StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

КОЛОЕЗДЕНЕ (спортно, планинско или транспортно)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Здравословно хранене, поддържане на форма
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 7:35 pm    Post subject:    Reply with quote

Браво, Асенов! Сигурно си направил баси краката с това тичане нон стоп и то не с детски разстояния.
А какво стана с теб, преди известно време беше казал, че нещо си имал със сърцето или нещо, че ти премалявало или там от сорта. Какво се оказа?
View user's profile Send private message AIM Address
ASENOV

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 7:47 pm    Post subject:    Reply with quote

Имам вроден порок на сърцето, но не е потвърдено.
Баба ми е била с исхемична болест на сърцето, но за мен не е сигурно. Трябва повече изследвания. Аз преди 2 години имах някакви проблеми, когато чувствах тежест в главата, имах наистина сериозни проблеми, които не ги отдавах на нищо. Може да е било от стрес на подсъзнателно ниво, все пак пътувах в чужбина и тнт... Но всичко отшумя с времето.
Аз лично миналата година се скъсах от бягане за време, което едва ли някой любител спортист би ми опонирал. Сега бягам по 5км дежурно през ден, стига да няма кал и локви. През уикендите правя над 10км редовно.
Рекорда ми е 27км. в Младежкия парк 10 обиколки без спиране без никакви хранения обаче. Мога и повече, ако се храня и ако имам време Grin smile
Back to top
View user's profile Send private message
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 8:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Брей, впечатляващо! Предполагам си станал и доста бърз, щом тичаш толкова често и сравнително много. Не участваш ли в някои състезания, маратони, би трябвало да гърмиш челни позиции там?
Иначе странната комбинация, здравословен начин на живот и проблеми със сърцето. Но така е, гените и алелите им не прощават, явно на всеки може да се случи нещо, ако естествено в семейството му има проблем, а и не само. Ти на колко години си? Демек дали попринцип си достигнал възрастта от опасност от сърдечни проблими.
Що ли не си купиш една вила в Балкана и да си бягаш към билата, на чисто и свежо...заеби парите и работата, ако не те спира нещо, бегай далеч от Русе, тука само болести се придобиват.
ASENOV

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 10:09 pm    Post subject:    Reply with quote

По време на спорт никога не съм се чувствал зле. Не съм боледувал от малък. Но при рутинен преглед преди 4 години, ми откриха някакво отклонение в сърдечната дейност и искаха подробни изследвания, но не пожелах. Оттогава на практика почнах и да спортувам по-активно.
Вероятно вече е отшумяло, организма се развива с времето, аз съм бил до скоро в подрастваща възраст. Иначе съм на 27 години, но едва ли човек би ми дал дори 20. Не не се майтапя, 20 са дори много.
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 10:39 pm    Post subject:    Reply with quote

Здрав дух в здраво тяло. Евала за ентусиазма ти, за вътрешната борба да тичаш и в сняг, и в пек, само и само да достигнеш целта. Иска се голяма воля. А на 27 и проблеми със сърцето, определено си ги излекувал със спорта вече.
ASENOV

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 10:52 pm    Post subject:    Reply with quote

Право го за за добия допинга, адреналина е супер висок.
Познавам един човек на 70 години, бяга наравно с мен, уникална работа,аз такова чудо не съм виждал и не е тренирал професионално никога спорт жена му/баба му/ го мисли за луд.
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 11:07 pm    Post subject:    Reply with quote

Охохо, може да е всичко, но не и луд. Поклон пред този човек, наистина! За това вече не се иска само воля, там вече и смелостта е фактор, да тичаш на 70 толкова километри не е особено лесно за дядо. Леле, аз съм убеден, че нема да издържа 1 седмица да бягам ако ме накарат, а този човек... Agree / Thumb up
Ти ако задобрееш с времетраенето може да се впускаш в състезания, ще печелиш! Agree / Thumb up
ASENOV

PostPosted: Sun Feb 07, 2016 11:41 pm    Post subject:    Reply with quote

Ти леко ме замисли.
Ако се концентрирам само в бягането бих постигнал чудеса, сигурен съм.
На дълги разстояния ми е силата. Мога да бягам до откат, изучил съм си тялото, но не съм си стигнал все още лимита.
Мечтата ми е да обиколя Европа пеша/бягане. Не ми трябват никакви рекорди, удоволствието, интимното удоволствие между мен и природата. Agree / Thumb up
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Wed Apr 27, 2016 4:06 pm    Post subject:    Reply with quote

Ново "умно" колело има 4GB оперативна памет, вградена навигация и светлини (видео)

Иновативен велосипед, разработван от китайската компания "LeEco", има вградена навигация, музикален плейър, сензори за сърдечния ритъм и още много екстри.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sun Jun 12, 2016 11:32 pm    Post subject:    Reply with quote

Велосипедист покорява планините в това поразително видео

The Ridge – един филм на Дани Макаскил – ще ви отведе на едно незабравимо пътешествие с планински велосипед до о-в Скай, Шотландия.

Ето така се кара колело Clap , а не като... Grin smile
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Thu Jul 14, 2016 12:19 am    Post subject:    Reply with quote

50 велосипедисти ще обиколят България за 17 дни (актуализирана)

Младеж от Бобов дол организира обиколка по периферията на България за 17 дена, през които той и още 50 велосипедисти ще изминат 2100 километра, за да опознаят и обикнат родината. Маршрутът на колоездачите ще премине през Монтана, Видин, Русе, Силистра, Варна и Бургас и други градове.

И наш Веско и той сред тях Grin smile ...
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Wed Apr 25, 2018 8:41 pm    Post subject:    Reply with quote

https://www.facebook.com/Veloevolucia/posts/2133910419958320
Quote:
...
Опитът в страни въвели задължителни каски е плачевен и те го премахват. Това вече се е случи в Босна и Херцеговина, Сърбия и Македония. Процесът тече и в Австралия. Статистиката показва, че при задължителни по закон каски за велосипедисти се намаляват незначително травмите на главата при ПТП. Но в пъти се увеличават фаталните наранявания на тялото. Причината е именно във фалшивото усещане че каската е достатъчна защита за велосипедиста, което предизвиква по-рисково поведение на пътя от страна и на автомобилисти, и на велосипедисти.
...
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 10:13 am    Post subject:    Reply with quote

СТОЛЕТНИК НА ВЕЛОСИПЕД: Среща с най-възрастния спортист на планетата (ВИДЕО)

В навечерието на 107-ия си рожден ден Робер отново празнува върху колело

Quote:
Той е роден на 26 ноември в далечната 1911 г. във френския град Амиен. Преживява 2 войни, познава 17 френски президенти и живее цял живот с една любов - тази към спорта. Още като дете получава отказ да бъде приет в отбора по колоездене на Франция, но това не убива любовта му към колелото и на 100 години поставя първия си рекорд. Робер е най-възрастният и вечно усмихнат велосипедист в света, който в навечерието на 107-ия си рожден ден отново празнува върху велосипеда.

Само проблеми със слуха издават тежестта на годините на Робер Маршан. На почти 107, мъжът живее сам, недалеч от Париж и без нужда от чужда помощ. Не желае да тежи на социалната система и разчита единствено на скромната за страната си пенсия от 900 евро.
...
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Здравословно хранене, поддържане на форма All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Page 21 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе