява сделката. С решение на КЗК председателят на КРИБ и неговият брат стават собственици на една от най-големите медийни структури в България. В нея влизат телевизионните канали на „Нова ТВ“ и „Диема“, голяма група сайтове, контролирани през „Нетинфо“ и бившето онлайен поделение на „Дарик радио“, както и списание „Ева“.

Прогнилата ни настояща власт се опитва да се доокопае медийно, не че и настоящото й окопаване отдавна не е минало всякакви разумни граници...
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Mar 30, 2019 5:25 am    Post subject:    Reply with quote

https://www.facebook.com/dsb.bg/videos/650682765364066/

В първите 18 мунути - ген. Атанас Атанасов за последните политически скандали у нас, включително "Апартаментгейт" и "връщането" на преференциите от ГЕРБ. В следващи 10 минути знаковите общински съветници Марта Георгиева и Иво Божков говорят за "актуални" безобразия около напълно проваленото управление на София през последните 10 години.
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Mon Apr 01, 2019 12:34 pm    Post subject:    Reply with quote

Държавата в поза "Мирно"
29 мар 2019, 11:56
Бизнесът на Ахмед Доган

Quote:
Докато цялото обществено внимание е насочено към скандала с апартаментите на властта, почетният лидер на ДПС Ахмед Доган продължава да гради личната си бизнес експанзия - този път с ново пристанище във Варна. Схемата за успеха му е стандартна - държавата одобрява проектите му, на които после осигурява печалби. При това за суми, надхвърлящи тази от всичките промоционални апартаменти накуп.

Освен че ТЕЦ "Варна" получи близо 30 милиона, за да стои в готовност, Министерството на енергетиката без никаква причина увеличи размера на този резерв, а държавната ТЕЦ "Марица-изток 2" доброволно се отказа да участва в разпределението му. Все неща, които за предишния собственик CEZ бяха недопустими, поради което се стигна и до продажбата.
...
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Политика All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 78, 79, 80  Next
Page 73 of 80

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе