StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;))
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
donlevone

PostPosted: Tue Jan 29, 2019 1:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Малко започва да ме дразни това холандско време. Докато е слънчево след 15 минути вали дъжд и обратно. На моменти мога да изпиша 20 поста на ден само с промените на времето Laughing . Да, интересни са тези конвективни изцепки, но на моменти започва да омръзва. Тук задължително ти трябва поне качулка. Предните дни нямаше и слънце. Все е мрачно и на пресекулки дъжд. И този вятър Hmmm .
Поне по официални прогнози трябва днес да е сравнително сухо и следващите дни да повали и малко сняг.
Back to top
View user's profile Send private message
lancelot

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 8:22 am    Post subject:    Reply with quote

Форумът замря. Няма зима - няма интерес и шоу Grin smile
Back to top
Windy

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 10:35 am    Post subject:    Reply with quote

ИСКАМ СНЯЯЯЯЯГГГГГГГГГ Bowling Bowling Bowling Bowling Bowling
blue

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 11:46 am    Post subject:    Reply with quote

lancelot wrote:

Напротив, сега е в пъти по-добре понеже няма спам, детски глупости и прищевки.
bismarck

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 1:11 pm    Post subject:    Reply with quote

blue wrote:
lancelot wrote:

Напротив, сега е в пъти по-добре понеже няма спам, детски глупости и прищевки.

+ 1 000 000
Back to top
stratega

PostPosted: Tue Feb 05, 2019 1:29 pm    Post subject:    Reply with quote

Аз се радвам, че днес е слънчево. Мръчкаво време от полупрозрачна накъсана висока обалчност като вчера мноого ми играе по нервите. Като цяло не обичам дни с предимно висока облачност. Особено онази еднородна сивкаво-млечнобяла характерна в челото на някои африкански нахлувания ранната пролет, когато на всичкото отгоре и въздухът е наситен с прах.

Ето нещо подобно имам в предвид за зимния сезон:

Или пък нещо подобно:

Такова време направо ме побърква.
blue

PostPosted: Fri Feb 08, 2019 1:28 pm    Post subject:    Reply with quote

bismarck wrote:
blue wrote:
Облачно и хладно време тук но без валеж. +4.5 градуса по колата ми отпреди малко.

Абе Блу, ко стана със субтропичния Бургас, ве глей у Сандански е с 10 градуса по-топло!"(с) Buble-gum Buble-gum Buble-gum
(думам ти, дъще, сещай се, снахо, да не ми скочиш като североизточен снежен лъв сега!!!)) Grin smile

Ха-ха, няма как да се случи - аз съм доста по-диалогичен.
Знаеш ли Бисмарк, очаквано втората половина на зимата и в края й сме доста по-слаби отколкото в началото й. Февруари и март изобщо не ни е от силните месеци, студеното море тука много ни мори. Но като цяло мога да кажа, доста силна зима се оказа тази в Източна България и в частност при морето. Просто като няма СИ включвания сме ОК., всички видяхме с тия мизерни СЗ видяхме каква жалка зима имаше при цяла ниска България. До момента тук имаме хилави минимуми и само 2 дни със СП което също е много добро постижение. Като казах сняг, признавам си, на дъщеря ми която е на 3 годинки малко й липсва снега тука край морето - скоро като бяхме на Пампорово искренно се радваше и забавляваше, но впредвид възрастта й - смятам това за нормално. След няколко годинки като порасне, ще се промени мнението разбира се.
Понеже направи и една вметка/закачка за субтропизма, да изкажа едно мнение и по тази тема. Честно казано вече не ми пука кой е субтропичен и кой не(въпреки мое лично мнение , че половин България поне е субтропична). Искам да обърна внимание обаче на друго. Със сигурност климата се затопля и то осезаемо на фона на България отпреди 20-30-40 години. Тогава е било умерен климат, днес това вече не е умерен или поне със сигурност е много по-близо до субтропичния отколкото до умерения климат. Умерен континентален- аз разбирам днешна Полша и Чехия , тука нашето с тези повсеместни и зачестели топли включвания няма как да е умерен, за радоста разбира се. Тука можем да си чешем езиците за субтропизма колкото искаш. Аз ще се радвам някой ден, някой от форума да направи един цялостен анализ на картинката с 20-30-50 години назад, съпоставка по различни метеокритерии, тенденции, обосновка и накрая изводи. Тогава разбира се, всичко това би имало някаква тежест. А не както сега се получава, излиза някой изпърдян Ганьо и казва - нейсе няма никъде субтропизъм в България . Ама защо няма? Ами защото аз така смятам. А Алисов и Кьопен , горките хора цял живот анализирали климатичните пояси напразно! Laughing
Така, че за мен има или няма е игра на дума и за такива сериозни обосновки се иска и сериозни доводи . За мен лично е достатъчно, че климата на България се затопля, имаме прекрасни топли сезони и почти липса на СП в ниска България. Buble-gum
FENIX

PostPosted: Fri Feb 08, 2019 1:56 pm    Post subject:    Reply with quote

nakata_georgiev wrote:
Абе когато в Сандански беше 3 градуса и то 2-3 седмици ,а по морето беше топло? Laughing
Разликата в климата на Бургас със Сандански че студа не се задържа ,ето сега ще видиш след 4-5 дни пак 12-14 градуса
Февруари рядко пада под нулата,докато Сандански ще има пак мраз!
Завиждаш и говориш пак глупости...

За съжаление на някои всичко се вижда....
Хахаха, за субтропизма някои съдят по себе си явно, защото те казват че има, а всъщност официално няма такова нещо, та си мислят, че аз или някой друг казваме като тях, само че няма, е не.... Laughing Laughing
В България официално все още няма и за щастие това не се определя по желанието на някой си да има. Колкото през 2021-ва година на Нова Година някъде официално ще се смени климата.....хахахаххаха.... Laughing Laughing Днес много весело! Също за щастие, зима в ниска ЮЗБ имаше и то добра за този район, но със сигурност ще има и поне още един удар на тази зима. Ако някой си е мислел че ще бъде зима без нито един топъл период, много се е лъгал, но това също е част от зимата и е нормално. Абсолютно доволен съм от зимата до момента. Не е дъ бест, но не е и зле.
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo-kamera-melnishki-piramidi-webcam
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83
Page 83 of 83

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе