StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Значими ФУТБОЛНИ събития, /Златни/ спомени...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Футбол, спорт изобщо
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Radoslav Petkov

PostPosted: Sun Aug 05, 2018 4:38 pm    Post subject:    Reply with quote

Radoslav Petkov wrote:

Паоло Малдини пред завръщане в Милан

Милан, управляван от миланисти. Целта на новите собственици на “росонерите” от Elliott Management е клубът да бъде поверен в ръцете на хора, видeли върхове и спадове в миланския гранд.

След раздялата си с Марко Фасоне и Масимилиано Мирабели, местата им в Милан ще бъдат заети от Леонардо и Умбердо Гандини, които са врели и кипели в управлението на колос като Милан. Но новината, която ще зарадва всички миланисти, е идеята в клуба да бъде върнат легендарният капитан Паоло Малдини. Тъй като цялата техническа работа ще бъде поверена в ръцете на Леонардо, бившият бранител на “росонерите” ще заеме поста на вицепрезидент. Трябва да се обърне внимание обаче на думите на Малдини преди седмица: “Засега няма нищо и не знам дали изобщо ще има”.

Въпреки това, италианските медии са убедени, че голямото завръщане на Паоло Малдини в Милан ще стане факт до няколко дни.
.

OFFICIAL: Maldini back at Milan!

“Milan’s new era is further strengthened by the name of Paolo Maldini, who becomes the new strategic development director of the club’s sporting area,” read a statement.

“Paolo is a living legend in the Rossoneri’s history for his exceptional class, talent, leadership, loyalty and record of success, which is unparalleled.

“These qualities will play a decisive role in taking Milan back to where they deserve to be.”

Големия Паоло си дойде Bow down Tzar bow down Най-големия от най-големите!!!

Не зная какви трансфери на футболисти направихме и ще направим, но на управленско ниво Елиът Мениджмънт сътвориха чудесии. Чакаме българските медии да гръмнат с новината.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Radoslav Petkov

PostPosted: Sun Aug 05, 2018 6:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Президентът на Милан Паоло Скарони : Лидерството и опита на Малдини ще помогнат на клуба

След като стана ясно, че легендата на Милан Паоло Малдини се завръща в отбора на новосформираната позиция директор по спортната стратегия и развитие, от официалния сайт на “росонерите” побързаха да публикуват изявление на президента на клуба Паоло Скарони.

“Има няколко думи, които да опишат какво представлява Паоло Малдини за Милан. Беше привилегия да го наблюдавам като футболист, който спечели безброй трофеи на терена, и съм развълнуван и горд да работя с него днес на тази нова роля. Лидерството и опита на Паоло, както и неговите страст и енергия, ще облагодетелстват много клуба. Днешното назначение е още един знак за отдадеността на Елиът за изграждането на основа за дълготраен успех. Няма да е лесно и ще отнеме време, но ние имаме амбициозни цели и назначението на Паоло е важна стъпка към това да върнем Милан там, където принадлежи”, пише в изявлението на Скарони.

През цялата си кариера в Дявола Малдини завоюва 26 трофея, включително 7 пъти Скудетото, 1 Купа на Италия, 5 Суперкупи на Италия, 5 пъти Шампионската лига (в рекордните 8 финала), 5 Суперкупи на Европа, 2 Интерконтинентални купи и 1 Световно клубно първенство. След 25 години с червено-черната фланелка той се отказа от футбола през сезон 2008/09.

Утре от 17:30 часа българско време легендарният защитник ще бъде представен пред медиите в “Каза Милан”.

Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Aug 06, 2018 9:01 pm    Post subject:    Reply with quote

Собственикът на Милан пристигна в Милано за среща с Леонардо, Малдини и Гатузо

Собственикът на Милан Гордън Сингър пристигна в Милано, за да се срещне с Паоло Малдини, Леонардо и Дженаро Гатузо. Синът на Пол Сингър, с когото ръководят заедно Хедж фонда "Елиът Мениджмънт“, който пое контрола над 18-кратния шампион на Италия, след като китаецът Йонхон Ли не успя да си плати задълженията на 10 юли, беше посрещнат от новия президент на "дявола" Паоло Скарони.

Той посети Леонардо в базата "Миланело", а след това се запъти към офисите в "Каса Милан", където ще бъде на пресконференцията на Паоло Малдини. Легендата се завръща в клуба след пауза от девет години. Бившият защитник също ще се срещне със Сингер, след което вечерта ще има среща и с Дженаро Гатузо, който заедно с тима се прибира от турнето в САЩ.

Паоло Малдини: Вярвам в проекта, с Лео ще сме доброто и лошото ченге

"Леонардо ми се обади, чух се и със собствениците, когато бях по работа в Ню Йорк, обясниха ми проекта и аз вярвам в него. Ролята на Леонардо бе фундаментална за моето идване, имам му голямо доверие. Той ми се обади преди 20 дни. Приятели сме и ще работим заедно, както сме го правили в миналото.

Ролята ми и проектът са свързани. Нямам опит като директор, но ще работя с Леонардо, който познава добре работата и клуба. Каква точно ще е ролята ми? Ще работя с първия отбор, с треньора, с юношите, с пазара. С Лео ще работим като доброто и лошото ченге, ще си делим работата по спортно-техническата част. Всеки пост носи отговорност и аз я усещам сега. Както каза Лео, баща ми беше капитан на Милан, синовете ми бяха част от юношеските формации на Милан, имам много голяма връзка с този клуб.

Тук съм, за да се уча и да помогна с каквото мога на клуба. Не мога да си представя, че мога да имам по-добри партньори, с които да се впусна в това мое първо приключение като директор.

Тифозите? Имам фантастична връзка с тях. Онзи инцидент от последния ми мач си остана в миналото. Феновете ме обичат и го показват. Нека ме съдят по делата ми. Това е моята философия в живота. Когато бях футболист не очаквах плакати по трибуните, не ги очаквам и сега. Не обичам да говоря за миналите неща, искам да се съсредоточа върху настоящето, върху новия проект.

Алесио Романьоли и Матия Калдара могат да бъдат бъдещето на Милан в защита. Гонсало Игуаин със сигурност е чудесно ново попълнение, но Калдара има огромно бъдеще. Познавам Патрик Кутроне от юношеските отбори, той има голям потенциал. Важно е да имаме млади и можещи италиански играчи в отбора. Не трябва да има съмнение, че Дженаро Гатузо ще е наставник на тима. Той никога не е спокоен, той не знае какво значи да си спокоен", каза Малдини.

Леонардо, който беше до "Ил Капитано" по време на пресконференцията, заяви: "Никой друг клуб няма толкова успешен символ като Малдини".

Леонардо:
И Кака ще е близо до клуба

“Паоло винаги е искал да се върне, но липсваха необходимите комбинации поради много причини. Той ще ми помогне както в клуба, така и в личен план. Отсега нататък всички спортно-технически решения ще ги взимаме аз и Паоло. Не трябва само да подписваме с играчи, а и да знаем как да се отнасяме с тях. Когато видиш Малдини, знаеш, че от него можеш да очакваш професионализъм.

Леонардо - Малдини - Гатузо е триумвират на трима играчи, които са играли заедно и сега ще имат спортната власт в клуба.

Кака? Обожавам го. Той изяви желание да ме надмине като директор и вече започва да действа по въпроса. Със сигурност Кака ще е близо до отбора, но не с някаква роля, тъй като иска да се учи. Крайната цел е отново да печелим Шампионската лига. Пътят ще е дълъг и труден. Във всеки клуб има най-различни цикли. В нашата история винаги сме имали моменти на слава. Няма да прилагам същата стратегия от периода ми като треньор на тима. Тогава имахме Роналдиньо и играта ни зависеше от него”, завърши бразилецът.

Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Tue Aug 07, 2018 11:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Когато и врага не може да каже лоша дума за теб. Това е Паоло Малдини - респект от всеки, за всичко!!! Bow down Няма такава харизма. Всъщност със Санети си приличат именно в това отношение. Грацие Паоло, покажи им!@

Хавиер Санети поздрави Малдини и му пожела успех

Вицепрезидентът на Интер Хавиер Санети приветства легендата Паоло Малдини, който се завърна в Милан в ролята на директор, девет години след като изигра последния си, 902-и, мач с фланелката на “росонерите”. Санети, от своя страна, е легенда на “нерадзурите” и има 858 мача за градския съперник на Милан.

“Много съм щастлив за Паоло, защото той е не само страхотен професионалист, но и прекрасна личност. Присъствието на човек като него е позитивно нещо за световния футбол и особено за нашия футбол. Изпитвам огромно уважение към него”, сподели пред “Гадзета дело Спорт” аржентинецът.

“Изправяли сме се един срещу друг много пъти на терена, сега сме в други роли. Въпреки това, изпитвам същото възхищение и уважение към него. Ще се радвам да го прегърна на следващото дерби, както сме правили на терена толкова много пъти. Искам да му пожелая успех в новото му приключение”, добави 44-годишният Санети, който има и 143 мача за националния отбор на Аржентина.

Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Thu Aug 09, 2018 9:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Абиати скочи на Монтела и Йонхонг Ли

След края на изминалия сезон Кристиан Абиати реши да се откаже от ролята на клубен мениджър в Милан. Ето как коментира това свое решение легендарният вратар на "росонерите".

"Тази длъжност беше много политически насочена, установих, че не е за мен. През по-голяма част от времето се прибирах вкъщи ядосан. Реших да не продължавам и това е изцяло мое решение: Мирабели ми предложи удължаване на договора ми, но отказах. Някак не си пасвахме...".

"Напуснах клуба, когато разбрах какво се случва, както направиха много други. Не очаквах Бонучи да си тръгне, но той остава голям професионалист. Думите на Сусо по него адрес малко ме изненадаха. Дали ще се върна? Имам магазин на 50 метра от Каза Милан, знаят къде могат да ме намерят".

"Моята грешка беше, че правих сравнения със стария Милан, където имах отправни точки. Ли обаче беше много объркващ като ръководител. Управлението беше забулено, а се опитваше да се представи, че всичко е перфектно. Не ме изненадва крайният резултат, но е по-добре, че всичко приключи така. Моята отправна точка беше Гатузо. Целта беше да превърнем Миланело в същото място като преди, с ясни правила на поведение. Рино беше феномен. Изненада ме приятно като треньор, защото успя да влезе в главите на играчите, да ги стимулира и мотивира. С това поколение тази задача не е лесна. Препоръчах на Елиът да продължат да разчитат на него".

Монтела беше като моментно бедствие. Всичко се разви така негативно, защото не вярваше на никого".

"Малдини и Леонардо са мои добри приятели и огромни професионалисти, които знаят как да вършат своята работа. Те са правилните хора за възстановяването на Милан. Като миланист винаги съм искал да видя Малдини в клуба. Когато пристигна Лео ми каза, че ще дойде и Паоло".

Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Sat Aug 11, 2018 12:25 am    Post subject:    Reply with quote

Не бяха далеч тези времена, на които съм съвременник. Вярвам че ще дойдат пак и ги чакам.

When Milan Frightened Opponents - Kaká, Cafu, Shevchenko, Seedorf ...

https://www.youtube.com/watch?v=bBy3lTJOeF0

Фамозния Рикардо Кака :

https://www.youtube.com/watch?v=mwMWTcCTIjo
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Tue Sep 18, 2018 7:50 pm    Post subject:    Reply with quote

На ръководно ниво Милан продължава да вършее. Всички цели в ръководството вече са осъществени. Семето е посято. Сега плана е в следващите 4-5г Милан да укрепне в зона ШЛ, да увеличи акциите и приходите си и след мониторинга на УЕФА да привлича големи имена... и не на последно място - да дойдат трофеите.

Милан привлече една от най-големите си цели

Главният изпълнителен директор на Арсенал Иван Газидис се съгласи да приеме предложението на Милан и да започне работа в италианския клуб. Новината бе потвърдена официално на сайта на "артилеристите", а впоследствие и на този на "росонерите"

Газидис, който работеше в Арсенал в последните 10 години, публикува изявление. В него той мотивира решението си, което е било "най-трудното" в неговия живот. Газидис е сигурен, че промяната ще бъде положителна както лично за него, така и за клуба, като освен това заяви амбицията си да върне Милан на точното му място.
Официално Газидис ще напусне настоящата си работа в края на октомври, а ще започне в Милан на 1 декември.

Милан: Газидис ще донесе компетентност и опит на клуба

Президентът на Милан Паоло Скарони изрази радостта си от пристигането на Газидис в клуба: “От стартирането на нашия проект за развитието на клуба търсенето на изпълнителен директор бе наш приоритет. Върху това работихме с огромно внимание, за да се спрем на най-добрия избор. Иван Газидис ще донесе на Милан уникален принос от компетентност и опит във футболната индустрия”.

Работата му в клуба повиши сериозно акциите на Арсенал на борсата, които скочиха над 400 млн. паунда.

Back to top
Бял облак

PostPosted: Tue Sep 18, 2018 8:11 pm    Post subject:    Reply with quote

Радо, заеби тоя футбол - пиши нещо за климата. Grin smile

И за да не съм офф... ще пусна нещо за едни истински, златни и натурални футболисти... (няма ирония тук Smile

Славната история на футболния клуб на Банище – от членски карти на над 60 години до турнира старци на ярци – СНИМКИ
Футболен клуб „Балкан“ (Банище) има славна история, за която се знае в целия регион. Късчетата от историята на клуба се съхраняват от кметският наместник на селата Банище и Ръждавец – Иван Таков, предаде репортер на Zapadno.com.
Дълги години турнирът е събирал ветерани на стадиона в селото, на който са играли дори футболни величия на отборите ЦСКА (София), „Марек“ (Дупница), „Велбъжд“ (Кюстендил), „Миньор“ (Перник), „Чорни“ (Брезник) и „Радник“ от Сурдулица, Сърбия.
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Oct 01, 2018 2:12 pm    Post subject:    Reply with quote

ОФИЦИАЛНО : БЕРЛУСКОНИ КУПИ ОТБОР, ЗАВЪРНА СЕ ВЪВ ФУТБОЛА

Бившият собственик на Милан Силвио Берлускони се завърна във футбола. Едно от най-популярните лица в спорта и политиката в Италия вече притежава контролния пакет от акции на третодивизионния Монца, обявиха официално от клуба. В Монца ще работи и Адриано Галини, който дълги години бе вицепрезидент в Милан, а двамата изведоха росонерите до славни успехи на международната клубна сцена.

Бе потвърден и новият Борд на директорите, съставен от Никола Коломбо (президент), Паоло Берлускони, Адриано Галиани, Роберто Мацо и Данило Пелегрино. Бордът назначи Адриано Галиани за изпълнителен директор в клуба, съобщават още от Монца.

Тея двамата са намислили нещо на дърти години. Едва ли ще направят Монца гранд, но със сигурност в дъното на това се крият мътни далавери да се осветляват "едни пари" Laughing
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Oct 15, 2018 11:02 pm    Post subject:    Reply with quote

Малдини: Още сънувам кошмари заради Саки

Директорът на Милан Паоло Малдини си спомни времето, когато бранеше емблемата на "росонерите" на терена. "Ил Капитано" призна, че и до днес сънува кошмари, свързани с Ариго Саки. Двамата работиха заедно на "Сан Сиро" и в националния отбор на Италия.

"Ариго Саки дойде в клуба в точния момент, но в известна степен стана жертва на манталитета си. Проблемът на Саки бе перфекционизмът. Стресът го изцеди тотално, но част от философията му все още е актуална. Макар че лично аз и днес сънувам кошмари, свързани с него, изобщо не се шегувам", каза Малдини.

"Фабио Капело бе перфектният мениджър. Той е един изключителен професионалист. От Нилс Лидхолм научих най-много неща, а най-много се забавлявах с Анчелоти", добави легендарният защитник на "червено-черните".

Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 9:44 am    Post subject:    Reply with quote

Немското издание Шпигел говори :

Президентът на ФИФА помогнал на Ман Сити и ПСЖ да заобиколят финансовия феърплей

"УЕФА е уредила тайни споразумения с Манчестър Сити и Пари Сен Жермен, за да позволи на двата клуба да заобиколят Финансовия фейрплей със стотици милони евро. Висши администратори на УЕФА, сред които Джани Инфантино, тогава генерален секретар на асоциацията, лично се намесили, за да осигурят споразуменията с големи клубове, докато от европейската централа агресивно преследвали по-бедните клубове от страни като Турция и Румъния", пише в материала.

Мащабни разкрития! Задава се разцепление в европейския футбол и край на ШЛ

Германското издание Der Spiegel анонсира нови скандални разкрития от света на футбола, които, ако са верни, са напът да предизвикват сериозен трус. Става дума за нова порция интересни факти от нашумелите Football Leaks. Това са 18.6 млн. секретни документи, с които от Der Spiegel са се снабдили. От седем месеца насам над тях работят 60 журналисти от 12 страни.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Футбол, спорт изобщо All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Page 35 of 35

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе