StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
АРХИВ НА ТЕМИ ОТ 'ФАКТИЧЕСКИ' И 'ПРОГНОЗИ' НА ФОРУМА (2007-2017)

SearchSearch 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТЕКУЩИ ДАННИ ЗА ЕВРОПА, СРЕДИЗЕМНОМОРИЕТО И РУСИЯ (2017)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 46, 47, 48  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Фактически данни за времето - АРХИВ 2017
View previous topic :: View next topic  
Author Message
skior7

PostPosted: Wed Jan 11, 2017 11:59 pm    Post subject:    Reply with quote

При мен днес валя всичко:сняг,дъжд,суграшица .За кратко и силен вятър имаше,сега не вали 2 °C.ЕЦ дава хубави валежи от сняг за събота-неделя при мен около 15 мм сняг,а Т от-2до-5,а след това доста студено го дава да стане -8 до -13 .
Back to top
View user's profile Send private message
wilkosz

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 12:26 am    Post subject:    Reply with quote

В Хамбург валя само тъп дъжд както винаги. Докато Берлин ги спука от 10 см снеговалеж днес. Dont know
buldan

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 1:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Към момента температурата в Лондон е 6°C (10:00ч е тук) има значителна облачност, но все още сме без валеж.
Днес се очакват интензивни валежи над Британската столица, като привечер дъждът се очаква да премине в сняг и да образува снежна покривка до 10см. Met Office дори са издали жълт код за сняг в района Pray

Не съм виждал хубав снеговалеж тук от 2-3 години. Дано тази вечер имам малко повече късмет.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Stoyan_

Location: Стара Загора/Германия, Идар-Оберщайн около 400м.надм.равнище

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 7:45 pm    Post subject:    Reply with quote

Очаквам тази вечер и утре интензивни валежи,в началото от дъжд после от сняг.Wetteronline са надули яко кодовете за сняг и ветрове.Ще видим.Като гледам радара не ми изглежда много надеждна обстановката,конкретно за моя регион.Във WesterWald обаче според мен ще падне стабилен сняг.4.4°C на терасата в Кирн.
Back to top
buldan

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 8:14 pm    Post subject:    Reply with quote

След като от обяд вали дъжд в Лондон, вече валежът е от много мокър сняг. Температурата в ЮИ част, където съм аз е +1.8°C
Back to top
AlekssS

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 8:27 pm    Post subject:    Reply with quote

Следя аз, че в twitter много се вълнуват. Още преди седмица гледах, че фен-страниците на снега в UK следят опашките на моделите . Даже и предупреждения издадоха Grin smile Agree / Thumb up #UKsnow
wilkosz

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 8:34 pm    Post subject:    Reply with quote

Тоя циклон задълбава и тази нощ и утре сутрин ще премине през северна Германия южно от Хамбург. В Хамбург около полунощ ще завали силен мокър сняг. Очакват се количества около 15 литра при Т +1. При късмет може да натрупа 10 санта. Bow down
В Люнебургер хайде, което е 150 м високо и 60 км южно от Хамбург Laughing като нищо няколкото десети повече студ ще помогнат и за 20 см, така че в събота съм там на снежна разходка Clap
Stoyan_

Location: Стара Загора/Германия, Идар-Оберщайн около 400м.надм.равнище

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 9:45 pm    Post subject:    Reply with quote

При мен започна обстановката.Циклона ни удря обаче в момента с периферията си.Температурата падна малко и вече 3.9 на балкона.Основното ядро ,което ще удари северна Германия в момента е все още над Англия.Ще видим,очаква се да падне добър сняг в някой части на Германия,а после прогнозите са за минуси.Това ще е пикът на зимата вероятно.
Back to top
skior7

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 1:34 am    Post subject:    Reply with quote

При мен валежа вече е смесен ,дъжд и сняг,обръща го, Т е 0°C ,тихо е и вали спокойно.По новините предупредиха за снеговалежи и силен вятър . Flourish
Дано ни навали хубав сняг.
Back to top
wilkosz

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 8:57 am    Post subject:    Reply with quote

От няколко часа трупа в Хамбург при 0 градуса. Bow down
SKYLINE

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 1:00 pm    Post subject:    Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=TpO4mQZIIgo&feature=youtu.be
Едно клипче от приятел - устието на река Днепър Украйна днеска Very Happy
Back to top
wilkosz

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 2:36 pm    Post subject:    Reply with quote

4 cm мокър сняг натрупа в Хамбург, но вече се топи и пече. Това е максимумът на зимите тук. Истинска гавра Green Dont know
buldan

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 9:11 pm    Post subject:    Reply with quote

От 18:00ч до 20:00ч в Четвъртък валя, в моя район много хубав сняг и успя да натрупа за това време цели 3см.
Снегът бе много течен, но през нощта замръзна, като температурата падна до -1°C.
Днес също преваля за около час, но без да задържа. Достигнахме макс от 6°C и сняг остана само тук-там по сенчестите места.

Проблема тук е че 90% от колите (включително и моята) са оборудвани само с летни или в най-добрия случай всисезонни гуми. Като падне малко киша на пътя и същите почват да буксуват. Като към картинката се прибавят и шифьорите, които изобщо не са карали на сняг, то можете да си представите какви баснословни задръствания предизвика този "обилен" снеговалеж.

Back to top
skior7

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 9:19 pm    Post subject:    Reply with quote

Днеас при мен денят започна с буря ,мого силен вятър и дъжд с преминаването на фронта вятъра намаля и Т спадан до -1 и заваля силен сняг на едри парцали . Валя до 11ч и направи 5-7 см СП ,след това спря и само прехвърчаше Т се вдигна до 0 и започна да се топи ,сега СП е 2-3 см и прехвърча ,Немска зима ! От тази вечер до неделя сутринта го дават при мен да натрупа 0т 6 до 12 см ,при Т -1 гр. Стояне при теб натрупа ли днес ? Flourish
Back to top
wilkosz

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 10:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Не можа да се стопи всичко при мен и привечер замръзна. Има си тънка СП. Тази нощ се очакват конвективни извалявания откъм Северно море. Утре може да има добавка към наличната покривка.
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Фактически данни за времето - АРХИВ 2017 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 46, 47, 48  Next
Page 4 of 48

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе