StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

КУРИОЗИ И ИЗЦЕПКИ ОКОЛО ОФИЦИАЛНИ ПРОГНОЗИ (за времето в страната)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Проблеми около метеорологията и климатологията
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dodo

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 1:27 pm    Post subject:    Reply with quote

Това, което съм написал и това, което ти си разбрал, ivog_68, са коренно различни неща! Прочети отново коментарите ми, за да стигнеш до извода в кое
точно няма и доза истина, защото е видно, че не си асимилирал добре нещата Wink

Last edited by dodo on Sat Dec 31, 2016 1:36 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
dodo

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 1:31 pm    Post subject:    Reply with quote

За да не те затрудянвам особено, защото май нямаш капацитета да осмислиш написани неща, ще ти помогна Smile Написал съм следното: ''А и е важно да отбележим, че така изказано (в случая – написано), се подразбира за сняг на изток едва утре, в което няма и доза истина...'' Deal

Кое не разбра от коментара ми? Че сняг валя на изток още вечерта и това, което се подразбира от казаното от Христина Балинска за такъв чак на следващия ден, е грешно? Да, не е вярно, защото тя трябваше да уточни за валежи още през нощта на изток, иначе излиза, че чак в самия ден ще вали Wink Да, по-силно валя през деня, но да кажеш, че през нощта ще завали първо в Западна България, а през деня – и в Източна, след като часове преди прогнозата вали на изток... е няма и доза истина Wink

Last edited by dodo on Sat Dec 31, 2016 1:43 pm; edited 4 times in total
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 1:34 pm    Post subject:    Reply with quote

Засега преместих дискусията в тази тема, защото като цяло тя е по-подходяща, но ще видим Wink ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ASENOV

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 1:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Вижте прогнозата им във вторник, два дена преди обстановката, когато беше ясно на практика всичко. С изключение до колко на запад ще стигнат валежите.

http://play.novatv.bg/programi/prognoza-za-vremeto-obedna-emisiya/801421?autostart=true

Отговорност нулева, но винаги с големите претенции. Поне да бяха се извинили на хората, явно толкова си ценят работата и професията от НИМХ.

Thumb down
Back to top
snow wall

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 2:19 pm    Post subject:    Reply with quote

Не може да се държат отговорни за пътната обстановка телевизии, това са получили като прогноза това са прочели. Пък и изобщо за неточна прогноза не може да се търси отговорност. За ситуацията по пътищата си носят отговорност държавните агенции, а те от къде ще събират информация за предстоящи обстановки си е тяхна работа, да не би само БАН да правят прогнози. РВД да не би да се информират от Нова телевизия или оперативните центрове на авиокомпаниите.
А и до колкото разбрах от интервюто с Бойко те просто не са искали да затварят магистралата, недоволните щяха да са много повече. Доста хора са успели да преминат, всъщност повечето.
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 2:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Цитирам прогнозата на Нова ТВ, момичето не е виновно, че НИМХ подават такава информация.
НИМХ е на държавна издръжка, а нейната основна дейност е да изготвя качествени актуални прогнози и да сигнализира навреме при предстоящи кризисни обстановки. Поддържа се непрекъсната връзка с областните щабове по бедствия и аварии като се изпращат предупреждения при предстоящи потенциално опасни обстановки, които биха довели до влошаване на пътната обстановка и безопасност на хората.
Ако веригата още в началото се скъса, кой носи отговорност?
Снегопистващите машини не могат да реагират на секундата светкавично, а когато те започнат да си вършат работата дори повече затрудняват движението, защото не са последователни в действията си и не са предупредени. Или са били толкова предупредени, колкото и тези, които са тръгнали да ходят на море.
Трябва да се търси сметка на НИМХ и то голяма, но едва ли обикновените служители са толкова виновни, колкото ръководството им, което допуска това.
Back to top
ivog_68

PostPosted: Sat Dec 31, 2016 2:55 pm    Post subject:    Reply with quote

doplar wrote:
За да не те затрудянвам особено, защото май нямаш капацитета да осмислиш написани неща, ще ти помогна Smile Написал съм следното: ''А и е важно да отбележим, че така изказано (в случая – написано), се подразбира за сняг на изток едва утре, в което няма и доза истина...'' Deal

Кое не разбра от коментара ми? Че сняг валя на изток още вечерта и това, което се подразбира от казаното от Христина Балинска за такъв чак на следващия ден, е грешно? Да, не е вярно, защото тя трябваше да уточни за валежи още през нощта на изток, иначе излиза, че чак в самия ден ще вали Wink Да, по-силно валя през деня, но да кажеш, че през нощта ще завали първо в Западна България, а през деня – и в Източна, след като часове преди прогнозата вали на изток... е няма и доза истина Wink

Цитираш прогнозата на Балинска ... а как започва тя? ''Очакванията са, след временно спиране ..." . Тя е от 17ч и се отнася за следващото денонощие . Също така, току-що е приключвал предишния процес по Карпатската оклюзия, и е предстоял да започне този по Черноморската депресия (виж пак болднатото от мен) ... ти, като с по-голям капацитет няма нужда да ти обяснявам No-no , а в потвърждение на временното спиране - тук .
Всъщност по-същественото, от така цитираната Балинска е предупреждението за предстоящо опасно време ... така че, избърши си сополите и не ме занимавай с глупости Don't worry
gogomana

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 7:51 pm    Post subject:    Reply with quote

FENIX wrote:
И в Метео Балканс са се поправили за затоплянето и са писали, че се заменя от застудяване! Grin smile Grin smile

Знам, че много ги следите, но не забелязвате ли абсурда, при който в един момент говорят как идва сериозно затопляне до +15-16 градуса, а след 2 часа слагат пост за температури до -10 градуса... Несериозна работа, да не говоря колко неграмотно са написани постовете им, които са пълни с правописни, пунктуационни и граматически грешки.
wilkosz

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 8:08 pm    Post subject:    Reply with quote

Снощи метеобалканс се опита да се свърже с мен по фейсбук, да ми се оплаква как сте го оплювали, пък то момчето учело метеорология. Предложих му да се регистрира и сам да се защити, но отказа. Dont know
Изглежда доста запалено, не го съдете много сурово, всички сме започнали от някъде Wink
gogomana

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 8:10 pm    Post subject:    Reply with quote

wilkosz wrote:
Снощи метеобалканс се опита да се свърже с мен по фейсбук, да ми се оплаква как сте го оплювали, пък то момчето учело метеорология. Предложих му да се регистрира и сам да се защити, но отказа. Dont know
Изглежда доста запалено, не го съдете много сурово, всички сме започнали от някъде Wink

Познавам го, добра душа е и особено лятото хваща добре бурите, но не можем да отречем, че е крайно непрофесионално в рамките на 2 часа да постваш две напълно противоположни по всички показатели прогнози за времето. Друг е въпросът доколко грамотно са написани те.
lancelot

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 8:12 pm    Post subject:    Reply with quote

Не са за тук последните мнения, но аз искам да се извиня ако се е разбрало като оплюване. Просто дадохме пример на мненията от фейсбук, които бяха цитирани едно към едно, а именно че идвала пролетта от началото на февруари... Dont know няма смисъл да се изказва така момчето, много крайно е, никаква пролет не идва все още Grin smile
Back to top
nikolai kamburov

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 8:20 pm    Post subject:    Reply with quote

С него се познавам бая добре. Наистина е запален и се старае, но не всичко опира до там. И сега, когато напиша критиката си и той я прочете, вместо да ми пише защо го нагрубявам, може да се учи от това, което му куца спрямо чуждото мнение. Той трябва да разбере, че не се постват картнинки от всеки рън на ГФС и ЕС, а се коментира като цяло развитието на процесите. Дават се точни дати, а не на Петльовден нз си какво ще бъде. В зимното полугодие не всичко е свързано с 850 хпа и градусите там. Има нещо като инверсии. Освен това е крайно безсмислено да се коментира с точност по дати и празници за след 10 дни в кой град колко градуса ще бъде. Няма ама грам смисъл. Има и бая граматически грешки, факт. Има над 8000 последователи, трябва да се овладява и да премисля какво пуска, а не всяка картинка за след 100 години да се счита за прогноза. Тва са някои от критиките ми към него с цел не да се засегне сега, а да се поправи и ще има много повече успех, защото и сам може да види в коментарите, че хората му се дразнят. И съжалявам, че написах това тук, ако може го преместете в правилната категория, не знам къде...
View user's profile Send private message AIM Address
dodo

PostPosted: Thu Jan 26, 2017 8:25 pm    Post subject:    Reply with quote

Тези чести публикации ги пише един от админите, когото познавам. Неговите постове поне са грамотно издържани от началото до самия им край, за разлика от тези на самия Метео Balkans. Преди време бях админ в страницата и станах само заради това – да коригирам, по-късно и аз поствах някои неща, докато не им станах трън в очите и бързо-бързо не
ми биха шута, но... както и да е, това не е за тук и не е по съществото на темата, към която уж се придържах Grin smile
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Mon Apr 17, 2017 3:22 pm    Post subject:    Reply with quote

gogomana wrote:

По-скоро се дразня от липсата на адекватна реакция от НИМХ. В последният почивен ден, когато много хора пътуват, задължително би било да се актуализира прогнозата. Много от четящите новините или гледащите ги още от вчера бяха информирани за интензивни валежи, а такива липсват. Толкова ли от НИМХ са неадекватни, че не могат да си махнат кодовете и да си променят текстовата прогноза с далеч по-актуална?

Не веднъж кодовете на НИМХ са ме подвеждали да си променям плановете и да не излизам на открито. Е, вече не им вярвам. Проверявам си моделите и всичко е ок. Препоръчвам и на останалите да не ги вземат насериозно.
Back to top
gosho97

Location: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

PostPosted: Sun Sep 17, 2017 9:03 pm    Post subject:    Reply with quote

Абе, каква беше тази странна прогноза от НИМХ за Черноморието за днес.
30-32°C, че чак и за Калиакра 32°C? Confused Dont know Минималните също не са адекватни, много са занижени.
За утре дават понижение, а то ще е обратното, по-скоро ще са 30-32°C утре, а не днес, минималните също ми се струва, че ще са по-високи, освен това няма да е безоблачно.
Тотал щета е прогнозата и за днес и за утре. Thumb down
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Проблеми около метеорологията и климатологията All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Next
Page 18 of 19

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе