StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Собствени метеорологични сайтове
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Любителски метеорологични наблюдения
View previous topic :: View next topic  
Author Message
meteoinf1

PostPosted: Sat Feb 21, 2009 6:46 pm    Post subject: Собствени метеорологични сайтове    Reply with quote

Нека всички си направим подобни сайтове като моя www.meteoinf.tk и този на ако мога да го нарека колегата от Шумен,който предполагам ще го премести в .tk .На www.dot.tk може да ги качите и ще стане много интересно.
В тях всеки ще дава прогнози за района си и измервания а след това ще ги обединим в нещо общо и ще стане страшно интересно.А иначе в този сайт на Иван ще бъде нещо като нашего общо поле за изяви и нещо подобно.
Back to top
View user's profile Send private message
wilkosz

PostPosted: Sun Feb 22, 2009 9:45 am    Post subject:    Reply with quote

Ето на вашето внимание и моя сайт. http://www.meteoshumen.tk/
Той е посветен на времето и климата на Шумен. Включва кратка информация за времето в изминалия ден в града, прогноза за деня. Текстова информация за особеностите на климата и архиви. Архивите включват както месечни стойности за Т и валежи, така и ежедневни архиви с наблюдения. Архивът ще се допълва постепенно с все по-ранни години. Постепенно ще го доразвивам, ще направя раздел, където ще добавя снимки от снегове.
Smile
Back to top
ASENOV

PostPosted: Sun Feb 22, 2009 9:55 am    Post subject:    Reply with quote

Страхотен сайт! Very Happy Аз имам идея всеки в една тема да публикува всички свои снимки от тази зима и да се направи в един клип цялостно зимата в Б-я по градове. Хубаво е ако всеки помни кога е правил снимките си, давам като идея, аз за филмчето на Русе съм събрал достатъчно материал, но ще изчакам поне до края на март....

Уилям Шекспир
Back to top
quittr

PostPosted: Sun Feb 22, 2009 9:58 am    Post subject:    Reply with quote

Аз съм правил към 1000 снимки общо, ама ако тръгна да ги качвам всичките... Laughing
Back to top
meteoinf1

PostPosted: Sun Feb 22, 2009 10:43 am    Post subject:    Reply with quote

Браво на Шумен мног интересно направен.То не може всичко веднага да се направи -постепенно
Кой ще е следващия?
Back to top
wilkosz

PostPosted: Sat Feb 28, 2009 11:59 am    Post subject:    Reply with quote

Подобрих сайта си като изведох връзките към страниците и го понапълних с още неща. Любителските ми архиви за въведени за 1998-2009 г. (остава да въведа още 10 г. напред). Добавени са филмчетата за зимите и избрани снимки. В страница Новини са добавени климатични обобщения за 2008 г., както и за януари 2009 г. http://www.meteoshumen.tk/
Ако Стринг прецениш, можеш да го вмъкнеш в лентите с връзки под заглавие Метео Шумен, благодаря предварително!
Back to top
wilkosz

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 5:01 pm    Post subject:    Reply with quote

В сайта съм добавил два нови материала. Те всъщност са най-старите ми творения, защото са от дипломната ми работа, която писах още през миналия век, през 1999 г. точно по това време. Wink Те са за Снежна покривка и Стихийни рискови метеоявления. Изведени са в страничната лента. А ежедневните архиви са удължени вече до 1996 г. включително.
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 5:13 pm    Post subject:    Reply with quote

Идеята ми харесва. Аз нямам опит в правенето на метеосайт. Както се казва и абер си нямам. Ще опитам. не ме притеснява правенето, все ще скалъпа нещо. Притесняваме редовното му поддържане и освежаване. Имам проблеми с постоянството... Confused Hmm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
wilkosz

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 11:59 pm    Post subject:    Reply with quote

В сайта е създадена нова страница под заглавие "карти". В нея съм добавил няколко карти за снежната покривка и снеговалежите, по-подробни, направени по климатичните справочници и други източници с много станции на СИ България. Те са от дисертацията.
http://www.meteoshumen.tk/
Back to top
meteoinf1

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 8:43 am    Post subject:    Reply with quote

Днес отговорих на едно момче от Варна,което ще е следващия със сайт.Ако някой иска ,то първо да си го направи в google и тогава да го прехвърли.Много е лесно.Очакваме варненеца..............
Back to top
frsl

PostPosted: Thu Mar 12, 2009 4:28 pm    Post subject:    Reply with quote

ето и нашия форум за любителите на бури http://bulgarian-storms.team-talk.net/ Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wilkosz

PostPosted: Sat Mar 21, 2009 8:17 pm    Post subject:    Reply with quote

Клубът по делтапланеризъм има монтирана някаква станция на платото, която измерва скоростта и посоката на вятъра. Сега нещата работят както трябва: http://www.shumen-xc.org/meteo-new/
Има и опция за камера, която щяла да бъде монтирана на платото и тогава ще е екстра! Wink Ако имаше и измерване на температурата ще е още по-добре.
Изобщо климатът на платото ми стана много интересен след тези снеговалежи и снежни покривки през този март. Разрових се из картите и установих, че местата които редовно посещавам на билото са с н.в. 460-475 м. А зоната с височина над 500 м. всъщност се оказва доста обширна и на две места, не само мястото където е Търнов дял с 502 м. Намират се в ЮЗ част на платото. Специално по последния сняг, той беше най-дебел в зоната с н.в. над 480 м. 18 см (нова СП 14 см.) докато на 450-460 м. новата СП беше 10 см, на 420-430 м. тя беше едва 7 см. До 400 м. тя беше кишава мокра с валял дъжд върху нея и дебела не повече от 4 см. На 350 м. беше само 2 см. На 300 м. 1 см. Под 300 м. някаква киша няколко мм. разпокъсана. Много малки разлики във височината са довели до загуби при валежа понеже е било твърде топло. Но най-горе над 480 м. се е натрупала без загуби. И освен това при валежно време температурата при мен е с около 0.3 градуса по-висока от тази в центъра, и с 0.6 по-висока от най-високите части на града. А на билото което е основно 460 м. с 1.6, докато най-високо на 500 м. е по-студено отколкото в моя квартал с 2.0 градуса. Най-високата Т при мен, при която най-високо горе може да вали сняг е +4.5, а за да трупа горе - при мен трябва да е най-много +3.0.
Blood

PostPosted: Thu Dec 15, 2011 7:03 pm    Post subject:    Reply with quote

Реших и аз да си направя собствен метеосайт. Не изглежда кой знае колко добре, новак съм в правенето на уебсайтове, затова се надявам занапред да се подобри. http://www.nsg-gaming.net/vremeto/ Smile
Back to top
misacho

PostPosted: Thu Dec 15, 2011 7:07 pm    Post subject:    Reply with quote

Blood wrote:
Реших и аз да си направя собствен метеосайт. Не изглежда кой знае колко добре, новак съм в правенето на уебсайтове, затова се надявам занапред да се подобри. http://www.nsg-gaming.net/vremeto/ Smile

То хубаво ама тази карта,която си взел от НИМХ не знам дали може да я публикуваш? Dont know на виж какво пишат:

2011 НИМХ. Всички права запазени.
Само за лично ползване! Всяка употреба на данни от Българския сървър за времето в средствата за масова информация, Интернет или с търговска цел без изричен договор е забранено!
Back to top
valko

PostPosted: Sun Jun 11, 2017 9:17 am    Post subject:    Reply with quote

Здравейте.Идеята ми е да си купя метеорологична станция спрял съм се на тези два модела PRIMUS TFA 35.1099 и WS3650,и да си направя сайт в който да качвам данните в реално време.Не са ми ясни две неща как се прави сайт и как данните се приемат на pc и как се публикуват в сайта.

( кой модел бихте ми предпочели) Bow down Bow down
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Любителски метеорологични наблюдения All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе