StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФОРУМЦИТЕ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wilkosz

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 6:13 pm    Post subject:    Reply with quote

Аз не смятам, че трябва да вършиш простотии, за да научиш някои ценни неща. Някои минават през проба-грешка и извличане на урок, а други знаят без да се налага да се тикат между шамарите. Аз съм добър наблюдател и освен това имам силна интуиция, предварително знам, а и от наблюдения извличам опити и знания за себе си. Така знам кое е добро за мен поначало. Това не означава, че не живея пълноценно, живея само нещата, които съм припознал за свои.
И също така не смятам, че да си тровиш здравето с алкохол, цигари, марихуана и недоспиване е признак на особена интелигентност.
Изобщо в днешно време има голям недостиг на ценности у младите хора. Тя нямат някакъв светъл коректив, насърчава се свободията, а доставянето на удоволствия и материално богатство е поставено на пиедестал. Това са неща, които опустошават душата и не я водят към развитие.

Last edited by wilkosz on Fri Nov 02, 2018 8:26 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ASENOV

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 6:45 pm    Post subject:    Reply with quote

wilkosz wrote:
Всеки,който е различен бива отхвърлен от обществото, особено българското. Трябва да си като другите, за да си готин...иначе си аутсайдер. Абсолютно нищо изненадващо и във вашите реакции. Не искам да съм лидер по простотия и вреден живот! Живея така, както на мен ми харесва и каквито са моите разбирания съм щастлив, че никога не съм се влиял от другите. Верен съм на себе си, а това е най-важното.

Ами аз познавам много готини от моето детство и юношество и знам какво с какво е занимават в момента, не са за завиждане. Улицата учи хората, стига да могат да си вадят правилните изводи. Защото улицата ражда и голям процент пройдохи и хора без работа. Не е нужно да се сблъскваш с проблемите и да си ги търсиш, за да се научиш на неща, които не трябва да правиш.
Може да си човек с малък потенциал и не кой знае колко дадености, но ако вземаш правилните решения в точните моменти, да постигнеш много.
Класата е да бъдеш ефективен и да излизаш чист от всяка ситуация, да превръщаш и малките си предимства в твои плюсове, които да ти носят дивиденти.
И тъкмо обратното, може да си много умен и много разпилян, неамбициран без самоконтрол и дисциплина. И да вземаш спонтанни емоционални решения, от които да теглиш цял живот.
Back to top
wilkosz

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 8:36 pm    Post subject:    Reply with quote

Като студент също не бях приеман много добре от колегите, защото ме смятаха за особняк, понеже не ходех с тях в задимените барчета през паузите, а тогава се пушеше във всички заведения. След години един от съседен курс ме срещна на една научна конференция, от времето когато преподавах в ШУ и ми каза "само ти успя от вашия курс да се издигнеш, останалите дето се правеха на отворени по онова време сега са бармани и сервитьори по барчетата без никакви цели и перспективи" Wink Rolling Eyes
Имам също приятели във фейсбук от детството, с които сме израстнали заедно. Темите им се изчерпват с пускане на снимки от банкети и трапези с ракийка и салатка. Няма никакъв стремеж към личностно израстване, към нещо сериозно. Това е българинът като цяло.
Затова пък сега в Германия съм много добре приет от всичките колеги. Тук всеки е особен и нито не се опитва да те съди или да ти дава акъл, просто има уважение и свобода какъв да бъдеш. Въпреки че също не ходя през обедните почивки да се храня с тях, никой не ме изолира и не ме отхвърля, има и други колеги, които също се цепят от колектива и не ходят да се хранят заедно, а темите, по които си говорим са доста смислени. Хората са качествени, някои от тях са вегани като мен, почти никой не пуши, мнозина спортуват, много по-осъзнати са като хора в сравнение с българите. Не ходят вечер до късно да разпускат, защото на другия ден няма да са свежи за работния ден. Имат вътрешна дисциплина и отговорност. Иначе не са роботи, някои са фенове на Вердер също, други на Санкт Паули, но почти никой на Хамбургер, въпреки че са от Хамбург.
Много ме харесват не само като служител, но и като човек, носещ вътрешна благост, умеят да виждат какво е вътре в теб. Също умеят да виждат ако се притесняваш или ако си стресиран и умеят да го разбират.
В България тези неща почти никой не ги забелязваше, не можеше да ги види и не можеше да ги разбере.
nikolai kamburov

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 8:52 pm    Post subject:    Reply with quote

Еха, браво!...
...
...
...
View user's profile Send private message AIM Address
ASENOV

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 7:55 am    Post subject:    Reply with quote

Reading

Last edited by ASENOV on Sat Nov 03, 2018 11:29 am; edited 2 times in total
Back to top
wilkosz

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 8:09 am    Post subject:    Reply with quote

Да добавя, че един колега поляк беше, го уволниха преди една година защото си падаше по партита, по цяла нощ с приятели банкети и на сутринта понякога закъсняваше, а когато беше навреме едва гледаше и беше на кафета, за да не заспи. Ето по какъв глупав начин може да си провалиш шанса, който малцина могат да имат да получат такава работа. А не беше на 20 г., ами на 34 и би трябвало умът му да е дошъл в главата, но не беше.
Иначе като имаме коледно парти с фирмата, то се провежда от петък до събота с нощувка в хотел извън града на природа, петък не работим и разбира се и в събота, през нощта повечето остават докъм 2-3 ч, в бара на хотела, някои си лягат в 1. Когато условията го позволяват могат да се наслаждават на парти и пийване до късно. Но не съм видял някой да се напие, знаят как и по колко да пият. Единственият, на когото един път му личеше, е литовец Laughing
Освен това вече е сложен списък за следващото коледно парти кой ще идва и кой каква храна яде, можеш да отбележиш, че си веган и ще има меню за вегани, никой не е дискриминиран. Май вече 5 човека се писахме вегани в списъка. Т.е. не съм някакво извънземно изключение, на което да се присмиват, както беше в България. Толкова примитивно отношение, че няма накъде. Колко пъти дебелокожи бай ганьовци ,че даже и жени са ми подхвърляли "ми ти къв мъж си тогаз кът ни ядеш мисо, ни пушиш, ни пийш и по жини ни ходиш???" На човек му остава само да поклати глава при такива разсъждения. В Германия никога не съм чул подобно подмятане.
weather_master

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 8:48 am    Post subject:    Reply with quote

Аз няма да продължавам този безсмислен разговор на самоизтъкване без покритие. Само ще кажа, че не виждам причина защо човек не може да е успял и да се весели и държи като нормален. И тук ще цитирам една народна мъдрост - не си живял, ако не си грешал! Много мъдрост има в това изречение. Всичко останало е просто самозаблуда! Wink
Back to top
wilkosz

PostPosted: Sat Nov 03, 2018 8:52 am    Post subject:    Reply with quote

Никой не твърди, че не трябва да се веселиш. Въпросът е по какъв начин и мярка. Партитата и дискотеките не са единствения начин за веселене. В йога групата също се веселяхме, пали сме песни на санскрит и сме танцували, но в 22 ч. всичко спира и всеки си ляга. Като мъжете са разделени от жените, никога не се спеше смесено. Макар, че един път бях разпределен с едно момче в стая, което също беше гей... Laughing

Продължението на дискусията е прехвърлено в темата "С каква сексуалност сте?"! (бел. на админа)
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53
Page 53 of 53

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе