StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;))
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 4:42 pm    Post subject:    Reply with quote

nikolai kamburov wrote:
Вие ме отчайвате на Си. Какво не ви е наред? Русе гони 20ти ден със Сп до момента за зимата. От средата на ноември се редуват топло и студ и нормите показват...в Русе и много места на Си и декември, и януари до момента са сини. Единствено не е имало дебела СП. Има време... може средата на февруари да дойде. Колко години в последно време иде края на януари зимната фъртуна. Ма преди това нищо не е имало, а тази зима си е супер динамична и най-важното, поднормена за момента. Изобщо не ви разбирам, като някви келшчета, тръгнали да се оплакват що ще има 5см, а не 55. Ебахти аз, егоизъм е това, мойки. Ама и някви супер сериозни, сякаш е края на февруари вече...ужс!

Aми нормално да има оплаквания, във Варна повече от 2-3 санта не е имало и скоро не се очертава да има. Е, ако гледаме опашката на ГФС ще има доста на 18-19ти, ама това е опашка. В Добрич и Шумен, че и към Разград и Силистра е слабо за момента, изобщо за СИБ зимата е мега невзрачна, това е истината. Ами валежите? И те са супер жалки, почти никакви, поне за момента. Има и такива зими естествено, но напоследък и поне в моя съзнателен живот такава скука е рядко общо взето, хич не ми пука какво е било миналия век, нито съм живял тогава, нито норммите от тогава ме вълнуват особено, тъй като в новия век нещата са друго яче. Аз също не съм доволен от зимата на СИ, виж в ЗБ има повече места, където е доста прилично от към сняг. Студ иначе има, ама не съм му фен особено, тъй че зимата е в топ 3 на най-тъпите зими за мен поне, за моемнта пак казвам, има време да се промени с нещо запомнящо се все пак. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Windy

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 5:00 pm    Post subject:    Reply with quote

Във Варна не е и нужно да има повече от 2-3 санта за 2-3 дни на зима. Но Добруджа да се покрие плътно с поне педя сняг за мен е задължително.
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 5:05 pm    Post subject:    Reply with quote

Windy wrote:
Във Варна не е и нужно да има повече от 2-3 санта за 2-3 дни на зима. Но Добруджа да се покрие плътно с поне педя сняг за мен е задължително.

Винди, не че нещо ама стъпвал ли си във Варна? Сняг може рядко да има, ама зима на усещане има далеч повече от 2-3 дена, само да информирам усещането за студ поне за месец-месец и половина сумарно е сериозно. В крайна сметка снегът не е единственто условие за зима. А и поне веднъж има поне 20см всяка зима, рядко остава без, поне откак се помня.
Де да беше зимата 2-3 дена...
Back to top
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 5:23 pm    Post subject:    Reply with quote

В Сандански почти всяка зима е по-лоша от тази за СИ сега. Но хората там показват забележителен стоицизъм. Grin smile Вземайте пример.
Back to top
mnn

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 8:15 pm    Post subject:    Reply with quote

Дори и оплакванията се свързват по някакъв начин с възприетите норми, където живее човек и съответно е свикнал да наблюдава.
Ако годишната норма на задържане в София е 12 дни, а не 52 дни, ще се свикне. Един вид, ако поживееш години само на място с такава норма, защо да не свикнеш ?
В случая никакъв пример не може да се вземе при толкова голяма разлика в показателите между определени места. Та, на София все още и липсват /стабилни/ количества на валежите /както знаем, периодът 1961-1990 е един от сухите и не е добре да не се изпълни / и дебела СП . Все пак още може да мине изразът "има време", но докога ? Горепосочените са липсващите неща за София за мен до момента.
elenaRudolf

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 7:12 pm    Post subject:    Reply with quote

На мен пък ми липсват дотук сериозните минимуми. Даже миналата топла зима, на 1 март имахме в някои авт. станции в София -19 градуса, мисля. Сега това е непознато.
yavor_zhekov

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 7:23 pm    Post subject:    Reply with quote

Сериозни минимуми като цяло за страната липсват от 2012. След нея всичко е било за по ден, два да падне под -20 на отделни места, но масово -20 - таци не сме имали. Дефакто вече 7-ма година го караме без сибирец. Grin smile
weather_master

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 7:36 pm    Post subject:    Reply with quote

Сериозни минимуми на никой му трябват, освен на болните мозъци! Deal Освен това исторически студен беше януари 2017-ма, когато лично поне аз, за пореден път яко намразих тази простотия наречена зима. Явно паметта на някои е доста слаба. Не мога да разбера комплексите на някои. Dont know Искат да е само яко студено, а същевременно били яко зиморничави и ми стоят на топлия океански климат. Ами отидете в Русия, във Финландия, елате дори в Чикаго, ако искате да видите какво е -25С и с умерен вятър. То много е лесно от вкъщи. Дори може малко да си мръднете гъзовете и да отидете на някои връх или в някои дупки, където почти всяка зима става под -30С, дори -35С. Спете навън да видите какво е. Всяка зима на места в Бг става под -30С и вие пак мрънкате. Ама не - искате да го видите на терасата от вкъщи. Laughing Е, да, ама не се случват така нещата в живота. Wink
Back to top
blue

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 8:13 pm    Post subject:    Reply with quote

Никой нормален човек няма как да иска сериозни минимуми. Просто това са поредните провокации към нас, нормалните хора!!!
elenaRudolf

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 8:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Не, не е провокация. Просто нормалните хора е нормално да обичаме студа през зимата (+пролетта и есента). През лятото наистина няма причина да искаме студа. Ако тогава пеем за студ - ето това би било провокация. През зимата е нормално да е студено. И друго: миналата година март месец като стана -19 за няколко часа, и какво? Нищо особено не стана, леко се понася. Ако сега пак стане случайно, ще казвате пак "голяма работа'', нали без вятър е нищо. Освен това кризисните центрове работят на пълни обороти и са готови да приемат хора, ако настанат студове. Който е садил топололюбиви растения - да е чел справочника с климатичните зони, инвестициите в такива култури си ги е правил той, не съм му ги правил аз.
gero

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 9:59 pm    Post subject:    Reply with quote

И откога blue и weather_master се самопровъзгласиха за нормални, че и да дават наставления и да правят заключения за това кое е нормално и кое не. Всеки има право да харесва каквото си иска и не е длъжен да се съобразява с това дали това не се харесва на някой друг. Всяка зима едно и също квичене и цвилене от двамата, понякога се включва и видинския тип . Зимата си и е зима и е красива защото има сняг и студ, колкого повече, толкова повече.
Back to top
weather_master

PostPosted: Fri Jan 11, 2019 10:57 pm    Post subject:    Reply with quote

Да и затова времето си знае работата и сняг и студ е сведен до около месец в най-добрият случай. Smile За недоволните има планини и други места. Ето Русия е за 2 часа със самолет. Wink
Back to top
wilkosz

PostPosted: Sat Jan 12, 2019 12:05 am    Post subject:    Reply with quote

Изключително тъп януари за СИ България. Наваля сняг чак в Нова Загора и се задържа 2 дни, а на СИ жалка картинка - в Байково във високото Лудогорие днес старият сняг се достопяваше, старият, защото по последния процес дори там не валя сняг, а само дъжд. А какво да кажем за Търговище, което вече втори януарски процес не хваща никакъв сняг, а там по принцип никога няма празно. Как не можа ЕДИН циклон да мине по нормалната си траектория, която иначе други да няма тя се случваше предните зими задължително. Извратена циркулация тази зима Green
weather_master

PostPosted: Sat Jan 12, 2019 8:26 am    Post subject:    Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Rofl Dizzy To eat Toilet
Back to top
Windy

PostPosted: Sat Jan 12, 2019 12:24 pm    Post subject:    Reply with quote

И аз се оплаквам от липсата на блокирани циклони по нормална траектория тази зима. То бива бива ама това е вече абсурдно! Bowling
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 84, 85, 86  Next
Page 81 of 86

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе