StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

КЛИМАТИЧНИ СРАВНЕНИЯ МЕЖДУ РАЗЛИЧНИ МЕСТА ОТ БЪЛГАРИЯ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Климат
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mbass

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 4:31 pm    Post subject:    Reply with quote

blue wrote:
Добре, живей си добре в прекрасната ти осмърдяна София и си мисли че си на върха. Laughing Само ще ти кажа, доста приятели/познати имам които са минали през София дори и след това чужбина и идвайки в Бургас са очаровани от града ни . И ти говоря за небургазлии . Особено млади хора които искат да създадат семейство , бягат като чумави от мръсната нелицеприятна София и масово се заселват тук за постоянно . Истината за София е, че климата, града, релефа - са възможно най-неблагоприятни за съжаление. Единствено има една икономика там и затова бедните хора се блъскат в тая кочина София.
А относно Бургас - дори вечния хейтър Макса призна колко е добре града. Wink

Пораздуха се СИ вятър тук. +31 градуса

Никой не сменя София или още по-малко чужбина за Бургас. София за чужбина да, но тия измислици за приходящите ги разправяй на друг. Връщат се само неуспели или разочаровани, търсещи си оправдание и собствена утеха в носталгията към родното място. Няма нужда да ми обясняваш нещата за Бургас, вероятно съм живял повече от теб в него и го познавам по-добре. Виж за Сливен, Ямбол и околните села си прав, за тях доскоро Бургас беше първа дестинация и правеха навалица. И на тях започна да им идва акъла.
Не намесвай плочки и асфалт, тия неща са преходни, тук ставаше въпрос за климата и свързаните с него условия а живот.
Още малко ще намесим и икономиката, където нещата за Бургас са катастрофални.
Back to top
View user's profile Send private message
blue

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 4:46 pm    Post subject:    Reply with quote

ASENOV wrote:
София се харесва само на селяндурите от малките градове.
Да си от Варна или Бургас не виждам причина да ходиш в София освен ако професията не ти го налага. Там става само за работа. Според мен трябва да не си много умен, ако София те привлича с нещо друго освен докато работиш и изкарваш пари, от които половината отиват по квартири и пак се губи смисъла от жалкото съществуване на българина.

Agree / Thumb up Agree / Thumb up Agree / Thumb up Ганьо като види София и си мисли че е стигнал върха в живота. Аз реални примери мога да му покажа за хора , минали, живеели и разочаровани от мизерната спирка София но пак Ганьо си философства и си мисли, че там изгрява слънцето. Laughing
Ланселоте, ние сме българи и София е столица - няма как да не коментирам и да не сме разочаровани от така изглеждащата ни столица - та това е грозното лице на България и трябва да вълнува всеки един българин. Да за някой селяндур тази кочина може да е върха но за всеки трезвомислещ българин е коренно различно. И тука не говорим за Витоша, Рила и т.нат. а за самия град. И факт - този грозен облик на града се подсилва от неприятния климат през есенно-зимния сезон.
+30 градуса при мен - нормално леко падна с източния вятър.

Last edited by blue on Sat Aug 04, 2018 4:46 pm; edited 1 time in total
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 4:46 pm    Post subject:    Reply with quote

И mbass, и blue изказвате крайно хейтърски мнения, в които има само зрънца истината, а реалността е далеч от тях.

Но по-важното е че в тези мнения няма /почти/ никаква фактическа информация, което няма връзка с темата, а тематиката от метео ще прелее в някаква друга, което ще отнесе спора в други висини. Просто е, продължете някъде тук :

https://www.stringmeteo.com/forum/viewtopic.php?t=2337&start=1590
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mbass

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 5:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Radoslav Petkov wrote:
И mbass, и blue изказвате крайно хейтърски мнения, в които има само зрънца истината, а реалността е далеч от тях.

Не е хейтърство, просто ми е писнало да слушам и чета във всяко второ мнение каква кочина била София и какви селяни били всички там. Хората в София не им обръщат внимание, дори приемат тези мнения с насмешка, а това се разбира погрешно като съгласие. Обратното веднага се приема за хейтърство.
Не го пиша за да защитавам София от напъните на разни местни шовинисти, които няма да се съгласят дори и да са потънали до носа в л@jn@ и са готови да убеждават всеки, че алтернативата чужбина е по-добра от опит за реализация в София.
София може да не е най-добото място за живот в Европа но със сигурнот е най-доброто в България а природните и дадености са едно от големите и предимства.
Back to top
weather_master

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 5:28 pm    Post subject:    Reply with quote

mbass wrote:
blue wrote:
По фини прахови частици София е един от лидерите по замърсяване в България и не големината на града е виновен а релефа(затворена котловина) и климата. Няма такава смрад зимните месеци както в София! Green Тука по Черноморието за добро или лошо е постоянно ветровито и е доста по различно. Но за съжаление няма друга такава смрадлива столица в Европа както София, дори Тирана в Албания чувам била по-добре! Confused

Типичните бургаски комплексащини, които се надявам вече да срещам по форумите но не и на живо.
Няма по-смрадливо място от това, в което живееш и където е минал целия ми живот. Ако тези 5-6 дни годишно в София с влошени показатели са цената да не дишам бургаската нефтохимичска-кроношпанска смрад всеки ден, готов съм да я платя и няколко пъти. Разликата е огромна и тя не е само в климатичния комфорт. В "мръсната" София ми се налага да мия колата в пъти по рядко а у нас мебелите не ми се покриват с прах всеки ден.
Не случайно в Бургас всички са с придобити респираторни проблеми и куп други заболявания.

Ами живял съм и в Бургас и в София, и в чужбина и наистина няма по-мръсно място от София. Хич не ми се живее пак там, но вероятно след година ще съм пак в София. Sad В София въздухът зимата е просто отровен. За сравнение може да разгледате архива за Чикаго да видите колко малко дни през зимата са били е то със средно замърсяване: www.airnow.gov Иначе София има много нощен живот културен живот, много хора, много работа. Стандарта на живот на ИТ работещите в Бг е по-висок от този в САЩ, това мога да го заявя на 100% сигурност. Но проблем на София си остава беззаконието! Отдавна трябваше да се спрат от двежение в столицата коли над 20 години. Трябва да се ограничат дизелите. В Лондон след големият смог около 1950г. е забранено отоплението на въглища. Крайно време е в София също да се забрани. Трябва да се следи с какво се отопляват мангалите в двете огромни цигански квартала в София. Има начин да се подобри качеството на въздуха в София, но никой нищо не прави.
Иначе в Бургас въздухът е в пъти по-чиста, особено в центъра, Лазур, Зорница и Изгрев. В Славейков и Меден рудник е малко по-замърсен отделни дни. Точно до там стига влиянието на Нефтозавода. И пак казвам при източен, ЮИ или СИ вятър въздухът в Бургас е супер чист! А това е около 90% от времето през годината. Laughing
Back to top
mbass

PostPosted: Sat Aug 04, 2018 5:55 pm    Post subject:    Reply with quote

Странно как на мен живота ми е минал в Братята + зона, която се нарича център и дори затворените прозорци не спасяваха от гнусната смрад на Нефтохим и Кроношпан, а това е само замърсяването, което го усещаме като непоносима миризма. При висока влажност и безветрие е изтезание. В София замърсяването с ФПЧ съм го усещал 2-3 дни през зимата и то с нищо не е по-различно от миризмата на кюмюр, която я има навсякъде и в Бургас.
За бургазлии съм се убедил, че змърсяване няма да признаят дори то да бъде под формата на мазни черни буци падащи от небето. От 100 кладенеца ще докарат вода (разбирай манипулираните данни за населението) за да го оборват. И това се прави за да не изглеждат зле в очите на хората, без да осъзнават, че си вредят и правят услуга на тези, които тровят. Това ако не е комплексарщина.
Не случайно като дойдат гости на бургазлии не спират да им правят комплименти, просто са им хванали цаката, че по този начин ги правят безкрайно щастливи.
Back to top
zaples14

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 10:43 pm    Post subject:    Reply with quote

elenaRudolf wrote:
Днес Сандански сигурно ще е с по-ниска средноденонощна от София. Много са редки такива дни, особено през зимата. Ако имах време, сериозно бих се заел да проверя кога е бил последният такъв (конкретно през месеците ноември, декември, януари, февруари и март; през преходните сезони сигурно биха се намерили примери).
На 23-ти декември, т.е. преди 17 дена.
Back to top
elenaRudolf

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 11:02 pm    Post subject:    Reply with quote

Agree / Thumb up
Всъщност е 28 декември - 12 дена. Значи просто си е колос.
Geogri Zahariev

PostPosted: Fri May 10, 2019 7:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Опитвам се да направя сравнение между Враца и Тетевен.
Станцията там е с над 100 м. по-високо от официалната тук.
В този динамичен сезон е с 0,5 до 1С под Враца.
Това за няколко дни.
Сигурно разликата ще се засили в най-горещите дни и ще се обърне, когато във Враца падне зимната мъгла.
Валежите следва да са повече в Тетевен.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Климат All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22
Page 22 of 22

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе