StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mnn

PostPosted: Wed Dec 05, 2018 11:22 am    Post subject:    Reply with quote

Leberkez wrote:

На теб нали ти е ясно, че ако напишеш някоя сутрин "баси, какъв е кучи студ, замалко да загубя пръст, докато изчистя колата" и десет минути по-късно дойде той и те апострофира с нещо от сорта на "виж какво, това е субективно, защото да е -1°C с бръснещ вятър от С в Бургас по това време на годината, е напълно в рамките на нещата и се случва всяка зима", ти ще му скочиш на момента, ама сега тук го раздаваш справедлив.

Спирам повече да коментирам този социопат. Които му се дразнят -както каза Стратега - игнор и толкоз, нека си диалогира сам. Flourish

Който иска ще разбере разграничението субективност/обективност и нищо няма да каже, защото това е така /на 1 човек, като му е студено от октомври до април това означава ли, че е зима- толкова лесен пример да се види на какво ниво е субективността/. Това не е ли инат и от другата страна да си държи на субективността, но е лесно да се занимаваш само с 1 човек ? Аз това наричам пристрастност да гледаш минусите само на 1 човек и оттук нивото ти пада за мен. Още повече да се правиш на врачка и да определяш човек, който не познаваш. Когато имам нужда от врачка или от тем подобни, ще си потърся.
kinggang8

PostPosted: Wed Dec 05, 2018 9:43 pm    Post subject:    Reply with quote

The newest registered user is Девственикът Grin smile Dont know
Back to top
View user's profile Send private message
elenaRudolf

PostPosted: Wed Dec 05, 2018 9:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Да не е Наката?
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Thu Dec 06, 2018 5:40 pm    Post subject:    Reply with quote

nikolai kamburov wrote:
Абе Гоше, за какво ми говориш? Правят ли се ремонти декември месец? Защото откакто съм тук разкопават все повече, а вече сме декември и продължават... правят ли се такъв тип ремонтни дейности по това време на годината? И не говоря за това като цяло. Масово инфраструктурата е покъртителна из центъра по уличките, навсякъде е в кал и локви без ремонти. Достатъчно места съм посещавао и правя сравнение...в момента Варна е наистина отвратителна като визия на транспортната мрежа. Това не е мрънкане, а констатация. Навсякъде е зле положението, но повярвай ми, в Русе, а и в други градове не съм се прибирал с накаляни дънки до колене, от "плаващи" плочки и разклатени такива навсякъде. Вероятно не е така навсякъде из града. Говоря там, където живея и вървя...
Вероятно ще стане красиво, спор няма, градът си е много красив, но за мен си е пълна мизерия да се правят толкова мащабни проекти през зимата. Но вероятно ги притискат срокове...бля бля.
В Русе вече са на минус.
Cool

Този ремонт се прави година вече и сигурно още толкова има, като е Декември няма да спрат я, а и точно сега се прави няма лятото, когато градът е пълен с туристи да е разгара на ремонтите. Такива плочки има навсякъде, включително и пред университета ми в Лозенец и в Русе и във всеки град, а честно казано във Варна на много малко места са така. Вътрешните улици са зле, факт, ама пак не е нещо изключително, в Лозенец в СФ е същото примерно и в другите големи градове е така, напоследък обикалям бая из БГ и мога да го кажа от първо лице.
Аз пък съм готов да изтрая тези ремонти с удоволствие след като знам какво ще стане после, и на мен не ми е яко че е кал навсякъде, ама няма как така ще е докато не се направи, а после бързо ще забравим за несгодите сега и ще се радваме на подобренията. Wink
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Thu Dec 06, 2018 9:27 pm    Post subject:    Reply with quote

Абе всичко е "да вземем едни пари". Ремонти, срокове, ала бала. После пак ремонти, срокове и те така те. А хората все прее.ани.

В голяма част от Дупница в момента е строителна площадка, разкопано и разнебитено. Лятото прахоляк, сега кал. Бруталия.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:05 pm    Post subject:    Reply with quote

nikolai kamburov wrote:
Ае Мнн, ти с акъла ли си си е човек? Тая твоя глава отдавна е мръднала.
Глей какво става в таблицата за аномалии. Всичко е абсолютно нормално, че и отдолу. Дай като е декември да вали сняг при минус задължително, да има виелици и да е супер зимно. Кой го казва това? В момента твоята емоционалност опорочава данните. Така минава процеса, толкова студ е гребнал, толкова сняг има. През март при същата конфигурация ще вали ли сняг в Благоевград като много знаеш? Кое му е изцепка аз не мога да схвана. Кой казва, че е задължително всеки процес през декември да е супер лют и сибирски? Щом температурите са си зимни, какви са ти отново проблемите? Кой е казал, че навън е люта зима. Ебахти майката не те дишам вече ве, как не се скри за един ден поне? Ей тей да замълчиш. Нито някой те предизвиква, нито някой ти иска мнението. И виж кой естествено се намесва, онова нещо Блу, да ме извинява, че е по-голям от мен, но не може само да отбелязваме всеки ден Сандански колко е топъл и днес като вали сняг там всячески отново да изкарваме нещата наобратно, при това че се и лепва към един нескопосан коментар, без абсолютно никаква фактическа информация. Ей да го иба, ей Мнн, не издържам на глупостите ти вече, еййййй!

Що така с лошо? Гледай от хумористичната страна на изказванията.
В тази връзка се сетих как през януари 2017-та се бяхме шашнали от бруталния адвектен студ.
Специално за София се реализира най-студен януари от 1969-та. Тогава въпросният господин се изказа, че минимумите били слаби. 2012-та било по-студено. Веднага хвана кусур. Grin smile Bow down
Back to top
mnn

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:17 pm    Post subject:    Reply with quote

Пореден чист опит за манипулация. Говориш за адвективен студ, за студен месец и накрая плясваш коментар за едни минимуми /границата за Сибирски температури е от -20 градуса надолу и не се вижда за станция Младост/. Ами паднало е до под -17°C в Младост. Месецът се показа с продължителен студ, но не със свирепи минимуми там. Има едни таблици за абсолютни минимални и средна от абсолютните минимални. Ако се поровите, ще намерите информация, но няма да е от Младост, което е проблем. Все пак може да се направи някакъв извод. Сериозни коментари за минимумите с подплата може да се направят за зима 1942 и най-вече за Дунава, защото тогава и минималните са били свирепи и средните месечни почти двойни на 2017.
Пак казвам, че всеки си има мнение и оттам-нататък решава дали да го подплати с факти или да си остане на база емоция. Сигурен съм, че всяко дете би се радвало на побеляване, 1 см, 2 см, но вече след това идват обективните неща, а именно проявления за 30-50 години и т.н. Вероятно емоционалните не ги интересува това, но няма как да се избегне, за да се направи открояване на тези неща.
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:29 pm    Post subject:    Reply with quote

mnn wrote:
Пореден чист опит за манипулация. Говориш за адвективен студ, за студен месец и накрая плясваш коментар за едни минимуми. Ами паднало е до под -17°C в Младост. Месецът се показа с продължителен студ, но не със свирепи минимуми там. Има едни таблици за абсолютни минимални и средна от абсолютните минимални. Ако се поровите, ще намерите информация, но няма да е от Младост, което е проблем. Все пак може да се направи някакъв извод.

Ето пак. Grin smile Беше ясно, че сме много далеч от абсолютните минимуми. Няма нужда да се споменават, когато средната температура е обект на интерес. Все едно лятото да сме на 30-35 градуса и да си говорим за абсолютни максимуми.
Back to top
lancelot

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:32 pm    Post subject:    Reply with quote

Оставете човека на мира. Той просто си търси внимание и черпи от всяко мнение и отговор сили да си храни глада. Аз лично изпитвам някакъв вид съжаление към него.
Back to top
stratega

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:32 pm    Post subject:    Reply with quote

Ами Ники е прав всъщност. София например до момента за днес има средна от 0,4°C, която се оказва, че е на -1,1°C аномалия интерполирано за деня. Т.е днешния ден по норма трябва да се движи около 1,5°C. В крайна сметка се оказва, че "мартенската изцепка" днес се явява всъщност аномално студено явление за София, да не говорим пък за по на юг Laughing .

Забравих ли да спомена това, което повтарям всеки път, че нормите като цяло са една глупост Flourish .

https://www.stringmeteo.com/synop/temp_month.php?rep_1113=1&year=2018&month=12&dst=10&dend=10&ord=num&intr=on&submit=ПОКАЖИ#sel
mnn

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:36 pm    Post subject:    Reply with quote

https://www.stringmeteo.com/forum/viewtopic.php?t=1282&postdays=0&postorder=asc&start=855
Виткус, правил съм обобщение за януари 2017 с помощ от бюлетин. Ако си имал нещо тогава, да си го казал. Не обичам да се връщам в миналото, но ме принуждавате.
За днешния ден не се съди само по температурите и то до обед. Аз не виждам СП в места, които по норми имат по-често проявление през декември.
Разбира се. Всичко са глупости. Дайте да се държим като деца и да си създаваме отделен свят.
Интерполации за декември не се използват. Отдолу под таблицата пише, че могат да се окажат подвеждащи. Да кажем, че сте го пропуснали това и е неволно.
stratega

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:40 pm    Post subject:    Reply with quote

mnn wrote:

За днешния ден не се съди само по температурите и то до обед. Аз не виждам СП в места, които по норми имат по-често проявление през декември.

Като не се съди по обед, няма да се обаждаш преди да е минал деня.

Това поставя днешните ти мнения в графата необективни, защото се изказваш само до това, което е било "на обед".

Не знам дали се усещаш, че всеки път падам до твоето ниво и те оборвам по пътя на твоята си логика Laughing .
mnn

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:41 pm    Post subject:    Reply with quote

Поне го прави обективно с верни линкове иначе увисваш, като слагаш интерполации, а не трябва и не казах, че е мартенски въз основа не температура, а на снежни проявления.
Какво се наблюдава- познатото, а именно една злобна емоционална групичка се опитва всячески да обори един човек. Това добре, но нека да се оборва спрямо думите на човека, а не спрямо нагласени думи.
stratega

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Без интерполация пак сме на минус Laughing.

mnn wrote:
и не казах, че е мартенски въз основа не температура, а на снежни проявления.

Средната за София за март е +4,8°C, днес с уговорката "до обяд" е +0,4°C, ти казваш, че температурата е мартенска, доообре Laughing Laughing .

4,8 е приблизително равно на 0,4 според обективния мнн Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down Bow down
mnn

PostPosted: Mon Dec 10, 2018 12:49 pm    Post subject:    Reply with quote

Ти казваш и по-точно слагаш думи. Аз казвам, че няма СП в София, а за декември виждам, че трябва да има и самият валеж е, като през март с побеляване. Ако не е така, дай да видя снимки със СП. Може да съм сляп.
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Next
Page 35 of 36

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе