StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

(Олигархична) КОРУПЦИЯ ПО ЕТАЖИТЕ НА ВЛАСТТА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 78, 79, 80  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 1:59 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

https://www.facebook.com/groups/demokrati.bg/permalink/721858161501214/
Цитат:
Stefan Tafrov:
3 hrs

Агент Сава се сдобива с тец, полицията затваря разследващи журналисти, след Унгария иде България
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
itmpm

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 2:03 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Края на света кога ще дойде? Grin smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 2:08 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Когато герберите се събудят от сексуалния си транс Sex Alarm clock Laughing ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 6:29 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

https://www.facebook.com/bivolnews/posts/2004598149591957
Цитат:
Биволъ:
16 hrs

В "европейска" държава полицията просва на земята и закопчава с белезници журналисти, които работят по разследване, финансирано от Европейската комисия, за разкриване на злоупотреби с еврофондове. Тяхното разследване е стигнало до приближен на премиера на "европейската" държава, който пък е пръв приятел с шефа на Европейската комисия. Ето това се случи снощи с колегите ни Димитър Стоянов и Атила Биро. Те все още са задържани и в 2 часа през нощта пишат обяснения в полето край Радомир. #ДжиПиГейт https://www.google.com/maps/place/42%C2%B028'54.3%22N+22%C2%B051'40.6%22E/@42.48175,22.8590891,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d42.481744!4d22.861275

Цяла нощ колегите ни са държани без връзка, адвокат и телефони в полицията. Главният секретар и кандидат за нов МВР Министър Младен Маринов е бил известен за това и е в течение на позорната репресия срещу журналистите, които са третирани като Десислава Иванчева!

#ОСТАВКА на тоя нероден Министър преди още да е встъпил в длъжност! Полицията му открито и демонстративно мутряса по образ и подобие и подгони журналистите, вместо истинските бадити, мафиоти и престъпници Sad( Хубавото е, че поне ще стане пределно ясно в Европа и по света в какъв пъкъл се печем тука, в неравностойната битка срещу Мафиотската държава в името на обществения интерес и бъдещето на страната!
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 10:48 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Bulgarian Police Detain Journalists Probing EU Funds Fraud

Цитат:
Инициатива "Правосъдие за всеки":
3 hrs

Честито, #джипигейт и полицейският произвол made in Bulgaria стигнаха и до New York Times!

Deal Prison
Върнете се в началото
Leberkez

Местожителство: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 11:17 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Айде дай Боже по-бързо да отидем към предсрочни (които и без това всеки път гълтат немалко бюджет като мероприятие) , та Стринг да се кротне малко, па и да видим неговите фаворити, начело с Радка Дълбоката и ген. Ат.Атанасов (изобщо необвързан; човек без никакви зависимости с миналата номенклатура) колко процента ще изкарат.

Е, разбира се, Стринг винаги ще има legit excuse и ще каже, че мат'рялът бил прост, понеже не виждал нещата в детайли, защото ДСБ+бат' Весо заедно ще е = < 2% сигурно, но какво да правиш. Или в още по-лошия случай, вотът вдясно и за ГРОБ ще се нацепи достатъчно, че да се качи крушовската биволица на власт, със или без ДПС като патеричка.

Стринг, защо наистина не направиш и регистрираш една политическа партия и да започнеш от нулата да се бориш за това хората да ти хванат декиш, че си морален и ще работиш за страната и че ще бъдеш различен?

Хайде, влез в челен сблъсък с гадната система и ни избави от тази тегоба! Или викаш е къде-къде по-комфортно да меташ храчки от дивана вкъщи, да цитираш източници (по поне десет пъти на ден), които вкарват твоята теза или мислят като теб и да облайваш колко е зле всичко?!
-------------------------
P.S Апропо, имай поне някаква хигиена на онлайн споровете и престани да ни натрапваш такива (очевидно им се кефиш, щом нон-стоп ти присъстват по линкове и цитати) като гордия ПГУ-ец и бивш посланик в Москва Илиян Василев и тем подобна сволоч, само и само щото някакъв "авторитет" има мнение, което съвпада с твоето собствено. Wink

Не е спортсменско просто, не друго!
Cool
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 11:28 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ти, подобно на всичките защитници тук на лайняното Статукво, изобщо имал ли си някога, някакви принципни позиции за нещо, различни от тези на "политическия "мейнстрийм" (тоест на заглушаващия всички други гласове хор на Статуквото) у нас? Confused Такива като теб няма как да разберат, че аз не съм се пришил към никой политически отбор (за 5679 път казвам - не съм "запалянко" на никой политически "отбор" (тоест партия). Бих изритал още в същия момент коя да е партия, кой да е политчески "лидер" или активист, ако започне да застъпва някакви ретроградни, простатуквени позиции. Ако щеш приеми, че бих го изритал даже и само ако започне да застъпва позижии, които лично на мен не ми харесват. Просто в последните повече от 5 години се интересувам от политика достатъно, за да знам кое е полезно за развитието на България в момента. което не може да се каже за... 98% от... резидентите на тази страна, за съжаление. Голяма част от последните 98% разбират много от политика, но предимно след втората или третата ракия или бира (и това съм го казвал много пъти Smile )... Абе, какво съм тръгнал да се хабя за ракиени патриоти?! Ти, както и разните там Дончовци, няма как да разберете, че политиката не е футболен мач. Че там принципите, моралът и истинската визия са много по-важни от всичко останало. Но как да го разберете, като сте се втренчили в селяшкото теме на Тато 2 и слушате зяпнали, със затаен дъх, поредния му зашеметяващ "бисер" при всяка негова поява по услужливите му, гъзолизачески медии? Dont know
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Сеп 14, 2018 11:42 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

ЗАДЪРЖАНИ ЖУРНАЛИСТИ: Разследващ екип отведен в полицията в Радомир посред нощ (ОБЗОР)

Случаят беше отразен от вестник „Ню Йорк Таймс” и редица румънски медии
Върнете се в началото
Leberkez

Местожителство: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 12:25 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Не, слънце, отново се палиш неподготвен.

Аз не съм защитник на статуквото, а просто не се усещам достатъчно знаещ и компетентен (към днешна дата) по темата как то може да бъде променено в различна (разбирай позитивна) посока и не ме е срам да си го кажа. Усещаш ли тънката разлика или да ти я нарисувам?

Освен да си сложа в подписа нещо като „Драйфа ми се от Бойко, Цецо и ГРОБ вече 5 години“, та да го асимилираш най-сетне, че не съм им фен – нито на тях, нито на статуквото.

Такива като теб (както вече те питах), дето имате принципни позиции (ние сме прост мат‘рял, заеби ни, нямаме такива), защо не основете партия и да се сборите по правилата, а седите да каканижете по форуми и социални мрежи колко е зле всичко? Всеки ден! ПО десет пъти на ден! Не бил фен на статуквото и не се бил пришил към конкретна партия.

Миличкият, направо cе просълзих! Ами хайде, регвай партия и бегом марш на сцената тогава, стига мета храчки от хола си виртуално. Това го правят и 60-годишните ракиджии. Ти нали не си такъв?? С какво се различаваш от всеки „ракиджиен патриот“ (освен че си фен на доказан ПГУ-ец, но да речем, че не това е най-важното)

Ще изритваш, когато можеш да си го позволиш и имаш инструментариум да го правиш. Например, аз за последния месец изритах точно три момчета, щото системно ми лъхаха на алкохол в ранния следобед. Що? Ми щото мога и щото усщеам, че имам право да го направя и законът е на моя страна и никой няма да поставя под съмнение моето решение.

С други думи, ако ти искаш да изриташ Тиквоний, Курнела, Ташко или който-там, все тая, ами просто се постави в позицията, в която можеш да го направиш, а не да лаеш само във собствения си сайт и да се правиш на компетентен.

А, да, последно, понеже те виждам, че си някакъв непоправим романтик:

Не, сори, че те разочаровам, но в политиката няма морал и принципи. Не и на практика. Това са ендемитни понятия, които се повръщат обикновено по предизборни кампании в ТВ студиата. Има го само като учебникарска аксиома, но по-добре от мен знаеш, че в световната геополитика такова животно просто няма на практика. Разликата е само кой до каква степен мисли за хората си, но това е в пожелателно наклонение. Адски слаба опорка сглоби!
Върнете се в началото
blue

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 11:08 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз също съм разочарован от сегашната власт и искам промяна , НО.
Проблема на Стринг е, че (не) скрито ни предлага като алтернатива съмнителните типове от ДСБ и сие. А много хора са отвратени от тях и в реалността може да се получи варианта "от трън та на глог". Разбирам , плюеш статуквото но да се търси реална алтернатива а не разни претоплени манджи и бивши ДС доносници..... Thumb down
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 11:51 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Не че някой от ГЕРБ-радетелите би разбрал какво имам предвид, но в момента аз бих подкрепил даже и "алтернатива" от сорта на Слави Laughing (дори и единствено като начин за разбърникване на миризливото Статукво) - дотолкова отчайващо ми действа стоенето в едно и също блато вече почти 10 години. Все пак това са 10 години от нашите животи, осъзнавате ли това?! Грешен въпрос - повечето от ГЕРБ-защитниците са на хранилка, по един или друг начин, повече или по-малко, така че за тях (може би, поне те така се самозаблуждават) тези 10 години изобщо не са загубено време. Да, но когато само ти и тесен кръг тебеподобни (и още по-тесен кръг олигархоподобни) - гарантирано от ГЕРБ - са добре, а малкото останала ти обективност забелязва с периферията, че всичко останало затъва и положението в страната като цяло се влошава, не знам дали това може да доведе до истинско усещане у теб за спокойствие и просперитет. Dont know И не, не мисля, че човек, който е на (някакъв вид) хранилка, може да оцени обективно нещата, които го заобикалят (включително политиката на текущото управление). Все пак (1) хората са животни-егоисти по природа и (2) няма как ти да (си мислиш че) си добре, а в същото време да признаеш, че настоящото управление е супер зле за развитието на страната като цяло (има един механизъм в психологията когнитивен дисонанс Wink ). А, има и (3) (по-вероятен вариант на (2)) - пак заради когнитивния дисонанс хората много трудно признават пред себе си някои свои грешки. Един вид - защо съм подкрепял толкова дълго време ГЕРБ, ако те през цялото време са били задници!? Или трябва да признеш, че си бил заблуден през цялото време (тоест, че си бил тъп Smile ), което си е доста фрустриращо, или да намериш начин да убеждаваш себе си постоянно, че ГЕРБ изобщо не са толкова смотани, колкото са в действителност (и ти не си ги подкрепял напразно) Grin smile - така доста добре тушираш дисонанса, макар и по крайно нездравословен и непродуктивен начин Wink ...

П.П.: Конкретно на Leberkez нямам намерение да си правя труда да отговарям сега, но ще си запазя тази опция за някой по-късен момент - може би след няколко седмици, месеца или... години Grin smile ...
Върнете се в началото
raptor

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 12:04 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ми той и царя дойде защото народа искаше промяна на статуквото, и кво стана? Осра се всичко допълнително. Ми добре дай да си изберем гологлавия педераз, та тогава поне ще ни е забавно, ако не ни се дореве междувременно.
Върнете се в началото
raptor

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 12:17 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

blue написа:
Аз също съм разочарован от сегашната власт и искам промяна , НО.
Проблема на Стринг е, че (не) скрито ни предлага като алтернатива съмнителните типове от ДСБ и сие. А много хора са отвратени от тях и в реалността може да се получи варианта "от трън та на глог". Разбирам , плюеш статуквото но да се търси реална алтернатива а не разни претоплени манджи и бивши ДС доносници..... Thumb down

Реална алтернатива не виждам и скоро няма да има. При едни предсрочни избори Боко вече е достатъчно оплют, та реално може да ни управлява и Курнелия, при което направо ще цъфнем. Да краде се, да асфалта може да е некачествен, да има от какво да сме разочаровани, обаче има направено много положително за страната. Не знам там в София какво виждате, аз виждам как нашия район дръпна напред, как се съживиха населени места, които си умираха бавно в последните години и за нищо на света не бих искал да бъде похабен и малкото постигнат напредък. Материалът е некачествен, направо е трагичен и реално с него не може да бъдат постигнати чудеса. Това е положението. Ако има истинска алтернатива с радост ще я подкрепа.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 12:56 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

raptor написа:
... Да краде се, да асфалта може да е некачествен, да има от какво да сме разочаровани, обаче има направено много положително за страната. Не знам там в София какво виждате, аз виждам как нашия район дръпна напред, как се съживиха населени места, които си умираха бавно в последните години и за нищо на света не бих искал да бъде похабен и малкото постигнат напредък. ...

Моралът куца, моралъъът... А знаеш ли колко относително е това икономическо "дръпване напред", особено когато всичко останало видимо върви към все по-голяма развала от година на година? А можеш ли да кажеш какво щеше да бъде положението сега, ако, не дай си боже, през това време беше управлявала БСП (в разни коалиции)? Трудно е да се прецени. Ето, да допуснем, че аз също реша да се вторача в някакви голи цифри. Я си спомни как се развиваше България, чисто икономически, по макропоказателите, в периода 2005-2008 примерно? Във всяка от тези години икономическият растеж беше по-голям от коя да е от 9-те години на управление на ГЕРБ. Защо ли е така, а? Много е трудно да се премахме факторът "световна иномическа конюнктура" при подобен вид разсъждения, на практика е почти невъзможно. Но за всеки поне малко непредубеден е очевидно, че през годините на управление на ГЕРБ растежът можеше да бъде и двойно по-голям, да, повтарям, двойно, ако цялостната полтика не беше толкова зле и ако потоците европейски пари към нас не просто се "усвояваха" (разбирай - крадяха). А ако чуждестранните инвестиции не спадаха постоянно? Ако съдебната ни система се беше оправила (цели 11 години не стигнаха да се мръдне даже и малко напред в това отношение, даже се върви назад), а не беше превърната в самоподдържаща и самовъзпроизвеждаща се цацаратура? Ако задкулисните мутро-олигархични кланове, изсмукващи милиарди свежи ресурси всяка година, бяха разпарчетосани и разринати? Много "ако"-та, правещи както някои изводи твърде трудни и несигурни, така и някои други изводи твърде очевидни... Dont know
Върнете се в началото
Weatherman

Местожителство: SOFIA DESERT

МнениеПуснато на: Съб Сеп 15, 2018 1:09 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Сегашното управление е най-доброто, което може да се предложи при сегашната ситуация. По-добра алтернатива не се вижда, дори далече на хоризонта.
Стринг трябва да благослови ГЕРБ и да пали свещичка в църквата за тяхно здраве за това, че успяха да съставят правителство с проевропейска ориентация в парламент с предобладаващо антиевропейски партии.
Иначе, Стринг реално не вижда никаква управленска алтернатива, а единствено иска да настане пълен хаос и смут в политическата обстановка, за да погледал малко сеир, както става ясно и от предпоследното му мнение. И много жалко, че продължава да повтаря мантрите за "смяна на статуквото". С такива залъгалки политиците по света обработват простата част от населението, за да се докопат по-лесно до властта. Някак не му отива на интелигентен човек да се хваща на такива въдици. Такова нещо като "статукво" няма. Има политически субекти, които обществото трябва да контролира, да им задава посоката и да сменя тези, които не се справят. Естествено, в България хората още не са свикнали да осъществяват такъв контрол. И нека да споменем, че в исторически план не знам някъде да са стигнали далече след "гонения на статуквото". И последно, нека да дадем най-последни примери с "гонене на статукво". Тръмп беше избран, защото обещаваше да "разбие статуквото". Популистите в Италия дойдоха на власт, защото и те "измитат статуквото". Националистите във Франция също се борят срещу "статуквото". И т.н. Стринг, ти с тези ли се идентифицираш?
А сега, понеже си много ентусиазиран за предсрочни избори, искам да ми посочиш какви резултати очакваш. Напиши какви проценти (в интервал) очакваш от тези избори и ни посочи какво управление очакваш на база на прогнозираните от теб проценти. Искам да ми напишеш:
Партия Х: между хх% и уу%
Партия У: между хх% и уу%
Партия Z: между хх% и уу%
и т.н...
....

Моля те, напиши горе-долу какви проценти очакваш и ни нарисувай какви може да са управленските конфигурации на база на тези проценти. Току-виж си взел да ни разубедиш. Тръпна в очакване. И без шикалкавяне. Искам проценти, моля.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 78, 79, 80  Следваща
Страница 61 от 80

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе